Як підключити 4G-модем з зовнішньою антеною?

361 0 Новини високих технологій

В рамках цього огляду розглянуто не тільки те, як зкомутувати 4G модем з зовнішньою антеною для створення і надійного високошвидкісного підключення до Глобальної павутини, а й надано рекомендації щодо вибору обладнання для реалізації такої точки доступу і алгоритм її налаштування. Також будуть наведені відгуки власників щодо експлуатації такої системи. Дана інформація дозволить новоспеченому власникові такого обладнання самостійно її налаштувати належним чином.

Як підключити 4G-модем з зовнішньою антеною?

Призначення

Найбільш оптимально купувати модем 4G з роз'ємом для зовнішньої антени в тому випадку, коли потрібно створити стійку підключення до інтернету на значному віддаленні від базової станції стільникового оператора. Тобто дистанція може складати від 5 до 15 км, Якщо відстань менша, то інтегрована в модем внутрішня антена здатна забезпечити сталий зв'язок з прийнятною швидкістю. А ось вже понад 5 км вже використання зовнішньої антени справді обґрунтовано.


Тому такі системи рекомендується використовувати в передмістях великих населених пунктів, в яких є якісне покриття 4G/LTE або ж 3G/UMTS і немає можливості створення провідної комутації до Глобальної павутини. При цьому в першому з них немає такого сигналу і не планується в найближчому майбутньому реалізація таких стільникових мереж.
Як підключити 4G-модем з зовнішньою антеною?

Що може знадобитися?

Тепер розберемося з переліком компонентів, які знадобляться при створенні такої точки доступу. У нього необхідно включити наступне:
 • 4G Модем із зовнішньою антеною. Знову-таки, перший з них повинен бути оснащений спеціальним роз'ємом CRC9. Причому в деяких випадках він може бути один і таке рішення рекомендується задіяти на відстані близько 5-10 км в зв'язці з однією антеною, а в деяких їх може бути два. При цьому дистанція має становити вже 10-15 км. А кількість антен - збільшитися до двох штук.
 • Спеціальний кабель довжиною не більше 10 м. При цьому необхідно враховувати рекомендації технічної документації на антену. В одному випадку потрібен кабель з хвильовим опором 50 Ом, а в іншому — 75 Ом.
 • Рекомендується купувати спеціальний кронштейн для установки антени. Якщо є вже підготовлене місце, то купувати додатково цей компонент не потрібно.
 • Стартовий пакет.
 • Спеціальна програма MNDA, з допомогою якої буде виконаний пошук найбільш правильного положення антени.
 • Повністю настроєний персональний комп'ютер або ноутбук. Без цих компонентів на етапі налаштування не обійтися. Надалі ж їх можна замінити на роутер. Для повної налаштування останнього достатньо буде виконати його повне перезавантаження і він повністю переконфигурируется.
 • Як підключити 4G-модем з зовнішньою антеною?

  Вибір компонентів

  Для початку необхідно відзначити те, що необхідно правильно вибрати модем 3G/4G з зовнішньою антеною. Перший з них повинен підтримувати стандарти зв'язку 2G/3G/4G. Також в його слот повинна встановлюватися карта формату USIM з підтримкою технології LTE. Ще один важливий момент — це наявність одного або ж двох роз'ємом CRC9 з допомогою яких і комутується з зовнішньою антеною модемне пристрій. На додаток необхідно звернути увагу на програмну оболонку останнього. У деяких випадках софт допускає роботу лише з обладнанням одного стільникового оператора, а в інших — обладнання є універсальним і може функціонувати в поєднанні з будь-яким стільниковим покриттям.


  При відстані до вишки 5-10 км можна задіяти одиночну антену, яка підключена до єдиного входу CRC9. Якщо ж дистанція становить 10-15 км, то без зовнішньої MIMO-антени просто не обійтися. Остання складається з двох компонентів. Один з них функціонує в горизонтальній площині, а другий — у вертикальній. Як у першому, так і в другому випадку діапазон робочих частот повинен бути обмежений значеннями 800-2700 МГц. На додаток необхідно відзначити те, що формат картки в стартовому пакеті повинен бути USIM. Якщо використовувати звичайний формат останньої, то підтримка 4G/LTE буде відсутній.
  Як підключити 4G-модем з зовнішньою антеною?

  Установка антени

  Далі необхідно правильно вибрати місце для монтажу кронштейна. Він повинен розташовуватися якомога вище і бути в зоні прямої видимості стільникового вишки. Також для установки антени можна використовувати і існуючі кріплення, які задовольняють цим умовам. Також необхідно врахувати можливість прокладки кабелю до цього місця.
  Після вибору найбільш оптимального місця встановлення монтуємо кронштейн, якщо це необхідно, і встановлюємо у цьому місці антену. Далі прокладаємо кабель. Останній повинен з'єднати 4G модем із зовнішньою антеною. Коммутіруя два цих компонента даної системи.

  Комутація

  Власне підключення зовнішньої антени до модему 4G вже виконано в повному обсязі. Тепер необхідно отримати спеціальний лоток у останньому і встановити в нього СІМ-картку. Далі встановлюємо його назад. На наступному етапі знімаємо захисний ковпачок і звільняємо порт USB. Потім останній встановлюється у вільний роз'єм персонального комп'ютера. Тепер до гнізд CRC9 коммутіруя зовнішню антену. Причому звичайне таке пристрій з'єднується одним дротом, а от у разі наявності підтримки технології MIMO задіюються два кабелі. Відповідно, у першому випадку потрібен один роз'єм формату CRC9 а в другому — два таких гнізда.
  Як підключити 4G-модем з зовнішньою антеною?

  Налаштування програмної оболонки обчислювальної системи

  Далі для того, щоб зовнішня антена для модему 4G - «Мегафона» або будь-якого іншого оператора - могла нормально функціонувати, необхідно внести зміни у програмну оболонку персонального комп'ютера або ноутбука. Після включення ЕОМ і закінчення її завантаження необхідно дочекатися запуску майстра установки. Потім потрібно виконати установку драйверів і керуючої програми. Наступний важливий етап — це перезавантаження ПК, яка виконується для того, щоб всі внесені на попередньому етапі зміни в програмному середовищі набули чинності. На наступному етапі необхідно скоригувати положення антени.

  Вибір правильного розташування антени

  На наступному етапі зовнішня антена модему 4G LTE повинна бути розгорнута в бік найближчої вежі стільникового зв'язку. Для цього необхідно попередньо завантажити з Глобальної павутини програму MDMA і проінсталювати її в обчислювальній системі. Після закінчення настройки модему та виконання раніше викладеної комутації в повному обсязі потрібно запустити цю утиліту. Потім в інтерфейсі MDMA спостерігаємо за значенням RSSI і поступово повертаємо антену. При цьому одна людина має бути поруч з антеною, а другий — розташовуватися близько ПК. Для зв'язку рекомендується використовувати стільникові телефони, наприклад. Після того як досягнуто найбільше значення RSSI, жорстко фіксуємо антену їх між собою. Власне, після цього подібна така точка доступу повністю скоммутирована і програмно налаштована для подальшої експлуатації. Потрібно лише закрити вікно MDMA і запустити браузер. Потім в останньому вводимо будь тестовий адресу і переходимо на відповідний інформаційний ресурс в інтернеті.

  Якщо планується використовувати роутер для роздачі інтернету, то досить модем встановити в його порт. Далі перезавантажуємо маршрутизатор, і система самостійно налаштується.
  Як підключити 4G-модем з зовнішньою антеною?

  Відгуки

  Більшість користувачів вказують в своїх відгуках на те, що такі мобільні точки доступу дозволяють досить часто вирішити проблему для підключення до інтернету в передмістях великих населених пунктів. В одному випадку можна для отримання інформації застосувати тільки один ПК, наприклад. Але якщо задіяти роутери з модемом 4G з зовнішньою антеною, то можна створити невелику бездротову мережу і вже здійснювати роздачу з допомогою покриття WiFi. Єдиний недолік — це більш високі витрати в порівнянні з дротовий комутацією до інтернету. Але якщо гідної альтернативи немає, то вибір - саме за такою точкою доступу.
  Як підключити 4G-модем з зовнішньою антеною?

  Висновок

  В рамках цього матеріалу було описано не тільки те, як 4G модем з зовнішньою антеною з'єднати, а й те, як його належним чином налаштувати. Також викладено вимоги до такого обладнання та надано рекомендації щодо його вибору.

  Популярі новини
  Загрузка...