Накопичувач жорсткий диск: опис, характеристики

500 0 Новини високих технологій

Жорсткий диск залишається незамінним компонентом системи. І хоча фахівці вже впровадили на ринок SSD, його можуть дозволити собі не всі, а фото сім'ї і зберігати улюблені фільми де потрібно. Таким сховищем донині залишається жорсткий диск. Накопичувач є пам'яттю з довільним доступом.

Про влаштування

Про те, що жорсткий диск (накопичувач) дозволяє записувати і зберігати інформацію, знають всі. А ось яким чином він це робить? Часто технологію запису даних на ЖД порівнюють з роботою магнітофона. Є якась робоча поверхня, яка рухається відносно голівки, що зчитує. На поверхні диска є феромагнетик, який взаємодіє з електрично зарядженої головкою. Залежно від величини сигналу змінюється напрям вектора.


Накопичувач жорсткий диск: опис, характеристики
Під час цього процесу змінюється магнітний потік в голівці, з'являється змінний електричний сигнал.

Назва

Називають жорсткий диск накопичувачем, вінчестером або скорочують його назва до ЖД. І якщо з першим та третім ім'ям все зрозуміло, то ось до «вінчестера» є питання. Є теорія, що таке прізвисько пристрій отримало завдяки одному працівнику, який був причетний до розробці ЖД. У 1973 році з'явилася популярна модель 3340 яка конструктивно наблизилася до сучасних уявлень про жорсткому диску. Під час її розробки інженери між собою називали модифікацію «30-30». Саме по 30 Мб мали обидва модулі. Таке внутрішнє назва співпало з позначенням популярного тоді мисливської зброї.


Вінчестером жорсткий диск (накопичувач) у США називали до 90-х років минулого століття. У російській мові воно як і раніше часто використовується і має якийсь напівофіційний статус. Іноді назва скорочують до «гвинт» або «вінч».
Накопичувач жорсткий диск: опис, характеристики

Характеристики

Неважко здогадатися, що жорсткий диск - неуниверсальное пристрій. Тобто, збираючи ПК, можна взяти перший-ліпший ЖД. У будь-якому випадку доведеться вивчити характеристики:
 • інтерфейс;
 • ємність;
 • фізичний розмір;
 • швидкість обертання шпинделя;
 • введення-виведення та ін.
 • Інтерфейс

  Це, мабуть, самий універсальний параметр ЖД. По суті, інтерфейс - це спосіб взаємодії двох різних механізмів. У випадку з вінчестером маються на увазі лінії зв'язку, сигнали, технічні засоби тощо Теоретично сучасні моделі можуть використовувати різні інтерфейси: ATA, SATA, eSATA, SAS і багато інших. На практиці все частіше можна зустріти ЖД, що працює в парі з SATA. Це сучасний і найбільш популярний інтерфейс. Хоча при виборі ЖД все одно краще звертати увагу на його наявність і можливість його підключення до материнської платі.

  Ємність

  Найчастіше саме ця характеристика впливає на вибір покупця. Комусь потрібен жорсткий диск на 1 Тб, а кому-то цілком достатньо і 200 Гб. Тобто ємність - це кількість інформації, яка може поміститися на ту чи іншу модель.
  Накопичувач жорсткий диск: опис, характеристики
  З моменту розробки перших моделей вінчестерів їх ємність безперервно збільшується. І вже на сьогоднішній день можна придбати накопичувач на 10 Тб. Звичайно, такі обсяги потрібні скоріше на виробництві, ніж в домашньому ПК, тим не менш така можливість вже є, і навряд чи розробники на цьому зупиняться.
  Жорсткий диск на 1 Тб зараз вважається найбільш популярним. Особливо його купують для ігрових систем. Цього обсягу буде цілком достатньо для ігор і особистих даних.

  Фізичний розмір

  Якщо говорити про стаціонарних комп'ютерах, то ця характеристика не має практично ніякого значення. У корпусах ПК є багато місця для установки будь-якого форм-фактора ЖД. Для ноутбука підходить тільки накопичувач 25 дюйма. Він має менші габарити, ніж модифікація для комп'ютера, щоб його було простіше помістити в корпус лептопа. Майже всі накопичувачі інформації (жорсткі диски) для ПК мають форм-фактор 35 дюйма. Хоча на ринку можна зустріти і ще менші копії.

  Швидкість обертання шпинделя

  Важлива характеристика ЗАЛІЗНИЧНОГО, яка впливає на час доступу і середню швидкість передачі інформації. Моделі для ноутбуків зазвичай оснащені вінчестерами зі стандартними показниками швидкості обертання шпинделя: 72005400 і 4200. В стаціонарних комп'ютерах більш широкий вибір моделей за цією характеристикою: 540057005900 7200 і 10000. Для швидкого завантаження і комфортної роботи краще вибирати ЖД зі швидкістю 7200 або 10000 об/хв.
  Накопичувач жорсткий диск: опис, характеристики

  Введення-виведення

  Показник кількості операцій введення-виведення в секунду залежить від багатьох факторів. Зазвичай його оцінюють за попереднім параметром. Якщо ЖД працює зі швидкістю 7200 об/хв, то цей параметр буде дорівнює приблизно 75-200 оп./с. На кількість операцій найчастіше впливає час довільного доступу.
  Якщо вінчестер здійснює лінійну операцію, то описуваний параметр буде визначено загальним часом передачі інформації. А вона залежить від швидкості читання і розміру переданих даних.

  Інші характеристики

  Для мобільних пристроїв важливим фактором є споживання енергії вінчестера. Також багато звертають увагу на швидкість передачі даних. Показник об'єму буфера може варіюватися від 8 до 128 Мб. Можна звертати увагу на опірність ударам.

  SSD і HDD

  Чим відрізняється твердотільний накопичувач від жорсткого диска? Для багатьох це питання стає ключовим при складанні системи. Це не дивно, оскільки SSD (твердотільний накопичувач) розхвалюють зі всіх сторін, але його вартість помітно вище, ніж у ЖД. Звідси і з'являються сумніви. Відразу потрібно зазначити, що твердотільний накопичувач - це пристрій, який представлено вже не магнітними дисками, а набором мікросхем на платі. Його можна назвати великою флешкою з величезною швидкістю роботи. Вважається, що жорсткі диски ідеально підходять для зберігання даних, а ось твердотільні добре справляються з роботою. Тому, якщо ви ніяк не можете вибрати, що ж придбати у систему, купуйте і HDD і SSD. Перший буде вам служити сховищем особистих даних, а ось другий буде відповідати за роботу системи.
  Накопичувач жорсткий диск: опис, характеристики
  Щоб зрозуміти різницю обох пристроїв, потрібно порівняти їх. Приміром, за параметром швидкості. Саме з-за нього встановлюють флеш-накопичувач замість жорсткого диска. Твердотільний накопичувач працює з операційною системою в 15 разів швидше. Всього за 10-15 секунд SSD вважає і передасть інформацію, в той час як ЗАЛІЗНИЧНИЙ для цього знадобиться близько 40 секунд.

  Важливо згадати і про шум. Оскільки в твердотільному накопичувачі немає ніяких рухомих частин, а мікрочіпи надійно зафіксовані на платі, він зовсім не видає шум. Вінчестер в цьому випадку може бути дуже гучним. SSD в моменти пікових навантажень може споживати до 2 Вт, у той час як жорсткий диск - до 7 Вт. Із-за своєї структури твердотільні накопичувачі вважаються надійнішими, оскільки мають необмежену кількість циклів запису. А ось вінчестер в один «прекрасний» день може перестати працювати.

  Зовнішній накопичувач

  Мало хто знає, але може бути жорсткий диск і зовнішнім накопичувачем пам'яті. Щоб не пошкодити його конструктивні елементи, розробники «одягають» в пластиковий чохол. Для чого потрібно таке обладнання? Рано чи пізно обсяг вільного простору на ПК закінчується. Стає важко виділити зайві 100 Мб, а без них система починає дуже повільно працювати. Щоб розвантажити її, можна придбати додатковий жорсткий диск і встановити в корпус. Але набагато вигідніше стане покупка зовнішнього накопичувача.
  Накопичувач жорсткий диск: опис, характеристики
  В цьому випадку ми отримаємо своєрідного помічника, який допоможе:
 • розвантажити комп'ютер;
 • зберігати важливу інформацію;
 • переносити її з одного ПК на інший.
 • Якщо ви багато подорожуєте, знімаєте на камеру відео і фотографії, то рано чи пізно вільний обсяг на флешці закінчиться. Потрібно буде переносити все на ПК, але і там залишилося небагато місця. Для цього найкраще обзавестися зовнішнім накопичувачем: будь то жорсткий диск або SSD.
  Вибираючи зовнішній ЖД, варто звертати увагу на об'єм (на перший час буде досить і 500 Гб), захищеність пристрою і габарити. Серед надійних виробників цього сегмента можна назвати Hitachi, Seagate, Toshiba і Western Digital.

  Мережний накопичувач

  Мало хто знає про таке поняття, як NAS. Це абревіатура англійської назви Network Attached Storage, яке можна перевести як «підключений до мережі сховище». Яким чином цього поняття стосується зовнішній жорсткий диск? Мережний накопичувач даних (NAS) представлений сукупністю носіїв інформації великого обсягу. Всі механізми функціонують за рахунок апаратної платформи, яка і дозволяє підключити накопичувач до локальної мережі.
  Накопичувач жорсткий диск: опис, характеристики
  Носіями інформації в системі NAS найчастіше стають саме жорсткі диски, оскільки вони мають порівняно великі ємності, низьку вартість і непогану швидкість обміну. Мережний накопичувач зараз може бути частиною домашньої або офісної мережі, допомагає вирішити безліч комплексних завдань, економить час, гроші і сили співробітників або приватного користувача.

  Висновки

  Жорсткий диск - це пристрій, який на даний момент є популярним серед накопичувачів. Незважаючи на те, що технологічно воно помітно застаріло, все ж продовжує користуватися попитом. Разом з вінчестером активно впроваджується твердотільний накопичувач, який виявився набагато надійніше і швидше, але в той же час і дорожче. Тому для складання ПК найвигіднішим варіантом вважається гібридний диск (HDD+SSD) або окрема покупка і установка обох пристроїв.

  Популярі новини
  Загрузка...