Batman Arkham City: огляд гри, проходження, системні вимоги

174 0 Новини високих технологій

Огляд Batman Arkham City буде цікавий не тільки фанатам даної франшизи, але і тим людям, які шукають якісні ігри про супергероїв. Даний проект є другою частиною, від якої чекали багато чого. Чи виправдалися надії користувачів, можна дізнатися з цієї статті.

Завищені очікування

Першою частиною всієї лінійки став проект під назвою Batman Arkham Asylum, від якого спочатку ніхто нічого не чекав. Гра вистрілила настільки потужно, що її деякі профільні видання визнавали шедевром року. В ній були ідеальні механіки, цікаві ідеї, а головне – сюжет, що тримає в напрузі до останніх хвилин. Саме цим вона підкуповувала аудиторію. Коли було оголошено розробниками з компанії Rocksteady про вихід сиквела, то багато хто стали пильно слідкувати за проектом. Творці обіцяли багато всього нового, що сіквел стане в рази краще першої частини, але вірили в це мало людей. Все тому, що першу частину вважали ідеалом, а стрибнути вище своєї голови рідко кому вдається в ігровій індустрії.


Batman Arkham City: огляд гри, проходження, системні вимоги

Ігровий світ

В огляді Batman Arkham City можна сміливо з перших рядків оголошувати, що гра гідна подиву. Розробники зуміли не просто стрибнути вище своєї голови, але й увійти в історію індустрії, адже це вже другий проект на оцінку 10/10. В кожному аспекті проглядається якісна, скрупульозна робота. Ігровий світ не став винятком. На тлі нинішніх продовжень за типом Batman Arkham Knight окрема резервація в Готемі може виглядати не настільки вражаюче. Подібну думку відразу зміниться при першому подорожі по світу, який підготували фанатам розробники. Карта величезних розмірів, і на ній завжди з'являються випадкові події. Світ живий, що відчувається на кожному кроці. То банди нишпорять по вулицях, то поліцейських взяли в полон, то антагоністи дають про себе знати. Спланований дизайн локацій чи не ідеально. Тут приємно планувати від одного будинку до іншого, користуючись гаком. При цьому відчувається атмосфера однойменної з грою резервації, а для багатьох гравців це відіграє велику роль.


Ширше у всіх сенсах

Після виходу будь першої гри в серії від розробників фанати вимагають лише одного – не ламати старих добрих механік новими ідеями. В огляді Batman Arkham City слід зазначити, що це один з небагатьох прикладів, де робота виконана на найвищому рівні в цьому плані. Це стосується не тільки карти світу, яка за стандартом в продовженні будь пісочниці стає ширше. Тут мається на увазі ігровий процес, що став дійсно багатшими, кількість персонажів і головоломок. Гравець буде розгадувати різноманітні таємниці з допомогою своїх примочок. У цьому допоможе перехоплення радіочастот, спеціальне зір, можливість моделювати ситуацію та інше. Користувач в ролі Бетмена зустрінеться з величезною кількістю антагоністів з коміксів. Джокер, Дволикий, Пінгвін, Харлі Квінн – все це тільки вершина списку. Загадочник пропонує також більш різноманітні способи пробратися до його колекційних предметів зі знаком питання. Ця ширина під всіх сенсах змушує прірву в світі Arkham City на довгі десятки годин.
Batman Arkham City: огляд гри, проходження, системні вимоги

Бойова механіка

В огляді Batman Arkham City просто неможливо не згадати про механіці битв, яка тут виконана ідеально, але в своєму унікальному стилі. По суті, битви полягають тільки у виборі противника і нанесенні ударів простим натисненням лівої клавіші миші. Тільки ось в цей час на екрані розгортається справжнє шоу, яке демонструє головний герой. Удари проводяться максимально різноманітно, особливо це відчувається в моменти проведення контратак. Брюс Уейн витонченими перехопленнями завдає потужні атаки в різні частини тіла бандитів. Пильну увагу було приділено завершальним ударам, де ламається хребет або коліно летить в підборіддя лиходієві, плюс все це в сповільненій зйомці. Для деяких людей бойова система може здатися відвертим мінусом, адже битися тут легко, але набирати великі комбінації не так-то просто. Гра заохочує досвідом тільки тих, хто показує різноманітність в бою.
Batman Arkham City: огляд гри, проходження, системні вимоги

Інші елементи ігрового процесу

Якщо порівнювати Batman Arkham City і майбутнє продовження Batman Arkham Origins, то буде помітна велика різниця. Друга частина принесла безліч нововведень, а продовження робила інша студія, яка багато в чому провалилася. Сіквел подарував незабутній арсенал примочок, які відкриваються разом з прокачуванням головного героя. Вона тут також присутня, а окуляри досвіду нараховуються за витончене проведення боїв з максимальним числом множника. Найбільш часто гравець буде користуватися крюком для подорожей і спеціальним бумерангом.
У число інших гаджетів можна віднести пістолет-електрошокер, шашки з димом для відходу з поля бою, бомби-липучки та інше. Завдяки такому арсеналу гравець може експериментувати в будь-якому бою. У великих будинках можна проходити місії в тихому режимі, винищуючи ворогів без залучення уваги. Ігровий процес настільки різноманітний, що навіть після другого і третього проходження користувач буде знаходити щось нове.
Batman Arkham City: огляд гри, проходження, системні вимоги

Сюжетна складова

В огляді гри Batman Arkham City неможливо оминути сюжет, який пояснює причину потрапляння головного героя в резервацію. Все почалося з того, що Хьюго Стрейндж зумів переконати владу у необхідності запуску програми «Протокол 10». Суть її полягала у відділенні цілого району Готема великою стіною з охороною по периметру. Всередині цієї території пануватиме беззаконня, так як там зберуться всі головні противники Бетмена. Хьюго Стрейндж також подбав про те, щоб у цю зону відправили мільярдера Брюса Уейна, який повинен був загинути вже на вході. Тільки от він не врахував того факту, що він фізично підготовлений і ховається під маскою супергероя. Коли Бетмену вдалося оминути перші неприємності, він зв'язується з Альфредом, який надсилає потрібне обмундирування. Після цього починається грандіозне розслідування подій, що відбуваються. Героєві належить з'ясувати всі таємниці резервації і причин її заснування.
Batman Arkham City: огляд гри, проходження, системні вимоги

Другий персонаж

Сіквел Batman Arkham City яскраво вирізняється на тлі Batman Arkham Origins вже хоча б тим, що тут є другий доступний для гри персонаж. За сюжетом користувачам дадуть можливість кілька раз приміряти роль Жінки-Кішки. Весь геймплей за неї сильно змінюється, що видно навіть по одній бойовій системі. Вона рухається швидше, а удари завдає витонченіше, хоч і програє Бетмену по силі. В арсеналі Жінки-Кішки присутні свої гаджети, за типом батога. Застосовувати його в бою одне задоволення. Введення такого персонажа є цікавим рішенням. У цієї героїні присутній свій погляд на речі, мотивація діяти і риси характеру. З цим у розробників немає ніяких проблем. Кожен антагоніст тут також відрізняється самобутністю. Їх цілі і прагнення сильно відрізняються один від одного. В кінці розваги гравець зможе вибудувати цілу ієрархію лиходіїв і дізнатися, хто сидить на вершині злочинного світу. Подібного користувач ніколи не зустріне в Batman Arkham Origins.

Batman Arkham City: огляд гри, проходження, системні вимоги

Графіка і другорядні завдання

Можливо, Batman Arkham City графіка здасться вимогливим гравцям трохи застарілою, але на момент 2011 року дизайн виглядав досить пристойно. Навіть зараз на максимальних налаштуваннях картинка продовжує радувати око з-за ідеального дизайну відкритого світу, про що вже згадувалося вище. Похмурі тони підкреслюють ситуацію в резервації, звідки навіть не встигли евакуювати простих громадян і поліцейських. Розробники змогли зробити величезний район по-своєму унікальним з поділом на кілька зон. Якщо не придивлятися до кожної деталі з пошуком вад, то графіка не повинна розчарувати. З додатковими завданнями схожа ситуація. Їх є кілька різновидів, від вирішення головоломок Загадочника, до порятунку полонених від Віктора Зсасза. При бажанні проходити їх перед центральною сюжетною лінією, через кілька годин може стати занадто нудно. Якщо ж чергувати їх разом з основними місіями, то подібний коктейль принесе багато задоволення.

Доповнення

У Batman Arkham City огляд всіх DLC зробити не так-то просто. Багато з них були присвячені додавання чергової порції костюмів, які впливають лише на зовнішній вигляд і карт в режимі «Випробування». Доповнення Nightwing Bundle і Robin Bundle присвячені двом однойменною героям. Їх можна буде використовувати у вищезгаданому ігровому режимі. Окремо слід відзначити в списку DLC Batman Arkham City додаткову сюжетну кампанію за Жінку-Кішку. Доповнення було названо саме на честь цієї героїні, хоч також додавало альтернативні образи. Останнім цікавим контентом з даної категорії можна вважати нове пригода «Помста Харлі Квінн». Ця божевільна помічниця Джокера вирішує вступити в пряму конфронтацію з Бетменом. Додаток запускається окремо від основної кампанії, тому його можна вважати міні-грою. У ньому користувачі ближче познайомляться з колишньої медсестрою лікарні Аркхема, а також зрозуміють її почуття до Джокеру. Контент отримав схвальні відгуки, а тому фанатам серії обов'язково слід долучитися до доповнення.
Batman Arkham City: огляд гри, проходження, системні вимоги

Системні вимоги та підсумки

У Batman Arkham City системні вимоги мінімального характеру досить низькі, і навіть комп'ютери шестирічної давності впораються з запуском. Достатньо мати операційну систему Windows XP з останніми оновленнями, 2 гігабайти оперативної пам'яті і відеокартою NVIDIA 8800 або іншу еквівалентну. Процесор підійде будь-який двоядерний з тактовою частотою 24 гігагерца. Для максимально комфортної гри необхідно мати ОС Windows 7. Оперативної пам'яті рекомендується в два рази більше, а відеокарта GeForce GTX 460. Тактова частота процесора залишилася без змін. Якщо підводити підсумки в огляді, то можна впевнено говорити, що користувачі отримали ідеальний сіквел. Навіть люди, далекі від коміксів, тут зможуть відчути всю атмосферу похмурого світу, в якому Бетмен бореться зі злочинністю. Розробники пропрацювали кожен елемент геймплея, вивели на новий рівень дизайн, а також додали пачку цікавих персонажів. В результаті вийшов шедевр, про якого пам'ятають навіть через майже сім років багато людей.

Популярі новини
Загрузка...