Чим відрізняється ігрова миша від звичайної. Опис основних відмінностей

467 0 Новини високих технологій

Напевно багато хто при покупці комп'ютерної миші, звертали увагу на те, що вся периферія ділиться на дві категорії – ігрова і звичайна. Для досвідчених користувачів в цьому немає нічого дивного, а ось у людей з меншою кількістю знань в даній області відразу виникає резонне питання: чим відрізняється ігрова миша від звичайної? І дійсно, мало де можна знайти розумне пояснення відмінностей, в основному все описується дуже зім'ято і стисло. Що ж, ми вирішили виправити це і розповімо, у чому ж полягає різниця.

Зовнішній вигляд і матеріали

Перше, чим відрізняється ігрова миша від звичайної, – це зовнішній вигляд. Як правило, звичайні маніпулятори виглядають досить просто і непримітно. Вони також використовують багату колірну гаму, щоб догодити якомога більшій кількості покупців.


Чим відрізняється ігрова миша від звичайної. Опис основних відмінностей
У ігрових мишок все навпаки. Виробники дуже ретельно ставляться до того, яку форму повинна мати миша, адже від цього безпосередньо залежить її ергономіка і зручність роботи. Що стосується кольорів, то найчастіше у ігрових маніпуляторів досить мізерна колірна гамма. І це зовсім не тому, що розробникам і геймерам більше подобається чорний або сірий колір, а з-за матеріалів. Геймерські миші роблять з якісного матового пластика з покриттям софт-тач, щоб забезпечувати більш зручний і кращий хват. А ось прості мишки часто «одягають» в стандартний дешевий глянсовий пластик, неважливо який лежить в руці і при найменшому запотіванні долоні, так і норовить вислизнути.

Кількість кнопок

Друге, чим відрізняється ігрова миша від простої, – кількість кнопок. У звичайних маніпуляторів у більшості випадків всього дві кнопки і коліщатко миші, яке відіграє роль середньої кнопки. Для геймерів цього замало, тому ігрові мишки оснащуються мінімум шістьма кнопками і більше.


Чим відрізняється ігрова миша від звичайної. Опис основних відмінностей
Крім стандартної трійки (ПКМ + ЛКМ + СКМ), до девайсу додають одну спеціальну кнопочку для швидкої зміни DPI, а також 1-2 і більше окремих, програмованих кнопок, на які можна прив'язати будь-які корисні дії. Наприклад, створення яких-небудь предметів, накладення складних заклинань, потужну комбо-атаки і багато іншого.

Сенсор

Третє, чим відрізняється ігрова миша від звичайної, – тип сенсора. У простих маніпуляторів дуже часто (але не завжди) варто самий звичайний і дешевий сенсор, який призначений для тихої і спокійної роботи. Геймери ж роблять дуже багато різких і швидких рухів під час гри, тому для них просто необхідні мишки з дуже якісним сенсором, який буде ідеальним на будь-якій поверхні, зможе встигати за всіма рухами і коректно працювати при будь-якому DPI. Крім того, він повинен дозволити здійснювати точні і швидкі прицілювання, якщо мова йде про шутерах.
Чим відрізняється ігрова миша від звичайної. Опис основних відмінностей

Спеціальне

Чим ігрова комп'ютерна миша відрізняється від звичайної ще? Ну, наприклад, наявністю спеціального програмного забезпечення. Прості миші, як правило, не мають свого софта для налаштування, в той час як для ігрових маніпуляторів він просто необхідний. Для чого? Для призначення дій на додаткові кнопки, записи макросів, якщо миші це дозволяє, зміни налаштувань DPI, частоти, на якій працює сенсор, калібрування сенсора і т. д.
Чим відрізняється ігрова миша від звичайної. Опис основних відмінностей
Крім того, якщо миша має RGB-підсвічування, то за допомогою спеціального фірмового ПЗ можна вибирати кольори світіння, тип підсвічування або зовсім її відключити.

Додаткові можливості

І останнє, чим відрізняється ігрова миша від звичайної, – наявність додаткових можливостей, які не менш корисні, ніж програмовані кнопки. Ось, наприклад, взяти хоча б вбудовану пам'ять в ігрових мишок. Для чого вона потрібна? Все просто. Вона дозволяє створити кілька профілів з різними налаштуваннями і перемикатися між ними всього в пару кліків – один профіль для шутерів, другий – для РПГ ігор, третій – просто для роботи в системі і т. д.
Чим відрізняється ігрова миша від звичайної. Опис основних відмінностей
Або ось ще корисна річ – змінні деталі. Маніпулятори для професійних геймерів мають безліч корисних змінних елементів, наприклад коліщатка з більш вільним або більш тугим ходом, змінні бокові накладки, щоб хват був більш краще, ніжки з іншого матеріалу для більш швидкого ковзання по поверхні і т. д. Все це в сукупності дозволяє буквально перебудовувати миша і адаптувати її під конкретний жанр ігор.

Популярі новини
Загрузка...