У чому різниця роутера і модему. Особливості пристроїв

284 0 Новини високих технологій

Сучасна людина не може обійтися без Інтернету. Однак користувачів Мережі можуть хвилювати питання, пов'язані з підключенням. І якщо з прямим підключенням все легко - встромив кабель в комп'ютер і готово, то з бездротовим можуть виникнути проблеми. На сьогоднішній день, у зв'язку з розвитком технологій у деяких людей виникає питання, що таке роутер і модем і в чому різниця між ними? У даній статті ви знайдете відповіді на ці питання. Ми вам розповімо, що являють собою названі пристрої і для чого вони призначені. Порадимо, який роутер краще для дому.

У чому різниця роутера і модему. Особливості пристроїв

Роутер

В нинішній час без цього пристрою не обійтися. Простим прикладом є робота в офісі. Уявіть, як би виглядало будівля всередині, якби до кожного комп'ютера йшов кабель прямого підключення. Кімнати були більше схожі на електричну станцію з-за великої кількості проводів. А з роутером приміщення стає просторіше і акуратніше. Замість купи кабелів у будівлі розміщено декілька невеликих коробочок з антенами. Саме вони і є роутери.


Роутер - це пристрій, який поширює сигнал на певну площу, щоб Мережею міг користуватися не тільки один комп'ютер, а й інші, в зоні його дії. Наприклад, якщо у вас будинку знаходиться роутер, то ви зможете користуватися Інтернетом на будь-якому гаджеті, якщо на ньому є мережеві настройки. До роутера можна підключити такі пристрої, як сучасні телевізори, телефони, планшети, ноутбуки, лазерні принтери. Останнім часом холодильники, пральні та сушильні машини також оснащуються технологією «Вай-фай». Однак кожний підключений пристрій знижує швидкість Інтернету. Так як кожен пристрій буде забирати свій шматочок Мережі. Від роутера для всіх пристроїв, вона розподіляється рівномірно. Тому, якщо в будинку багато техніки, яка потребує підключення до Інтернету, то встановлюють декілька пристроїв. Якщо ж у вас один ноутбук і пара телефонів, то вам цілком вистачить і одного.

У деяких роутерах вже є вбудований модем. Але сьогодні ми розглянемо їх окремо. Оскільки мета даної статті розповісти вам, чим відрізняється модем від роутера.
У чому різниця роутера і модему. Особливості пристроїв

Типи роутерів

Різновид даних пристроїв невелика, оскільки всі вони виконують одну функцію:
 • Перший роутер це ADSL. Даний тип вважається застарілим. Він підключається до телефонної лінії і може приймати дані 10 Мб/с, а передавати до 700 Кб/с. З його плюсів можна підкреслити те, що до нього не потрібно проводити додаткові кабелі.
 • Другий вид - це Ethernet-роутери. Найбільш поширений вид. До нього приєднується кабель. Кабель витої і складається з двох ліній: передачі і прийому даних. Роутер може розвивати швидкість приблизно 100 Мб/с. На сьогоднішній день це самий простий і надійний спосіб отримати доступ до Інтернету.
 • Третій вид є найбільш сучасним пристроєм передачі даних. LTE-роутер працює з мережами 3 і 4G. Його особливість в тому, що сигнал до нього приходить не через кабель, а через радіосигнал. Але на даний час такий вид зв'язку бути дуже дорогим, і швидкість передачі і прийому залишає бажати кращого.
 • За типом передачі описувані пристрої діляться на дротові і бездротові.
  Отже, ми розглянули основні типи роутерів. І на питання про те, який роутер краще для дому, ми сміливо радимо вам Ethernet. Так як у нього задовільна ціна, він простий у використанні і має нормальну швидкість.
  У чому різниця роутера і модему. Особливості пристроїв

  Модем

  Тепер давайте розглянемо модем і, нарешті, зробимо висновок, у чому різниця модему і маршрутизатора. Це пристрій служить для кодування і передачі сигналу, його одержання і перетворення. З ним ви могли зіткнутися в минулому, оскільки варіантів виходу в Інтернет було небагато. І коли для цього використовували телефонні лінії, модем набрав свою популярність. Але пізніше з'явилися мережеві карти, і популярність модему впала. Мережеві карти були дешевші, а швидкість передачі даних - в рази більше. Однак на сьогоднішній день модем буде актуальним для людей, які весь час подорожують.
  У чому різниця роутера і модему. Особливості пристроїв

  Зовнішні і внутрішні модеми

  Модеми виконуються різними способами. Є два їх види: внутрішні і зовнішні. Перші розміщуються всередині самого комп'ютера. Наприклад, в кожному сучасному ноутбуку він вже встановлений заводом-виготовлювачем. А для того щоб підключити зовнішній модем до ПК або ноутбука, необхідно мати слот розширення.

  У чому різниця модему і маршрутизатора

  Роутер:
 • Поширює Wi-fi сигнал.
 • Має власну IP-адресу.
 • Може роздавати Мережу двом і більше пристроїв.
 • Добре забезпечує захист даних.
 • Модем:
 • Перетворює отримані дані.
 • Не має власного IP-адреси.
 • Подає Мережу тільки на один пристрій
 • Не має функції безпеки даних.
 • Виходячи з цих даних, ви самі можете зробити висновок, що краще - модем або роутер.

  Висновок

  Отже, ми розглянули два схожих пристрої. Дізналися, в чому різниця модему і маршрутизатора. Тепер вам буде легше вибрати пристрій. Для будинку краще всього використовувати роутер, а для поїздок - модем. При придбанні ми рекомендуємо вам звертати увагу на виробника. Оскільки такі пристрої краще купувати у надійних розробників, щоб потім не мати проблем.

  Популярі новини
  Загрузка...