Як в «Фотошопі» прибрати людей з фотографії просто і швидко

378 0 Новини високих технологій

Питання про те, як в «Фотошопі» прибрати людей з фотографії, хвилює багатьох фотографів-любителів. Дуже часто буває так, що в кадрі виявляються предмети і персонажі, кого там бути не повинно. Особливо це актуально для місць, активно відвідуваних туристами – знайти вільний простір, щоб у кадрі опинилися тільки пам'ятки і об'єкт фотозйомки, практично неможливо. В такому випадку і приходять на допомогу такі графічні редактори Adobe Photoshop.

Як в «Фотошопі» прибрати людей з фотографії просто і швидко

Основні інструменти для ретушування

Перед тим, як в «Фотошопі» прибрати людей з фотографії, потрібно відобразити вибране зображення в програмі і створити новий шар, помістивши його над фоном. Для порівняння результату, можна створити ще одну копію основного шару і заховати її, натиснувши на іконку з оком у панелі «Шари». В основному, працювати ми будемо двома основними інструментами для ретуш в Adobe Photoshop - «Точковий пензель відновлення» і «Штамп». Для альтернативного варіанту заливки в «Фотошопі» непотрібних деталей, будемо використовувати «який лікує/Відновлює кисть».


Як налаштувати інструменти

Спочатку переходимо до налаштувань інструменту «Точковий пензель відновлення». Параметри кисті виставляємо тип «З урахуванням вмісту», жорсткість вибираємо – від 50 % і вище, залежно від особливостей зображення. Якщо вибрати дуже м'яку кисть, то краї редагованих областей виявляться нечіткими і стануть більш помітні. Обов'язково ставимо галочку на пункті «Зразок для всіх верств», щоб інструмент працював на порожньому шарі. Непрозорість залишаємо на 100%, а тиск – 50 %. Чим менше тиск, тим більша кількість разів доведеться проводити інструментом на одному і тому ж місцю. Точність його роботи буде краще, але часу доведеться витратити більше, бо 50 % - це оптимальний варіант.


Як в «Фотошопі» прибрати людей з фотографії просто і швидко

Як працювати з «Точкової відновлює пензлем» і «Штампом»

Тепер розберемося, як прибрати зайве з фотографії в «Фотошопі». Обробку зображення починаємо на новому, порожньому шарі. Вибираємо інструмент «Точковий пензель відновлення» - їй буде зручно користуватися для ретуші контрастних об'єктів, наприклад, світлих постатей на темному тлі. Дрібні деталі прибирати досить просто – проводимо за ним пензлем, і вони зникають. Потім прибираємо самі великі елементи. Для цього будемо використовувати інструмент «Штамп». Налаштовуємо жорсткість кисті: вона повинна бути середньої, приблизно 50-60 %. Перед тим як видалити людини з фотографії, знаходимо на зображенні ділянку, схожий по відтінку на потрібний об'єкт, що нам, і клікаєм по ньому лівою кнопкою миші з затиснутою клавішею Alt.
Як в «Фотошопі» прибрати людей з фотографії просто і швидко

Процес ретуші

Тепер замість курсора з'явиться приціл, за допомогою якого буде зручно взяти зразок шару в певному місці. Розмір кисті можна збільшити, щоб захопити більше простору. Зробити це можна за допомогою гарячої клавіші з квадратною дужкою. Тепер, якщо провести інструментом по фігурі людини, на цьому місці буде проявлятися копія зразка. Далі працюємо з однією і тією ж схемою: клікаєм з затиснутою клавішею Alt і переносимо копію на нове місце, поступово зафарбовуючи зайві об'єкти. Працюємо акуратно, щоб заливка в Фотошопі не була надто помітною. Важливо не забувати прибирати не тільки самі предмети, але і тіні від них. В способі, як прибрати тінь з фотографії в «Фотошопі», немає нічого нового – зробити це можна за допомогою тих же інструментів.
Як в «Фотошопі» прибрати людей з фотографії просто і швидко

Альтернативний спосіб видалення зайвих об'єктів

Графічні редактори дозволяють по-різному підходити до ретуші одного і того ж зображення. Можна використовувати ще один варіант для редагування зображення. Перед тим як в «Фотошопі» прибрати з фотографії людей, створюємо копію шару, натиснувши комбінацію клавіш Ctrl+J. Тепер скористаємося інструментом «Лікуюча/пензель відновлення». Це автоматичний інструмент «Фотошопу», схожий по функціональності на «Точкову відновлює кисть», який виправляє недоліки фону, використовуючи вбудовані алгоритми. Він добре справляється зі своїм завданням, якщо об'єкт і фон досить контрастні. Якщо «Точкової відновлює пензлем» прибираються дрібні недоліки фону, то «Лікуюча/пензель відновлення» використовується, щоб прибрати великі об'єкти. Єдиний її недолік – зміна текстури фону. Але наслідки некоректної роботи цього інструменту можна виправити за допомогою затемнення або освітлення заретушированных місць і додаткової корекції спеціальними фільтрами.

Використання «Лікуючої/Відновлювального пензля»

Для управління курсором використовуємо клавішу Alt точно так само, як у випадку з «Точкової відновлює пензлем». Вибираємо ділянку для зразка, копіюємо його і переносимо на нове місце. Якщо контур об'єкта переднього плану і елементи, які потрібно прибрати, зливаються, скористається інструментом «Магнітне ласо». Виділяємо з його допомогою головну фігуру і копіюємо його на новий шар. Потім працюємо по фонового шару. Ми вже знаємо кілька способів, як в «Фотошопі» прибрати людей з фотографії, і можемо використовувати будь-який з них для ретуші зайвих об'єктів. Наприклад, знову взяти інструмент «Штамп» і замальовувати зайві елементи.
Як в «Фотошопі» прибрати людей з фотографії просто і швидко

Фінальна корекція зображення

Часто буває так, що після автоматичної обробки на місцях ретуші з'являються артефакти або краю областей стають нечіткими. Додати контрастності і зробити фотографію більш якісної можна, якщо додати контрасти. Для цього створюємо новий шар і на панелі інструментів вибираємо «Криві» і в віконці, що з'явилося трохи зміщуємо центральну точку вниз. Потім додаємо маску шару і заливаємо її чорним кольором. Працюючи по масці білою кистю, домальовували структуру в потрібних областях, надаючи елементів додатковий обсяг. Тепер залишилося просто об'єднати шари і зберегти зображення в потрібному форматі.

Популярі новини
Загрузка...