ОС Debian: налаштування мережі

177 0 Новини високих технологій

Операційна система Debian, заснована на ядрі Linux, - одна з найбільш специфічних систем. Справа в тому, що для рядового користувача вона створює безліч проблем, а основна причина цього - необхідність проведення ручного налаштування багатьох компонентів. У цій статті мова піде про те, як в Debian 8 GNOME налаштувати мережу. Але відразу ж варто зробити ремарку, сказавши що інструкція буде в рівній мірі підходити і для інших версій цього дистрибутива. А що стосується графічної оболонки, то розбіжності будуть лише в тих частинах тексту, де задіяний графічний інтерфейс, а через консоль виконується все однаково.

Передмова

Спочатку варто визначити деякі аспекти. По-перше, існують різні протоколи, з якими працюють провайдери мережі. З них можна виділити найбільш дротове з'єднання, PPPOE і DIAL-UP, до речі, мова в статті піде лише про дротове з'єднання, так як воно найбільш поширене. По-друге, в Debian є два способи його налаштування - з використанням графічного інтерфейсу і за допомогою "Терміналу". Розказано про двох, тому кожен зможе вибрати відповідний для себе.


Не можна також обійти стороною той факт, що на коректне налаштування мережі в Debian впливає безліч факторів. Тому якщо по закінченні виконання всіх вказівок інструкції ви не досягли бажаного результату, значить проблеми в чомусь іншому. До речі, якщо ви тільки збираєтесь перейти на Debian і користуєтеся поки що Windows, вам рекомендується спробувати налаштувати мережу Debian в VirtualBox.

Налаштування проводового з'єднання

Якщо ви користуєтеся провідним з'єднанням, то для вас хороша новина, по-перше, її настроїти на порядок простіше, ніж інші, а по-друге, існує три способи, як це зробити, саме про них і піде зараз мова.

Спосіб 1: Через "Термінал"

ОС Debian: налаштування мережі
Заздалегідь потрібно сказати, що ми будемо проводити настройку мережі Debian з консолі, тобто "Терміналу", справа в тому, що це більш зручніше, та й досконаліше, якщо брати до уваги той факт, що в різних графічних оболонках інтерфейс відрізняється. Спочатку розглянемо ситуацію, коли у вас динамічний IP-адресу.


Налаштування динамічного IP

Отже, для початку відкрийте "Термінал". Зробити це можна, натиснувши кнопку "Огляд" і провівши пошук по системі з однойменною запитом. Потім відкрийте файл конфігурації "interfaces". Для цього виконайте наступну команду:

sudo nano /etc/network/interfaces

У відкритому текстовому редакторі пишіть в два рядки:

 1. auto
 2. iface inet dhcp
Дізнатися назву адаптера ви можете, виконавши в "Терміналі" команду " ip address " (без лапок).
ОС Debian: налаштування мережі

Також зверніть увагу, прописується автоматично у вас DNS-сервер, якщо ні, то запишіть його у файл у наступному форматі:

nameserver

Тепер вам потрібно зберегти всі коригування. Зробіть це натисканням клавіш Ctrl+O, після чого закрийте редактор, натиснувши Ctrl+X.

Налаштування мережі в Debian з динамічним IP закінчена, тепер перейдемо до статичного.

Налаштування статичної IP

Налаштування статичної IP-адреси проходить трохи інакше, головна відмінність полягає в тому, що вам необхідно ввести більше змінних в файл "interfaces". Отже, приступимо. Для початку відкрийте конфігураційний файл, як це зробити було розказано вище. У ньому потрібно ввести рядки, які показані на зображенні нижче.


<script type="text/javascript">
var blockSettings2 = {blockId:"R-A-70350-39",renderTo:"yandex_rtb_R-A-70350-39",async:!0};
if(document.cookie.indexOf("abmatch=") >= 0) blockSettings2.statId = 70350;
!function(a,b,c,d,e){a[c]=a[c]||[],a[c].push(function(){Ya.Context.AdvManager.render(blockSettings2)}),e=b.getElementsByTagName("script")[0],d=b.createElement("script"),d.type="text/javascript",d.src="//an.yandex.ru/system/context.js",d.async=!0e.parentNode.insertBefore(d,e)}(this,this.document,"yandexContextAsyncCallbacks");
ОС Debian: налаштування мережі

На цьому етапі варто пояснити, що:

 • Третій рядок - це адреса порту ethernet.
 • Четвертий рядок - маска підмережі.
 • П'ятий рядок - адреса шлюзу.
 • Шостий рядок DNS - сервер.

Вказавши всі потрібні параметри, збережіть документ і закрийте текстовий редактор. Також рекомендується перезавантажити мережу комп'ютера, зробити це можна за допомогою наступної команди:

sudo systemctl restart networking

Тепер ви знаєте, як налаштувати в Debian 8 мережу зі статичним IP, ну а тим часом перейдемо до другого способу налаштування провідної мережі.

Спосіб 2: Network Manager

ОС Debian: налаштування мережі

Цей спосіб відрізняється тим, що для налаштування мережі в Debian буде використовуватися програма з графічним інтерфейсом - це дуже полегшить життя недосвідченим користувачам. перед тим, як переходити до розбору цього способу, варто пояснити, як запустити Neywork Manager в Debian, а для цього потрібно від крити спеціальне вікно, що викликається натисканням клавіш Alt+F2 і виконати команду " nm-connection-editor ".

Налаштування динамічного IP

Отже, відкривши вікно програми, вам, в першу чергу, необхідно створити нове підключення. Для цього:
 • Натисніть кнопку "Add", після чого виберіть зі списку тип з'єднання "Ethernet" і натисніть кнопку створити.
 • Після цього відкрийте вкладку "Ethernet" і виберіть в полі "Device" назва вашого адаптера. Також рекомендується вибрати "Ігнорувати" зі списку "Link negotation".
 • Перейдіть на вкладку "параметри IPv4".
 • На ній при динамічному IP необхідно вибрати з першого списку пункт "Автоматично".
 • Втім, на цьому можна було б закінчити налаштування, зберігши всі зміни, але варто ще звернути увагу, що якщо у вас DNS-сервери не прописуються автоматично, їх потрібно ввести вручну в однойменному полі для введення.
 • Ось так виконується налаштування мережі в Debian 8.3 з динамічним IP. До речі, ви можете перейти на вкладку "Загальний" і поставити галочку "Підключати автоматично", щоб при запуску комп'ютера, система автоматично встановлювала з'єднання з інтернетом.

  Налаштування статичної IP

  З'єднання зі статичним IP налаштовується дещо інакше. На початку вам так само потрібно запустити програму Network Manager і створити нове підключення "Ethernet". На однойменній вкладці точно так само потрібно вибрати мережевий адаптер, а ось вже на вкладці "Параметри IPv4" інструкція буде відрізнятися. Отже, перейдемо безпосередньо до неї:
 • З першого випадаючого списку виберіть пункт "Вручну".
 • Натисніть кнопку "Add", яка розташована в області "Адреси".
 • Однойменна таблиця стане активною. У неї вам потрібно прописати адресу вашого адаптера, маску підмережі, а також шлюз. Після цього натисніть Enter.
 • У статичної IP DNS-сервера не задаються автоматично, тому вкажіть їх у відповідному рядку нижче.
 • Після введення всіх необхідних параметрів натисніть кнопку "Зберегти".
 • ОС Debian: налаштування мережі
  Після цього перезавантажте комп'ютер, щоб интернте-з'єднання стало працювати нормально.

  Примітка: всі необхідні дані, такі як маска підмережі або шлюз, ви можете дізнатися у свого постачальника послуг - зверніться за допомогою в офіс провайдера.

  Спосіб 3: Утиліта "Мережа"

  ОС Debian: налаштування мережі
  За замовчуванням в Debian встановлена утиліта "Мережа" - саме вона відповідає за налаштування мережі в Debian 7 і 8. Зараз буде дана інструкція по її використанню, але для початку запустимо "Мережа".
 • Клацніть мишкою по індикатору мережі, який розташований у верхній правій частині робочого столу.
 • З появи меню виберіть пункт "Параметри дротових з'єднань".
 • У вікні "параметри" в категорії "Обладнання" виберіть елемент "Мережа".
 • Утиліта запущена і можна переходити безпосередньо до налаштування з'єднання.

  Налаштування динамічного IP

  Як і в минулі рази, налаштування динамічного IP відбувається досить просто, вам потрібно:
 • Перевести рубильник активації роботи мережі під включене положення. Він знаходиться у верхній правій частині і для його включення достатньо натиснути один раз лівою кнопкою миші.
 • Натиснути на кнопку з зображенням шестерні, що знаходиться в нижньому правому кутку вікна.
 • У вікні перейти в розділ "Ідентифікація", вписати назву нового підключення (довільне) і вибрати будь-MAC-адресу.
 • Перейти в розділ "IPv4", включити цей режим мережі, натиснувши за однойменним перемикачу, а зі списку "Адреси" вибрати "Автоматично".
 • Ви також можете задати вручну DNS, відключивши його автоматичне отримання та введіть код сервера у відповідне поле.
 • Натиснути кнопку "Застосувати"
 • Після цього вікно налаштувань можна закривати - мережа повинна бути встановлена. Якщо цього не сталося, то, швидше за все, потрібно виконати перезавантаження комп'ютера.

  Налаштування статичної IP

  Для налаштування інтернет-з'єднання зі статичним IP вам необхідно виконати перші три пункти попереднього списку, після чого зробити наступне:
 • Перейти в розділ "IPv4".
 • Включити цей режим.
 • Вибрати зі списку "Адреси" пункт "Вручну".
 • Заповнити відповідну форму, вписавши мережевого інтерфейсу, маску мережі і шлюз.
 • Вказати DNS-сервера у відповідному полі.
 • Натиснути кнопку "Застосувати".
 • ОС Debian: налаштування мережі
  Ось так просто проводиться налаштування мережі Debian в утиліті "Мережі". За підсумком вам, можливо, буде потрібно перезавантажити комп'ютер, щоб зміни вступили в силу.

  Висновок

  Ви дізналися про три способи налаштування проводового з'єднання в операційній системі Debian. Кожен спосіб хороший по-своєму, наприклад, використовуючи перший спосіб, ви зможете зробити більш гнучке налаштування всіх параметрів мережі, ну а інші два способи полегшать вам досягнення поставленої мети, так як працювати в графічному інтерфейсі набагато простіше, ніж в "Терміналі".

  Популярі новини
  Загрузка...