Як в Opera включити VPN на стаціонарних комп'ютерах і мобільних девайсах?

178 0 Новини високих технологій

Сьогодні все більш популярними стають технології віртуальних приватних мереж VPN. Багато дещо неправильно розуміють сам термін, оскільки він може ставитися не тільки до мереж, але і до інструментарію безпечного підключення на основі тунелювання. Нижче представлений матеріал, що дозволяє дізнатися, як включити VPN в Opera, оскільки саме цей браузер є самим першим і поки єдиним браузером, в якому VPN-клієнт є в представленому вигляді. Але для початку слід коротко розглянути деякі теоретичні відомості.


Що таке VPN?

Отже, скорочення VPN походить від англійського Virtual Private Network, що, як вже було сказано трохи вище, перекладається як «віртуальна приватна мережа». Сама ж технологія на даний момент використовується в дещо іншому амплуа, дозволяючи не тільки захистити передані і прийняті в мережі дані в процесі Інтернет-серфінгу, але зробити так, щоб користувач залишився непізнаним.
Як в Opera включити VPN на стаціонарних комп'ютерах і мобільних девайсах?
Якщо хто не знає, ідентифікація будь-якого користувача комп'ютерного терміналу або мобільного пристрою при доступі до якогось Інтернет-ресурсу здійснюється шляхом визначення зовнішнього IP-адреси, прив'язаного до регіону, в якому знаходиться комп'ютерне або мобільний пристрій. У світі немає жодного повторюваного адреси, тому визначити користувача можна зовсім просто. На цій основі можуть блокуватися деякі ресурси, які не призначені для перегляду користувачами регіонів, відмінних від місця розташування сервера (наприклад, інтернет-радіостанції США для Східної Європи заблоковані, в Україні повністю заборонено доступ до деяким російським новинних сайтів, соціальних мереж, мережам та пошуковим сервісам). А ось для того, щоб сервер сприйняв запит таким, що походить з регіону, звідки доступ дозволений, і використовуються технології VPN.


Як працює VPN?

Не заглиблюючись у саму суть функціонування VPN, варто визначити лише основні аспекти. Основою технології є використання спеціального тунелю з ключами доступу по обом сторонам, через який передається зашифрований трафік. Завдяки такому підходу проникнути в тунель ззовні і отримати доступ до інформації неможливо. Крім того, VPN дозволяє змінити ідентифікатор користувача пристрою (зовнішній IP) на кшталт того, як це роблять онлайн-проксі-сервери. Таким чином, сервер, на який адресується запит, комп'ютер сприймає, як термінал, розташований у регіоні з авторизованим доступом. Працює це практично завжди.
Як в Opera включити VPN на стаціонарних комп'ютерах і мобільних девайсах?
Виключення складають Китай і Північна Корея, де на державному рівні встановлена така потужна система файрволів, що пробитися до забороненого в цих країнах відеохостингу YouTube неможливо навіть за умови використання найсучасніших VPN-клієнтів.

Як включити VPN в Opera після першого старту браузера?

Але це все була теорія. Тепер починається практика. Opera є не тільки одним із самих популярних браузерів, але і першим браузером, в якому його розробники передбачили установку VPN-клієнта. Зверніть увагу, що такий клієнт є не у всіх версіях браузера, а тільки в самих останніх. Раніше в браузерах для активації VPN потрібно було встановлювати додаткові (розширення), тепер же така необхідність відпала.
Але як включити VPN в Opera? Windows використовується або будь-яка інша операційна система, власне, значення не має. Якщо ви тільки що встановили браузер, VPN-клієнт за замовчуванням знаходиться у відключеному стані.
Як в Opera включити VPN на стаціонарних комп'ютерах і мобільних девайсах?
Для його активації необхідно перейти до основних налаштувань браузера і використовувати розділ безпеки. У вікні праворуч десь посередині буде показаний блок, що відповідає за включення VPN. Як включити VPN в Opera? Так просто поставте галочку навпроти поля використання клієнта. В принципі, за розділами можна не шукати такі параметри, а на головній сторінці налаштувань в пошуковому полі прописати шукане скорочення (VPN), після чого і станеться переадресація на потрібний розділ.
Як в Opera включити VPN на стаціонарних комп'ютерах і мобільних девайсах?
Після активації клієнта ліворуч адресного рядка браузера з'явиться синій значок, що сигналізує про те, що VPN-клієнт активний.

Браузер Opera з включеним режимом VPN: базові налаштування

Шляхом натискання на іконку клієнта його можна включати і відключати. Однак варто врахувати, що сервер, через який здійснюється підключення, за замовчуванням у браузері вибирається автоматично (оптимальне місце розташування). Щоб змінити його, браузер Opera з включеним режимом VPN пропонує єдине рішення.
Як в Opera включити VPN на стаціонарних комп'ютерах і мобільних девайсах?
В полі вибору локації можна використовувати установки для Європи, Америки та Азії. У перших версіях браузера з клієнтом можна було вибрати потрібну країну, але в останньому релізі така можливість відсутня. Загалом, це правильно, оскільки користувачеві не потрібно піклуватися про ручних установках.

Включення VPN на мобільних пристроях

Як включити VPN в Opera на стаціонарних терміналах, розібралися. Тепер кілька слів про мобільних девайсах. З ними все простіше. Після першого старту браузера на пристрої необхідно натиснути на кнопці початку роботи, а потім натискати кнопки продовження до тих пір, поки не з'явиться запит на підключення VPN.
Як в Opera включити VPN на стаціонарних комп'ютерах і мобільних девайсах?
Тепер потрібно просто погодитися і дочекатися з'єднання. На мобільних пристроях Opera з включеним режимом VPN має дещо більше налаштувань. Як раз в цьому випадку, незважаючи на автоматичний вибір сервера, можна змінити регіон на бажаний, відмінний від встановленого браузером.

Альтернативні методи

Нарешті, подивимося, як включити VPN в Opera з використанням інших методів. Власне, розширення ще ніхто не відміняв, тому через розділ доповнень, якщо вбудований клієнт не працює або не забезпечує доступ до якогось заблокованого ресурсу (що малоймовірно), потрібно встановити додатковий клієнт начебто ZenMate, friGate або чогось подібного, після чого активувати надбудову, клікнувши на її значку на панелі браузера.