Кращі одноплатні комп'ютери на ринку

409 0 Новини високих технологій

Сучасні технології невпинно нас дивують. Раніше ми користувалися комп'ютери, жорсткі диски яких коштували десятки тисяч доларів, а перевозилися виключно за допомогою літака. Все міняється, тепер такий комп'ютер може поміститися на одній руці немовляти, залишиться ще місце для другого. У даній статті буде порушена тема одноплатних комп'ютерів, ніж їх плюси і мінуси, який варто придбати для особистого користування, і взагалі – чи варто воно того? Стаття рекомендується для початківців користувачів операційної системи Linux. Якщо ви таку операційну систему не знаєте, то вас зустрінуть великі труднощі.


Найпопулярніші міні-комп'ютери

Для початку варто визначитися, що ж собою являє подібний комп'ютер? Одноплатний комп'ютер складається з наступних елементів: процесор, оперативна пам'ять, висновки контактів, різні контролери, наприклад, Ethernet – вони лише допоміжні, тому їх комплектація у різних виробників теж різна.
Кращі одноплатні комп'ютери на ринку
Процесор використовується мобільний, як правило, архітектури ARM. Чому такий? Все із-за міркувань енергоефективності, швидкості роботи і співвідношення "ціна /продуктивність". Подібні процесори не тільки виграють на ринку мобільних пристроїв, але і тут, тому що ніякої відеокарти у одноплатного комп'ютера немає, є лише інтегроване графічне ядро прямо в самому процесорі. Найбільш поширеним є Mali-400ml (у багатьох телефонах 2013 року саме таке). Оперативна пам'ять звичайна, як правило, DDR3 якщо пощастить, то DDR4 все залежить від ціни комп'ютера. На ринку цих пристроїв все залежить від того, скільки ви плануєте витратити, тому в наступному пункті статті ми розповімо про головних конкурентів даного ринку.


Одноплатний комп'ютер Windows

Отже, як уже говорилося, найбільш популярних конкурентів на даному ринку не так вже й багато, оскільки цей товар дуже специфічний. Уявіть собі плату з електронними компонентами, а на ній є позолочений висновок. Багато людей від такого просто зійдуть з розуму, мовляв, що з цим робити? Тому подібні речі беруть виключно або початківці програмісти, або гіки, хоча різниця між ними лише у час, проведений за комп'ютером.
Кращі одноплатні комп'ютери на ринку
На ринку одноплатних комп'ютерів існує два найбільш великих конкурента:
 • Raspberry Pi. Лінійка програмованих мікрокомп'ютерів, здатних виконувати роботу будь-якої складності. Найдешевша версія коштує приблизно одну тисячу російських рублів.
 • Orange Pi. Прямий аналог вищевказаної плати, але перевага даної компанії в тому, що є досить велика лінійка комп'ютерів – від сверхмаленьких до повнорозмірних. Найдешевший спосіб коштує 400 рублів, причому майже не поступається головному конкурентові в усьому.
 • Кращі одноплатні комп'ютери на ринку
  На будь-який з цих комп'ютерів можна встановити спеціальну версію Windows під ARM (Архітектура ЦИСК). Який більше підходить саме для вас, вирішувати вам, бо одноплатний комп'ютер – не лише специфічна річ, але й досить інтимна, т. к. певна модель заточена, знову ж таки, на певний виконання завдань. Замовити можна як на офіційному сайті, так і на будь-якому сайті-посередника в Росії.

  Чи можна створити одноплатний комп'ютер своїми руками?

  Мабуть, безліч людей задавався таким питанням. Скажемо відразу: так і ні. Можливо, що ви дуже вмілий технік і зможете створити щось подібне, проте займати воно буде куди більше місця. Маленький розмір – це саме перевага подібних комп'ютерів.

  На закінчення

  Сподіваємося, що вам сподобалася ця стаття про одноплатні комп'ютери. Також варто зауважити наступне. Подібні пристрої на архітектурі ЦИСК досить добре працюють лише на серверній версії Linux, а з Windows все ще не так гладко, тому якщо ви готові до труднощів, пов'язаних з вивченням нової ОС, то одноплатний комп'ютер безумовно для вас.

  Популярі новини
  Загрузка...