Call of Duty Black Ops: огляд, опис, секрети

219 0 Новини високих технологій

Огляд Call of Duty Black Ops в якості повноцінної міні-лінійки проектів повинен зацікавити людину, яка поважає жанр шутерів. Серія «Поклик Честі» для багатьох людей довгий час була еталоном швидких і динамічних боїв на вузьких картах. Одиночна компанія завжди надавала велику кількість кінематографічних сцен з захоплюючим сюжетом на десяток годин. Цей огляд є прикладом того, що трапляється з перспективною серією, коли її ставлять на конвеєр.

Очікування від першої гри

Почати огляд Call of Duty Black Ops варто з того, що після чудової другий частини Modern Warfare гравці очікували чергового одкровення. Різноманітність локацій, величезна кількість цікавих сцен, постійна боротьба і відсутність цензури – ці і багато інші аспекти створили мільйонну армію фанатів серії. Вони з нетерпінням чекали продовження, але отримали не зовсім те, чого вимагали. Розробники із студії Treyarch вирішили спробувати себе в новому сетінгу, з якого і зародилася лінійка Black Ops. Проект вийшов спірним, зі своїми явними плюсами і мінусами.


Call of Duty Black Ops: огляд, опис, секрети

Сюжетна складова

В огляді Call of Duty Black Ops слід відразу зазначити, що події, що відбуваються переносять гравців у часи найрізноманітніших бойових конфліктів. В центрі сюжету-Алекс Мейсон, який сидить прикутий до стільця, а двоє чоловіків проводять допит. Він розповідає про своє життя, а під час флешбэков гравці вирушають на бойові місії. З самого початку не зрозуміло, до чого веде історія, але по ходу проходження перед гравцями вимальовується непоганий сюжет. Десь на середині можна передбачити кінець усього оповідання, але тут інтерес підтримується не тільки цим. Гравцям пропонують відчути себе бійцями різних ролей. В один момент у засніженій місцевості гравець буде рятувати світ від запуску ракети, а вже через годину буде просуватися по підземних тунелях у В'єтнамі, знищуючи повстанців. Сюжетну кампанію можна дорікнути в затягнутості, але і відмінних сцен тут предостатньо. Одна місія з втечею з Гулагу багато чого коштує. В одиночному режимі інтерес зберігається до кінця.


Перший тривожний дзвінок

В огляді Call of Duty Black Ops невід'ємною частиною є огляд ігрового процесу. Тут закрадається якась підозра щодо повторення минулого досвіду серії. З першого погляду може здатися, що концепція виглядає органічно і саме такою повинна бути. Яскраві перестрілки в різноманітних локаціях змінюються кинематографичными вставками, де гравцеві обов'язково потрібно виконати якусь дію. Розробники створили нові типи зброї, попрацювали над оточенням, навіть зі старого фізичного движка вичавили максимум в плані графіки. Загалом, розвага цікаво, але з роками воно ніяк не змінюється. Якщо вдумливо проходити кожну локацію, то в половині випадків можна вгадати несподівані повороти. Персонажі не виглядають такими вже незвичайними, а концепція стрілянини в одиночній компанії залишилася колишньою. Більшості фанатів проект сподобався і отримав схвальні відгуки, але проблема вторинності вже підкрадалася дрібними кроками до серії.
Call of Duty Black Ops: огляд, опис, секрети

Мережевий режим і підсумки

Огляд гри Call of Duty Black Ops буде половинчастим без згадки багатокористувацьких баталій. Розробники зробили основний акцент саме на цьому аспекті, і вийшов чудовий результат. Різноманітність зброї дозволяє вибрати свій стиль гри, а деякі обхідні шляхи на локаціях навіть вносять тактичний елемент. Варто відзначити, що гравцям доведеться тепер всі поліпшення для свого персонажа купувати за ігрову валюту. З'явилися нові режими, серед яких навіть є ігрове азартне розвага. Гравці скидаються в загальну касу, і переможець отримує весь виграш. Старі режими залишилися на місці, плюс зросла різноманітність локацій. Чого варто тільки можливість взяти радіокеровану машинку, заїхати на базу ворога і підірвати там серед ворогів. Загалом, перша частина даної лінійки вийшла завзятої, хоч одиночна кампанія сподобалася не всім користувачам. Чудовий багатокористувацький режим змушує швидко забути про всі мінуси, хоч тривожний дзвінок уже пролунав.

Вихід другої частини

Огляд Call of Duty Black Ops 2 буде звучати вже не так райдужно, як в випадку з першою частиною. У розробників спостерігаються проблеми з новими ідеями, і це видно з перших кадрів. Події розгортаються в 2025 році, якщо говорити про основний місії. Девід Мейсон пішов по стопах батька і вступив в спеціальний загін армії США по боротьбі з тероризмом. Син хоче дізнатися більше про долю свого батька, розібратися з власним минулим, а по дорозі врятувати світ.
В більшості місій гравець буде управляти саме сином Алекса Мейсона, але дадуть приміряти та інші ролі. В одній з місій можна буде взяти під управління головного антагоніста. При першому проходженні історія може зацікавити, але після другого разу будь фанат серії помітити одну явну проблему. Всю історію можна описати кількома словами – боротьба з терористами патріотичних солдатів США. Концепція, крім деяких сюжетних місій, не вражає абсолютно нічим новим.
Call of Duty Black Ops: огляд, опис, секрети

Ігровий процес

У грі Call of Duty Black Ops 2 основний упор робиться на ігровий процес. Розробники вперше захотіли випробувати сеттінг футуристичного майбутнього, що спочатку цікаво відчувати. Гравцям пропонуються місії з застосуванням різноманітних технологічних фішок. Можна брати роботів під управління, використовувати спеціальний приціл для виявлення невидимих ворогів, навіть тактичні елементи в деяких місіях з'явилися. Це стосується захисту об'єктів від нападів, де спочатку відбувається розстановка, а далі перемикання між таборами оборони. Футуристична оболонка в Black Ops 2 виглядає моментами бадьоро, хоч розмаїття і не вистачає. Рятує положення справ стара добра концепція з дрібкою пафосу, самими затребуваними штампами бойовиків і епічним розмахом. Кинематографичные сцени замінюються перестрілок, потім місії з керуванням транспортом, оборона об'єктів і знову по колу. В якості окремого елемента варто відзначити, що деякі моменти в одиночній грі можна провалити, і це вплине на сюжет.

Call of Duty Black Ops: огляд, опис, секрети

Підсумки

В огляді Call of Duty Black Ops II можна нескінченно негативом поливати одиночну кампанію і заїжджену концепцію, але заперечувати переваги також не можна. Футуристичні примочки непогано влилися в багатокористувацький режим, і він знову залучив сотні тисяч користувачів. Сутички з зомбі в окремих матчах з реальними гравцями не захоплюють на десятки годин, але різноманітність завжди є плюсом. В одиночній кампанії цікаво спостерігати за долею головного антагоніста, його всепоглинаючої ненавистю і бажанням помсти. Харизма головного героя плюс нелінійність оповідання – це абсолютно нові елементи для всієї серії, і це стосується не тільки Black Ops. Серед мінусів можна відзначити застарілу графіку для 2012 року, проблеми зі сценарієм і заїжджену загальну концепцію. Плюси все ж таки переважили в цьому плані, а тому в черговий раз продовження «Поклик Честі» продалося величезним тиражем. Тільки от відчуття, що розробники вичавили з себе останні ідеї, тільки посилювалося.
Call of Duty Black Ops: огляд, опис, секрети

Третя частина

Огляд Call of Duty Black Ops 3 почати варто з того, що ця серія пішла ще далі в майбутнє. Кібернетика володіє світом, а серед супротивників в перестрілках вже більше зустрічаються роботи, ніж люди. Починається сюжетна кампанія з того, що гравці бачать явний штамп з попередньої гри з приставкою Advanced Warfare. Головний герой знову зазнає поразки на самому початку своєї пригоди, а прокидається вже в якості покращеної різноманітними протезами версії.
Після цього починаються такі перипетії подій, що навіть розібратися складно. Створюється враження, що сценаристи списали до того рівня, що вирішили зробити розповідь у продовженні тільки з якимись натяками. При цьому будь-які незрозумілі моменти списуються на сеттінг майбутнього. В ті ж періоди, коли гравцеві трохи пояснюються відбуваються події, на екрані з'являється купа штампів. Боротьба з терористами, зради, політичні змови і багато іншого. Фанати не просто «десь» вже це бачили. Подібні ситуації були в попередніх частинах, а тому одиночна кампанія тут є відвертим мінусом.

Розважатися будь-якими способами

При створенні огляду Call of Duty Black Ops 3 доводиться орієнтувати увагу в основному на мінуси. Той тривожний дзвіночок з повторенням, що пролунав у першій частині цієї лінійки, переріс у справжній гуркіт. Здавалося б, кинематографичные сцени залишилися на місці, розмах по епічності не поступається попереднім частинам, але все це викликає позіхання. Не цікава історія з вигаданим майбутнім змушує пробігати місії з максимальною швидкістю, без огляду на всі боки. Творці гри намагалися в черговий раз принести в ігровий процес нові елементи. Завдяки аугментированному тілу користувач може відключати електроніку й насилати на ворогів рой механічних жуков. Тут вже вторинність відчувається при погляді на BioShock і Deus Ex. Бої можна проводити навіть на стінах з стелею, завдяки реактивному ранцю. Динаміка відчувається в певних моментах, а проходити одиночну кампанію в кооперативі може бути навіть весело. Тільки це заслуга не ігри, а спілкування в компанії, що робить навіть самий зубожілий проект осудним.
Call of Duty Black Ops: огляд, опис, секрети

Зважування «за» і «проти»

В огляді Call of Duty Black Ops III, як і будь провальною частини в загальній серії «Поклик Честі», необхідно згадати хоч і дрібні, але плюси. Розробники з року в рік продовжують провалюватися з одиночної кампанією з часів 2011 року, але в многопользовательском режимі справи йдуть значно краще. Тут знову присутня цікава стрілянина, динаміка, різноманітність зброї. Цього достатньо для відпочинку після важкого робочого дня. Плюс режим з зомбі не підкачав якістю, і вирізати ходячих мерців як і раніше цікаво. Якщо підводити підсумки по третій частині в цій лінійці, то слід сказати, що навіть самі знедолені фанати можуть пройти повз. Дана гра є сукупністю шаблонів і технічних рішень, які вже давно використовуються в індустрії. Зустріти тут щось нове просто неможливо, а сюжет хочеться забути швидше, ніж поганий сон. Проект заслуговує уваги максимум на кілька годин і тільки для багатокористувацьких баталій. Після цього захочеться піти в попередні частини, якщо виключити Call of Duty Black Ops Declassified. Огляд цієї пародії, яка виходила в якості розваги на портативні консолі, буде складено з двох слів – повний провал.
Call of Duty Black Ops: огляд, опис, секрети

Кінцеве думку

Не можна сказати, що серія Black Ops є повним провалом. Тут ситуація склалася так, що всі достоїнства першій частині були перекриті третім продовженням. Між ними була Black Ops 2 яка вперше відправила гравців в майбутнє, що виглядало свіжо. Крім усіх вищезазначених проблем і позитивних моментів, слід зазначити окремо криза у розробників. Вони раз у раз допускають одні і ті ж проблеми з оптимізацією, доступом до серверів і штампами в сценарії. Можливо, це не їх вина, адже вся серія поставлена на конвеєр, і нові частини з'являються щороку. Якщо так буде продовжуватися, то огляд Call of Duty Black Ops 4 заслужить оцінку 2-3 бали з 10. Видавцеві обов'язково варто про це задуматися, і про це говорять всі засмучені погіршенням якості серії фанати.

Популярі новини
Загрузка...