Як перевірити, чи відкритий порт на віддаленому комп'ютері або сервері?

255 0 Новини високих технологій

Як можна перевірити, чи відкритий порт на віддаленому комп'ютері або сервері? Так, і зробити це відносно не складно. З комп'ютером зможе впоратися будь-яка людина, навіть не володіє значною кількістю знань і умінь. Приступимо.

Локальний комп'ютер

В даному випадку перевірити, чи відкритий порт, дуже легко. Для цього необхідно викликати командний рядок. Використовуйте для цієї мети поєднання клавіш Win+R. Після того як відкриється вікно, необхідно прописати команду cmd і натиснути клавішу вводу. Як результат – перед нами командний рядок. У вікні потрібно прописати netstat -a. Після цього на екран буде виведено список портів, які відкриті на даний момент.

Віддалений комп'ютер

Як перевірити, чи відкритий порт на віддаленому комп'ютері або сервері?
Для цієї мети використовується все та ж командний рядок. Тільки тепер необхідно ввести три елементи: "telnet - ІР-адреса - порт". Натискаємо на клавішу вводу. Якщо не з'являється запис Could not open», то це значить, що він відкритий. У випадках, коли вона виводиться, порт закритий. Якщо немає часу пробивати всі значення, але одночасно необхідно перевірити, чи відкритий порт, то для цієї мети можна використовувати утиліти. До речі, команда telnet дозволяє розглядати і локальний комп'ютер як віддалений, працюючи з ним так, складно він знаходиться на відстані. Який механізм подібної роботи? У такому разі запис в командному рядку виглядає як "telnet - localhost - порт".


Сервер

Як перевірити, чи відкритий порт на віддаленому комп'ютері або сервері?
В даному випадку перевірити, чи відкритий порт, складніше всього. Оскільки автор виходить з того, що читачі не будуть займатися зломом техніки і володіють правами адміністратора, і буде розглядатися відповідна поведінка. Спочатку необхідно забезпечити роботу служби, яка працюватиме на певному порті. Для цієї мети можна використовувати утиліту netcat, завдяки якій можна слухати його роботу. Вона дозволяє використовувати протоколи ТСР та UDP, приймаючи і передаючи дані. Кажучи про її переваги, необхідно відзначити досить широкі можливості, ясна керівництво і легкість використання. До речі, для роботи з серверами можна використовувати і розглянуту раніше команду telnet, питання тільки в зручності роботи з нею. Адже може знадобитися провести масову перевірку портів. Бо якщо перебирати все вручну, це займе дуже багато часу. У цьому випадку без варіантів – необхідно використовувати утиліти. Без них масово перевірити, чи відкритий порт, хоча і можна, але спричинить втрату часу. При цьому робота не є складною. Необхідно просто додати певний хост (як варіант – діапазон ІР), вказати, що є об'єктом досліджень, і запустити процедуру. Правда, в цьому випадку є негативний момент: такі дії багатьма системами захисту розглядаються як DDOS-атака, що тягне за собою бан.

Популярі новини
Загрузка...