Як видалити точки відновлення в Windows 7 і навіщо це робити?

391 0 Новини високих технологій

Користуючись комп'ютером довгий час, ви можете помітити, що місце на жорсткому диску поступово зменшується. Особливо дивно це виглядає у тому випадку, якщо ви не встановлюєте ніяких об'ємних програм та ігор. Насправді виправити проблему досить просто – достатньо видалити точки відновлення Windows 7 (або іншою версією цієї ОС). Про те, як це зробити, і йтиметься далі.

Що це за точки?

Існує чимало причин, за яких операційна система може вийти з ладу. В більшості випадків користувачі відразу ж вирішують її заново, але ця процедура досить довга, та й може викликати деякі труднощі у непідготовленої людини. Тим не менше є і альтернативний варіант – використовувати відновлення Windows. Це дозволить повернути операційну систему до заздалегідь збереженого стану, без потреби встановлювати її заново.


Як видалити точки відновлення в Windows 7 і навіщо це робити?
Щоб забезпечити цю можливість, Windows 7 періодично створює контрольні точки для подальшого відновлення. Вони містять інформацію про поточний стан системи, її настройках, наявності тих чи інших програм і драйверів. Здавалося б, все добре, але є в цьому і негативний момент, з-за якого доводиться видаляти точки відновлення Windows 7.

Що в них поганого?

Як вже було сказано раніше, «Віндовс 7» час від часу робить резервні копії, що дозволяють, у разі необхідності, повернути систему до безпечного стану. Проблема полягає в тому, що такі збереження містять дуже багато різної інформації, яка займає чимало місця на HDD. Більш того, система намагається робити точку відновлення ледве не після кожної нової програми, встановленої на ваш комп'ютер. Це і призводить до того, що з вашого вінчестера поступово «зникають» вільні гігабайти.


У такій ситуації вам не залишається нічого іншого, окрім як видалити непотрібні точки відновлення Windows 7. Це дозволить не тільки звільнити досить багато місця, але й позитивно вплине на швидкість завантаження операційної системи. При цьому вам зовсім не обов'язково видаляти точки відновлення Windows 7 повністю. Досить підчистити тільки ті з них, які були створені давно і втратили через свою актуальність.

Стандартний спосіб

Даний спосіб дозволяє безпечно видалити точки відновлення системи Windows 7. При цьому стираються тільки старі збереження, а останнє залишається. Робиться це так:
 • Зайдіть в «Мій комп'ютер» і відкрийте властивості диска, на якому знаходиться ОС (найчастіше це «C»).
 • Натисніть кнопку «Очищення».
 • Дочекайтеся завершення процедури сканування. Зверніть увагу на те, що її тривалість залежить від обсягу носія.
 • Як видалити точки відновлення в Windows 7 і навіщо це робити?
 • Тепер у вікні, перейдіть на вкладку «Додатково». Натисніть Кнопку «Очистити».
 • Після цього з'явиться діалогове вікно, в якому вам необхідно підтвердити операцію. Якщо ви згодні на те, щоб видалити точки відновлення Windows 7 сміливо натискайте «ОК». Також вам, швидше за все, доведеться перезавантажити комп'ютер-зразок після того, як процедура буде завершена.

  Повне видалення

  Цей метод слід використовувати у тому випадку, якщо ви хочете стерти взагалі всі точки відновлення. Полягає він у наступному:
 • Зайдіть в «Панель управління». Найпростіше зробити це через «Пуск».
 • Змініть режим відображення на «Дрібні значки».
 • Перейдіть в розділ «Система». У колонці, розташованої ліворуч, виберіть опцію «Захист».
 • У вікні, яке відкриється після цього, натисніть кнопку «Налаштувати».
 • Як видалити точки відновлення в Windows 7 і навіщо це робити?
 • З'явиться меню, в якому ви зможете повністю стерти всі точки відновлення за допомогою опції «Видалити».
 • Тут же можна, при бажанні, відключити функцію резервного збереження, а також зменшити (або збільшити) обсяг дискового простору, виділеного для зберігання даних. Майте на увазі, що процедура стирання незворотна, тому, перед тим як видалити точки відновлення Windows 7 це добре обміркуйте.

  Сторонні програми

  Багато програми, призначені для очищення системи, дозволяють стерти всю інформацію, необхідну для екстреного відновлення «Віндовс». Наприклад, така функція є в утиліті CCleaner. Щоб видалити через неї точки відновлення, вам потрібно зробити наступне:
 • Встановіть і запустіть програму.
 • Як видалити точки відновлення в Windows 7 і навіщо це робити?
 • Перейдіть в розділ «Очищення» і натисніть на кнопку. Перед цим вам, швидше за все, доведеться почекати якийсь час, поки програма виконає аналіз вашої файлової системи.
 • Далі вам залишиться тільки підтвердити операцію і дочекатися, поки програма видалить всі дані.

  Популярі новини
  Загрузка...