Як на Windows 7 видалити DirectX правильно

277 0 Новини високих технологій

Багато користуються графічними прискорювачами нового покоління, причому не задаючись питаннями про те, як все влаштовано всередині, тому після будь-якої поломки витрачаються сотні годин на рішення найдрібнішої проблеми. Однією з таких проблем є несправна робота графічної бібліотеки DirectX, а це трапляється досить часто, так як операційна система Windows досить нейтрально відноситься до засмічення реєстру – основи ОС. У даній статті ми докладно розповімо про те, як на Windows 7 видалити DirectX, після чого встановити його заново. Стаття рекомендується для початківців користувачів операційної системи Windows.


Що таке DirectX?

Спочатку відеокарту називали графічним прискорювачем, але чому все так склалося? Справа в тому, що раніше для обробки всієї інформації в комп'ютері використовувався виключно один процесор, а на той час технології стрімко розвивалися, в тому числі і комп'ютерна графіка. Тоді з'явилося таке поняття, як 3D-моделювання, що саме по собі ресурсомісткий процес. Було прийнято рішення розділити навантаження наступним чином: процесор обробляє виключно фізику (якщо мова йде про гру), зіткнення фізичних об'єктів, безлічі формул, а графічне відеоядро відповідає за зображення об'єктів на екрані. Ось так мирно працювали два процесора разом.
Як на Windows 7 видалити DirectX правильно
З появою все більш нових технологій програмний код став куди складніше, для цього були придумані такі речі: створення мови для роботи з графікою, а також графічні бібліотеки для спрощеної роботи з графікою. Бібліотеки робили процес швидше, а мова додавав нові можливості.


Однією з таких бібліотек і є знаменитий DirectX, вперше з'явився на операційній системі Windows, а також на приставках Xbox. Хоч це не найкраща бібліотека, але досить популярна з-за свого носія – ОС Windows. У наступному розділі статті ми докладно розповімо, як на Windows 7 видалити DirectX, а потім встановити його заново. Подібне рішення рекомендується тільки в тому випадку, коли система сама просить перевстановити цю бібліотеку.

Як видалити DirectX 11 на Windows 7

На жаль, ця операція недоступна просто так, оскільки бібліотека (DirectX, починаючи з Windows 7), вбудовується в саму операційну систему, тобто є резидентною і не підлягає видаленню. Але не поспішайте зупинятися на цьому, оскільки умільці в Інтернеті придумали кілька способів вирішення цієї проблеми, вони описані в інструкції нижче.
Як на Windows 7 видалити DirectX правильно
Список способів, як на Windows 7 видалити DirectX, обдуривши систему.
 • Якщо ви не розміщуєте на комп'ютері ніяких корисних і цінних даних, наприклад фотографій, документів, то сміливо міняйте або оновлюйте систему до останньої версії – це універсальний варіант, а якщо оновіть систему до Windows 10 то зможете користуватися 12 версією бібліотеки.
 • Переустановка. Зайдіть на офіційний сайт бібліотеки і скачайте її. Погодьтеся з правилами користувача і встановіть, якщо установник запідозрить несправність, те запропонує вам оновити версію бібліотеки або виправити, вибирайте друге.
 • Як видалити DirectX 9 на Windows 7

  Якщо ви ставите подібним питанням лише з-за того, що 9 версія бібліотеки застаріла, і хочете видалити її, залишивши нове, то результат буде таким же, як і в пункті вище, оскільки під час установки операційної системи встановлюється та сама версія графічної бібліотеки, у випадку з Windows 7 це 11 версія. Входять до її складу 9 і 10 як основа, їх не можна видалити, а якщо спробуєте зробити це в системних папках, то ви побачите на моніторі синій екран.
  Як на Windows 7 видалити DirectX правильно

  На закінчення

  Сподіваємося, що після прочитання цієї статті про те, як на Windows 7 видалити DirectX, ви зрозуміли, наскільки неповоротка настільки зручна і красива операційна система. У будь-якому випадку, якщо з вашої ОС що-небудь сталося, то можете скинути її до первісного стану, робиться це в панелі управління.

  Популярі новини
  Загрузка...