Ймовірно, співтовариство містить неприпустимі матеріали: що це і як позбутися?

661 0 Новини високих технологій

З відходом Павла Дурова з компанії соціальна мережа «ВКонтакте» почала системну боротьбу за цензуру в Інтернеті. Занепокоєння за психічне здоров'я користувачів змушує адміністрацію сайту йти на все великі обмеження. Реалізуються вони часто так невміло, що обійти їх зможе будь-який користувач.

Причина появи

Таке повідомлення з'являється з двох причин: або адміністратор не зовсім розуміє, як правильно модерувати співтовариство, або контент є справді незаконним.
Ймовірно, співтовариство містить неприпустимі матеріали: що це і як позбутися?
Розглянемо ці дві причини докладніше. Що може бути незаконним контентом? У цю категорію можна віднести:
 • Публікації, які пропагують романтику злочинного світу або розповідають, як вчиняти злочини.
 • Контент, що демонструє порнографічні або еротичні матеріали. Тут правило має певний виняток. Еротика не є забороненою темою для формування спільноти. Головне, щоб в матеріалах не брали участь особи, які не досягли віку 18 років.
 • Групи, присвячені цькування або образі окремих осіб. Такі паблики були популярні кілька років тому. Щоб контент став неприпустимим, досить парі ображених осіб поскаржитися в службу підтримки, після цього група, ймовірно, буде заблокована.
 • Публікації, які знаходяться у незаконному полі, які носять відверто шахрайський характер.
 • Контент, що містить заклики до вживання наркотиків, пропагує токсикоманію чи рекламує розповсюдження наркотичних та інших психотропних речовин.
 • Пости, що пропагують екстремізм. Що це таке, ніхто чітко відповісти не може сьогодні і не зможе в майбутньому, але це найпоширеніша причина появи повідомлення «ймовірно, співтовариство містить неприпустимі у ВК матеріали.
 • Публікації, що збуджують ненависть до окремих соціальних груп або категорій людей. Під цю категорію може потрапити будь - що-від агресивно-політичного журналу, до соціальної спільноти, що ґрунтується на поєднує факторі ненависті до кого-небудь.
 • Ймовірно, співтовариство містить неприпустимі матеріали: що це і як позбутися?
  Під поняття незаконний контент може потрапити ще багато чого, але блокування групи тоді відбудеться ззовні, і в якості причини буде зазначене рішення суду або постанову прокуратури.


  Також існує вікова маркування. Найчастіше, бажаючи додати статусу своєї спільноти, його керівництво виставляє маркування «18+». В такому випадку повідомлення «ймовірно, співтовариство містить неприпустимі матеріали» з'явиться в офіційному додатку VK, а контент буде недоступний неповнолітнім користувачам. Це своєрідний баг, який можна виправити і досить просто. Детальніше розповімо про це далі.

  Як обійти

  Тут є кілька варіантів. Повідомлення «ймовірно, співтовариство містить неприпустимі матеріали» ВКонтакте можна вирішити кількома способами:
 • Якщо ви адміністратор, то просто відмовтеся від вікової маркування. Часто вона зовсім не потрібна.
 • Якщо ви користувач, то повідомлення «ймовірно, співтовариство містить неприпустимі матеріали» можна обійти, не скориставшись офіційним додатком, а зайшовши через браузер.
 • Схожий варіант – зайти в соціальну мережу з комп'ютера. Як правило, цього буде достатньо.
 • Якщо в браузері вам сидіти незручно, і принципово хочеться користуватися додатками, то повідомлення «ймовірно, співтовариство містить неприпустимі матеріали» можна обійти, перейшовши на неофіційні додатки. Вони доступні і в AppStore, Google Market. Однак у цьому випадку варто пам'ятати, що неофіційне додаток безпека передачі даних не гарантує.
 • Останній спосіб обійти повідомлення «ймовірно, співтовариство містить неприпустимі матеріали» - це порушення правил користувача. Справа в тому, що соціальна мережа забороняє вказувати в профілі недостовірну інформацію. Якщо ви готові піти на такий невеликий обман, то можна просто змінити свій вік на 18+.
 • Ймовірно, співтовариство містить неприпустимі матеріали: що це і як позбутися?

  Якщо не вийшло

  Якщо всі способи випробувані, то доведеться змиритися з думкою, що контент пабліка є забороненим. Залишається тільки дати час адміністраторам спільноти на вирішення проблем з саппортами соціальної мережі.


  Сумніше виглядає ситуація, коли контент заблокований за рішенням суду або правоохоронних органів. Буває також, що держава в особі Роскомнадзора реагує на скарги громадян і вимагає у власників сайту припинити незаконні дії в інформаційному просторі. Якщо це трапляється, то, швидше за все, назавжди. Звичайно, є сотні способів обійти і цю заборону, але це тема для окремої статті. Таким чином, ми бачимо, що останній оплот вільного інформаційного простору здається під тиском нещадної системи, добре це чи погано? Дізнаємося з часом. У будь-якому випадку кожному модератору варто з підвищеною увагою поставитися до того контенту, який він створює, щоб нести користувачам виключно корисну і цікаву інформацію, яка не буде шкодити і змушувати керівництво соціальної мережі йти на рішучі заходи по блокуванню, виходячи з віку користувачів.

  Популярі новини
  Загрузка...