Batman: Arkham Origins: огляд гри

198 0 Новини високих технологій

Огляд Batman: Arkham Origins буде цікавий багатьом шанувальникам даної франшизи хоча б із-за того, що серія ще з часів першої частини стала взірцем найвищої якості. Люди чекали продовження нетерпінням, але змогли виправдатися всі очікування, можна дізнатися з цієї статті. У матеріалі зроблено огляд кожного окремого аспекту з описом плюсів і мінусів.

Побоювання на стадії розробки

В огляді Batman: Arkham Origins в першу чергу слід зазначити, що проект є приквелом основної серії. Якщо перші дві частини робили люди з студії Rocksteady, то над другою працювали вже інші особистості. Так побажав видавець, який віддав франшизу в руки своєї дочірньої компанії Warner Bros. Games Montreal. Перші дві гри були створені на десять балів з можливих десяти, про що говорить. Фанати пильно стежили за ходом розробки продовження саме із-за зміни розробників. Скептики стверджували, що гра в будь-якому випадку буде провальною, а по іншу сторону барикад люди продовжували сподіватися на свіжий погляд. Правда виявилася десь посередині.


Batman: Arkham Origins: огляд гри

Сюжетна зав'язка

Огляд Batman: Arkham Origins, так і будь-пригодницької гри, обов'язково повинен акцентувати увагу на сюжетній лінії. Тут користувачам пропонують пріквел, в якому події відбуваються через кілька років після появи людини в костюмі кажана. Багатий мільйонер Брюс Вейн зумів потужно заявити про себе в якості нового спасителя Готема, хоч особистість Бетмена і продовжує залишатися загадкою. Він встиг втрутитися в справи кримінальних авторитетів міста, а це не залишилося непоміченим. Антагоніст на прізвисько Чорна Маска призначає нагороду за голову невідомого супергероя. Отримати п'ятсот мільйонів доларів бажають всі відомі лиходії, а тому на Бетмена починається справжнє полювання. Тут же ховається один з головних мінусів гри. Користувач відразу бачить своїх ворогів в обличчя, що моментально зводить дух детективного пригоди до нуля. Попередні ігри робили на цьому сильний акцент, а тут положення своїми витівками рятує тільки божевільний Джокер. Він показаний на початку своєї кримінальної діяльності, що викликає певний інтерес.


Batman: Arkham Origins: огляд гри

Ігровий процес

В огляді Batman: Arkham Origins обов'язково має бути присутнім опис ігрового процесу. Виглядає вона наступним чином. Перед користувачами відкривається злочинний світ Готема, який належить в черговий раз рятувати. Переміщатися по світу гравець може допомогою планування і гака, який чіпляється майже за всі опуклості на будівлях, рекламних щитах або до болю знайомих горгульях. Битися з ворогами користувачі можуть як за допомогою власних кулаків з оригінальними прийомами, так і застосовуючи гаджети. Розробники подбали про наявність спеціального спорядження за типом бомб-липучок, електрошокер і навіть гак можна пустити в хід. В місіях йому буде допомагати засіб для визначення радіочастот, детективне зір і сканер доказів. Здавалося б, стільки можливостей і все виглядають прекрасно, але тільки для новачків. Досвідчені гравці відразу побачать в усьому цьому підставу, яку підготували нові розробники під тиском видавця.

Вторинність у всьому

Вже з вищеописаною геймплейної складової в огляді гри Batman: Arkham Origins можна зробити один висновок – розробники не впоралися з поставленим завданням. Будь фанат серії зрозуміє, що продовження майже не додає ніяких нових елементів. Багато людей захочуть видалити його після перших двох годин, адже майже кожен елемент навіть у вступі повторює попередню геніальну частина. Герой знову тікає від своїх ворогів, щоб дістатися до місця, де отримає спорядження і вступить у бій. Якщо брати битви з босами, то гравцям залишиться тільки розвести руками. В Arkham City все механіки виглядали свіжо, одноманітність було відсутнє. Тут була б така ж ситуація, якщо забути про сиквел серії. Будь-яка бійка з могутнім противником повторює вже відомі механіки, що є приводом для смутку. Подібне можна знайти в гаджетах, розслідуваннях і навіть пересуванні по ігровому світу. Така вторинність настільки кидається в очі, що жоден фанат не впустив її у висловлюваннях про продовження. Звідси і занижені оцінки від критиків і гравців.
Batman: Arkham Origins: огляд гри

Деякі цікаві ідеї

Вторинність у грі Batman: Arkham Origins проявляється на кожному кроці, але навіть тут знайшлося місце кільком цікавим ідеям. Це не стосується нового способу Джокера, адже цього персонажа експлуатують занадто сильно, що багатьом вже встигло набриднути. В першу чергу слід відзначити ігровий світ, де відчуває рання епоха пригод Бетмена. Тепер супергерой має своє лігво, в якому його завжди чекає дворецький Альфред. За порівняно з Batman: Arkham City, той ще ніяк не звик до образу помічника супергероя, а тому часто говорить про відпочинок Брюса, його вільний час і на інші тематики. Ці діалоги вносять деяку різноманітність в спільний побут. Графіка трохи була поліпшена без змін в загальній стилістиці. Розробники додали в детективний режим можливість витрачати час назад і вперед, створюючи реконструкції подій, що відбуваються. Міні-гра спочатку радує, хоч і залишається на одному рівні до кінця гри. Нових ідей небагато, але їх варто відзначити на загальному тлі.
Batman: Arkham Origins: огляд гри

Окремий проект

Якщо робити короткий огляд Batman: Arkham Origins Blackgate, то слід відзначити, що перед користувачами відкривається нова гра. Це проект у жанрі платформер, де однойменним супергероєві доведеться навести порядок у в'язниці. Чорна Маска влаштував бунт, і впоратися з хвилею насильства може тільки Бетмен. Переміщення у двовимірний простір не дуже добре позначається на ігровому процесі. Ті ж розробники постаралися перенести всі гаджети, включаючи детективне зір, у свій новий проект. Вийшло непогано, але розмаїття для вирішення ситуацій виникає занадто мало. Графічний стиль виглядає привабливо, але варіант з перенесенням на великі ігрові платформи викликає подив. В огляді Batman: Arkham Origins Blackgate - Deluxe Edition слід зазначити, що створювався проект для портативних пристроїв. На них він виглядає пристойно, пропонує взаємодія з сенсорними панелями. Для пк і приставок це розвага може затягнути на годину або два. Після цього послідує вилучення на користь більш цікавих розваг.

Batman: Arkham Origins: огляд гри

Доповнення

Розробники, не звертаючи уваги на середні оцінки від ігрових видавництв і такі ж відгуки гравців, вирішили оснастити свій проект пачкою доповнень. Більшість з них стосувалися тільки збільшення кількості випробувань і додавання нових костюмів для багатокористувацького режиму. При цьому предмети зовнішнього вигляду давали збільшення ігрових параметрів. Користувачі швидко про це забули, як і про мультіплеере у проекті. Особливу увагу можна приділити тільки додатком Batman: Arkham Origins Initiation. Огляд цього контенту слід зробити хоча б тому, що тут написано одне цікаве випробування. Гравець бере на себе роль Брюса Уейна і б'ється з кращими ніндзя монастиря Кириги. Це частина обряду посвячення в орден, яку мільярдер повинен пройти для отримання сил. Брюс Уейн на початку свого шляху не володіє такою величезною кількістю прийомів, а тому пройти це випробування буде більш цікаво. В іншому доповнення не являють собою щось феноменальне, заради чого можна змінити думку про весь проект.
Batman: Arkham Origins: огляд гри

Системні параметри

Слід зазначити, що мінімальні системні вимоги на ПК Batman: Arkham Origins зараз вже нікого не вражають. Навіть для 2013 року вони не були надто завищені через якісного движка від розробників перших двох частин. Для запуску з найнижчими налаштуваннями потрібно 2 гігабайти пам'яті, операційна система Windows 7 і процесор Intel Core 2 Duo з тактовою частотою мінімум 24 ГГц. На відеокарту слід звернути особливу увагу. Мінімальна модель GeForce 8800 GTS, підійдуть також аналогічні деталі від компанії AMD. Щоб відчувати комфорт при запуску гри буде потрібно в два рази більше оперативної пам'яті і більш нова модель процесора Intel Core i5-750. Тактова частота рекомендується 267 ГГц, а також відеокарта GeForce GTX 560. Як і у випадку з мінімальними параметрами, тут можна застосовувати аналоги по потужності від фірми AMD. У встановленому вигляді проект займає двадцять гігабайт пам'яті на жорсткому диску. Обов'язковою є наявність не нижче десятої версії програмного забезпечення DirectX.
Batman: Arkham Origins: огляд гри

Підсумки

По всім вищеописаним мінусів можна зробити висновок, що проект Arkham Origins не варто уваги, але це помилка. Фанатам серії буде приємно в черговий раз зануритися в пригоди Бетмена і вивчити на цей раз нову місцевість Готема. Знайомі механіки, бойова система, гаджети і стилістика можуть навіть викликати відчуття комфорту. Гра заслуговує оцінки близько семи балів з десяти, якщо обмежуватися суворими рамками. Проблема в тому, що це заслуга не розробників, а саме тих механік, що були запропоновані попередніми частинами. Вони настільки ідеальні і цікаві, що навіть вторинний проект з тими ж елементами в трохи іншій оболонці можна назвати непоганим. Якщо до гри ще можна долучитися, то розробникам з видавцями Arkham Origins слід накидати гнівних листів. Спочатку студія Rocksteady планувала створити трилогію, але її плани вирішили порушити жорстким плагіатом творчості. Саме вторинність майже з повною відсутністю стала причиною різкого зниження оцінок у порівнянні з попередніми частинами. В кінці можна тільки додати, що не варто навіть братися за додаткові завдання. Вони не запропонують нічого цікавого, за винятком декількох випадків.

Популярі новини
Загрузка...