Хто такий керрі в "Доті 2" і як за нього грати?

212 0 Новини високих технологій

Новенький гравець, тільки недавно відкрив для себе світ MOBA-ігор, спочатку абсолютно не розбирається в ролях, які він може відігравати. А адже поділ за ролями є в цьому жанрі онлайн-розваг дуже важливим. І від того, наскільки правильно буде виконувати свої обов'язки кожен з гравців на своїй ролі, залежить успіх або невдача всієї команди в цілому. Керрі - це одна з найбільш важливих і популярних ролей в іграх жанру MOBA, в тому числі в «Доті 2». Так давайте спробуємо краще розібратися, хто такий керрі.

Що означає цей термін

З англійської мови прямий переклад carry - "нести", "тягти". Як правило, саме керрі "тягне" команду до перемоги. Але відбувається це не відразу. Звичайно, потенціал керрі розкривається лише у другій половині гри, в так званому "лэйте" (з англійської late - "пізно"). А до цього самого лэйта ще потрібно дожити і зуміти правильно розгойдатися. Основний план керрі в грі: акуратно гойдатися під наглядом гравців підтримки (саппортов), намагатися нафармить максимальна кількість досвіду і ресурсів. Потім реалізовувати свій фарм в бійках і в кінці привести команду до фіналу.


Що робить керрі в «Доті»

Хто такий керрі в «Доті 2»? Це роль, на якій гравець виконує все те, про що написано вище. Перший час керрі не надто активно бере участь у бійках, його завдання - зосередитися на фармі і постаратися максимально швидко винести корисні предмети. Коли керрі набирає первісну силу, він може брати участь у бійках або гангана - нападати переважаючими силами на слабкого або окремо стоячого противника. Якщо бійки і ганги будуть закінчуватися успішно, і паралельно керрі подфармливать на лініях і в лісі, то він буде сноуболлить (від англійського snow ball – «снігова куля») - набирати силу подібно сніжному кому, катящемуся з гори. Не забуваємо, що у слова carry переклад - "тягти". Найбільш сильні керрі в кінці гри здатні поодинці знищувати ворожу команду.


Хто такий керрі в "Доті 2" і як за нього грати?

Принципи гри за керрі

Якщо вам подобається гра, але ви ще не зовсім розібралися, як грати в «Доту» за керрі, то вам допоможуть кілька простих порад:
 • Перший час грайте на лінії акуратно. Стежте, щоб ваші крип перебували приблизно посередині між вашою вежею і вежею противника. Тоді лінія не буде сильно зміщуватися в одну із сторін, що поставить вас або у ситуацію, коли ви будете в небезпечному положенні, де вас легше загангать, або в ту, в якій хардлайнер противника буде отримувати багато досвіду і грошей.
 • Якщо на лінії з вами є саппорти, довірте їм ганяти ворожого хардлайнера, а самі сконцентруйтеся на фармі. Нападайте тільки в тих випадках, коли існує реальна можливість вбити ворога чи надовго прогнати його. Втрачати пачку крип тільки заради того, щоб дати пару зайвих "тычек", які оффлейнер швидко отрегенит - невигідно.
 • Не варто фарм занадто довго. Як тільки ви винесете перші артефакти, з якими можна повноцінно битися - намагайтеся реалізувати їх, вбиваючи ворогів-одинаків, збільшуючи розрив з золота і досвіду.
 • Це не повноцінний гайд на керрі в «Доті», а швидше загальноприйняті правила для новачків. Використовуйте їх з розумом, і вони допоможуть вам перемагати.
  Хто такий керрі в "Доті 2" і як за нього грати?

  Популярні керрі в доті

  Керрі можна зробити абсолютно з будь-якого героя, якщо віддавати йому весь можливий фарм. Але це не завжди вигідно. Є герої, які виконують ці функції краще за інших. Їх найчастіше пикают як у про-іграх, так і в пабі. Ось основні керрі-персонажі в «Доті 2»:
 • Анти-маг. Коли виникає питання: "Хто такий керрі?", на думку в першу чергу приходить саме він. Цей герой має високий показник приросту спритності і хорошу анімацію атаки. Також у нього є здібності, корисні саме в пізній стадії гри, такі як вбудований блинк, захист від магії, випалювання мани.
 • Урса. Хороша анімація атаки, а також корисні здібності роблять з нього небезпечного супротивника вже в мидгейме. Особливо небезпечна здатність Ф'юрі Свайпс. Кожен наступний удар Урси завдає більш сильний шкоди, ніж попередній, що робить його просто смертоносним.
 • Спектру. Цей герой має дуже небезпечний над ход, який дозволяє створювати власні копії. Расфармленная спектру за допомогою копій може самостійно вирізати половину ворожої команди, а то і все.
 • Сларк. Цей герой, завдяки своїм скиллам, здатний швидко вбивати поодинокі цілі начебто слабких саппортов і завдяки цьому швидко набирати бойову міць.
  Хто такий керрі в "Доті 2" і як за нього грати?
 • Популярні предмети для керрі

  Найбільш популярними предметами для керрі є ті, які дають великий додатковий шкоди, а також дозволяють збільшувати швидкість фарма. Основними є:
 • Маелштром і його старший брат - Мьолнир. Він дає плюс до швидкості атаки, до втрати і пасивну можливість - шанс удару ланцюгової блискавкою. Все це дозволяє швидко виносити пачки крип, а також помітно підвищує шкоди у бійці.
 • Баттл Ф'юрі. Цей артефакт корисний тільки милишникам (персонажам ближнього бою), т. к. дає здатність сплэша - удару по всім противникам, що стоять близько до спини того, кого б'є персонаж. Герой з хорошим втратою і швидкістю атаки за допомогою Баттл Ф'юрі швидко выфармливает скупчення мобів і дає великої шкоди по групі ворогів.
 • Кристаллис і його апгрейд - Даедалус. Для героїв з великим втратою він дає шанс завдати величезної разовий шкоди за рахунок критичного удару.
 • Блек Кінг Бар. Посох чорного короля не дає великий надбавки до втратам, зате дає велику виживання за рахунок невразливості до магії. Актуальний предмет для будь-якого керрі у грі, де є вороги з шкідливими магічними здібностями.
 • Складання предметів у грі дуже ситуативна і залежить від безлічі факторів, таких як герої союзників і ворогів, їх складання, ваш план на гру і т. п. Не бійтеся експериментувати. Набравшись досвіду, ви самі почнете розбиратися, що і коли купувати.
  Хто такий керрі в "Доті 2" і як за нього грати?

  Союзники

  Головною підмогою будь-якого керрі є саппорти. Саппорт - це герой підтримки, покликаний максимально допомогти керрі якомога більше заробити на початку гри і добре побитися в пізній стадії. Хорошими саппортами вважаються герої з можливостями стану або уповільнення, що дозволяють зірвати ганг противника або навпаки, вдало загангать його. Популярними саппортами є: Витч Доктор, Ліон, Крістал Мейден, Сенд Кінг, Ліч, Апарат.

  Основне завдання саппорта у попередній грі - забезпечити керрі приємний фарм. Це створюється за рахунок відводів нейтральних крип для утримання лінії на одному місці, бійок з оффлейнером, щоб він не заважав фарму, гангов мидера для створення спейсу - відтягування ворожих героїв в іншу точку карти, щоб ті не атакували керрі.
  Хто такий керрі в "Доті 2" і як за нього грати?

  Відомі гравці на керрі

  Якщо новий гравець запитає у досвідченого, хто такий керрі, той може сміливо кинути йому посилання на ігри відомих професійних гравців на цій позиції. Для того щоб навчитися добре грати, варто подивитися їх реплєї і помітити для себе фішки, особливості і стиль гри у цій ролі. Найзнаменитіші керрі-гравці на поточний момент:
 • Ramzes666 (Росія, команда Virtus Pro). Один з найбільш молодих і успішних гравців в світі. Сигнатурний герой: Лайфстилер.
  Хто такий керрі в "Доті 2" і як за нього грати?
 • Matumbaman (Фінляндія, Team Liquid). Неординарний керрі однією з найсильніших на поточний момент команд, часто створює спейс для свого мидлейнера і відходить на другий план. Сигнатурні герої: Timbersaw, Нага Сирена, Морфлинг.
 • Arteezy (Канада, Evil Geniuses). Дуже відповідальний гравець, скрупульозно працює над своїми навичками, постійно відточуючи їх до досконалості. Сигнатурний герой: Shadow Fiend.
 • Популярі новини
  Загрузка...