Що значить "кайтить" в іграх?

280 0 Новини високих технологій

Багато юзери, які нещодавно прийшли в світ багатокористувацьких ігор, стикаються з великою кількістю жаргонізмів, притаманних як жанру в цілому, так і окремих ігор зокрема. Термін "кайтить" є досить поширеним і зустрічається у великій кількості ігор, як правило, в ММОРПГ - масових багатокористувацьких рольових онлайн-ігор.

Звідки прийшов термін і що означає

Як і абсолютна більшість інших термінів в іграх, слова "кайт", "кайтинг" і "кайтить" прийшли з англійської мови. Kite - це повітряний змій; кайтінг - це процес управління повітряним змієм за допомогою строп. Кайтить в іграх - утримувати когось або щось на відстані від себе, не даючи наблизитися, адже головна мета управління повітряним змієм - не дати йому впасти.


Що значить "кайтить" в іграх?
Техніки кайтінга відрізняються в залежно від гри, в якій застосовуються. Але суть їх зводиться до одного і того ж: постійно тримати дистанцію з противником, не підпускаючи його до себе, щоб він завдавав вам якомога менше шкоди.

Застосування кайта в ММОРПГ

Спочатку кайтинг і як явище, і як термін виник саме в ММОРПГ. Найбільш відомим представником ММОРПГ в наш час є World of Warcraft. На його прикладі ми і будемо розглядати фішки кайтінга. Як це виглядає в уяві пересічного гравця? Персонаж утікає від великого монстра, але не занадто швидко або далеко. Періодично зупиняється, робить пару ударів і знову тікає. І так, поки не буде досягнутий необхідний гравцеві результат.

Види кайта

В цілому кайтинг у рольових іграх застосовується в двох ситуаціях. Вони схожі між собою, але мають ряд відмінностей. Що значить кайтить в ММОРПГ:
Що значить "кайтить" в іграх?
 • Змушувати мобу приділяти увагу твоєму персонажу, відволікаючи його від своїх товаришів по рейду або групі. Приклад: танк групи б'є боса, застосовує кілька спецспособностей для утримання на собі аггро (коли моб б'є тільки тебе, а не когось іншого) і починає тікати від нього, періодично знову наносячи удари або застосовуючи здібності, щоб аггро не спала і не було перетягнуто іншим персонажем. В цей час інші учасники групи б'ють боса і лікують танка.


 • Бити супротивника здалеку, не даючи завдавати шкоди собі. Такий собі хіт-енд-ран ("бий і біжи"). Ця тактика застосовується персонажами, які мають можливість ведення дальнього бою (лучники, маги тощо). Як правило, дані персонажі завдають великої шкоди і швидко пересуваються, але мають кволим здоров'ям, тому їм не можна допускати переходу зіткнення в ближній бій. Приклад: рейнджер стріляє у воїна-мечника з лука, відбігає подалі, стріляє ще, знову відбігає, стріляє і т. д. Як правило, подібні стрілки мають здібності, підвищують швидкість їх пересування або уповільнюють супротивника, що дозволяє їм завжди рухатися швидше бійців ближнього бою.
 • Що значить "кайтить" в іграх?
  Кайтить можна як мобів (ігрових монстрів, керованих комп'ютером), так і реальних гравців. З першими набагато простіше, т. к. це робиться за певним алгоритмом. Комп'ютерного персонажа досить просто примусити бити саме тебе. Що значить кайтить в цьому випадку:
 • наносити йому іноді шкоди, причому більш сильний, ніж йому завдають інші;
 • залишатися в зоні дії аггро - багато монстри перестають бити тебе, якщо від них втекти далеко;
 • утримувати мобу в певному радіусі від точки його відродження - деякі моби біжать назад до цієї точки, кидаючи свою мету, якщо їх відвести далеко.
 • У деяких персонажів є здібності, підвищують рівень аггро монстра. З живими гравцями все це не працює. Якщо у нього кілька супротивників, то він буде бити не того, кого її хочуть примусити бити, а того, хто несе найбільшу загрозу. Тут доводиться кайтить гравця з допомогою різних хитрощів.

  В інших іграх

  Що значить кайтить в "Доті 2" та інших іграх, відмінних від класичних ММОРПГ? Як правило, це поєднання першого і другого виду кайтів, описаних вище. Головна мета та ж - завдати максимальної шкоди супротивнику, уникаючи його ударів і змушуючи безпорадно бігати за тобою. Приклад: кілька більш слабких гравців далекого бою б'ють одного сильного гравця, який б'ється тільки в рукопашну. Коли він підбіг близько до одного з супротивників, той починає тікати або використовує спеціальні можливості збільшення дистанції між ними. У тій же "Доті" це може бути використання форсстафа, блинка, драгон кнайта. Отже, ми з'ясували, що означає кайтить в іграх.

  Популярі новини
  Загрузка...