Як користуватися Bitcoin Core: установка, налаштування та безпека

167 0 Новини високих технологій

Біткойн є самою популярною і затребуваною криптовалютою на сьогоднішній день. Його курс збільшується з кожним днем, система розвивається, і в ній з'являється все більше користувачів і інвесторів. Відповідно, у багатьох людей виникає питання: "Як почати користуватися "Біткоіном"?".

Як користуватися Bitcoin Core: установка, налаштування та безпека

Перші дії

Багато хто вважає, що для того, щоб приєднатися до світу криптовалют, в першу чергу, треба купити біткоіни або які-небудь інші токени. Насправді, це не зовсім так, адже для того, щоб купити криптовалюту, потрібно як мінімум знати, де вона буде зберігатися після покупки.


Існує кілька варіантів зберігання кріптовалюти. В основному, люди використовують три найбільш популярних варіанти: холодні гаманці, гаманці онлайн і біржі. Останні два є не дуже надійними, особливо, якщо мова йде про великі суми. Саме тому переважна більшість користувачів зберігає свої кошти на холодних гаманцях.

Що таке холодний гаманець?

Холодний гаманець являє собою спеціальну програму, за допомогою якої можна зберігати біткоіни прямо на комп'ютері користувача. Це самий кращий варіант, так як в даному випадку ніхто не зможе заморозити або зламати рахунок. Кошти холодного гаманця будуть перебувати в повній цілості і завжди будуть доступні для здійснення транзакцій.
Як користуватися Bitcoin Core: установка, налаштування та безпека
На сьогоднішній день вибір холодних гаманців для зберігання біткоінов дуже великий, адже дані токени стали неймовірно популярні по всьому світу. Це привернуло сторонніх розробників, які створили велику кількість варіантів програмного забезпечення для зберігання токенів, однак у даній статті мова піде про найпопулярнішому і самому надійному холодному гаманці для біткойнів – Bitcoin Core.


Особливості Bitcoin Core

В першу чергу, варто відзначити, що Bitcoin Core – це офіційний гаманець. Він розроблявся тими ж людьми, які займаються розробкою самої мережі "Біткойн". Відповідно, рівень довіри користувачів до даного гаманцю дуже високий.
Як користуватися Bitcoin Core: установка, налаштування та безпека
Також не варто забувати про те, що Bitcoin Core – це самий перший гаманець для криптовалют, і з'явився він практично в один час з самим "Біткоіном". З тих пір програмне забезпечення не раз модернізувалося і поліпшувався, і на сьогоднішній день це дійсно самий безпечний і ефективний варіант обміну біткоінами.

Цільове призначення

Перед тим, як користуватися Bitcoin Core, важливо зрозуміти, що він застосовується саме користувачами мережі "Біткоін". Для інших токенів є власні гаманці, які справляються з ними набагато краще. Насправді, якщо аналізувати весь ринок холодних гаманців, на ньому обов'язково знайдуться програми, які будуть в певному аспекті досконаліше, ніж Bitcoin Core. Але не варто забувати, що в даному випадку мова йде про офіційне розробника, а значить, за сукупністю факторів конкурентів у Bitcoin Core в обмінах біткоінами практично немає.

Як створити гаманець?

Перед тим, як створити гаманець Bitcoin Core, необхідно, насамперед, скачати офіційний клієнт на свій комп'ютер або смартфон. Це можна зробити на офіційному сайті "Биткойна". Там же користувачеві буде запропоновано кілька варіантів альтернативних гаманців.
Для установки Bitcoin Core інструкція може і не знадобитися, так як весь процес досить простий і інтуїтивно зрозумілий. При установці буде запропоновано вибрати мову. Програма підтримує російську, тому ніяких проблем з цим виникнути не повинно.
Як користуватися Bitcoin Core: установка, налаштування та безпека
При першій установці гаманця дуже важливо врахувати деякі нюанси, які в майбутньому, при неуважності, можуть обернутися сумними наслідками. По-перше, найголовніше у всій системі криптовалют – це безпека. Якщо токени зберігаються безпосередньо на комп'ютері користувача, їм нічого не може загрожувати, крім однієї речі – вірусів у системі. Тому перед тим, як користуватися Bitcoin Core і переводити на гаманець реальні токени, необхідно обов'язково перевірити комп'ютер антивірусною програмою. Після установки також варто регулярно перевіряти систему, інакше є шанс просто втратити всі гроші. По-друге, не потрібно встановлювати гаманець на диск С. Практично всі користувачі Windows знають, що операційна система зазвичай розташовується саме на ньому. Це означає, що якщо з вашим комп'ютером щось трапиться в технічному плані, він зламається, перегріється і так далі, диск буде повністю відформатований. Відповідно, всі файли на ньому будуть видалені. У випадку з біткоінами це означає повну і безповоротну втрату всіх токенів, тому не потрібно встановлювати холодний гаманець на той жорсткий диск, який служить сховищем операційної системи. Тепер, коли стало зрозуміло, як створити гаманець Bitcoin Core, можна поговорити про його налаштуванні.

Налаштування гаманця

Перше, що станеться після установки на комп'ютер Bitcoin Core, - синхронізація з мережею. Процес синхронізації являє собою завантаження на жорсткий диск всіх блоків ланцюга, починаючи з самого першого. Це необхідно для роботи з Bitcoin Core, транзакції постійно контролюються учасниками системи, адже саме децентралізованого та контроль з боку всіх користувачів є основою роботи механізму блокчейна.
Як користуватися Bitcoin Core: установка, налаштування та безпека
За часом процес синхронізації може зайняти від кількох годин до кількох діб, в залежності від швидкості інтернету. Це необхідно зробити один раз, а в майбутньому можна буде просто спокійно користуватися гаманцем. Після того, як пройшла синхронізація, необхідно буде налаштувати свої рахунки. Якщо людина регулярно отримує або відправляє біткоіни, він може створити в гаманці кілька адрес і використовувати їх одночасно. Це допомагає відслідковувати, коли і від кого саме приходять біткоіни.
Як користуватися Bitcoin Core: установка, налаштування та безпека
У налаштуваннях також важливо поставити галочку напроти пункту, який називається "згорнути при закритті". Він передбачає, що гаманець не буде повністю зариватися, а продовжить працювати у фоновому режимі. Така функція є дуже зручною, так як при новому заході в гаманець не доведеться кожен раз перевіряти правильність синхронізації, вона завжди буде оновлюватися в режимі реального часу, що істотно прискорить взаємодія користувача з програмою. На цьому установка і настройка холодного гаманця завершені. Тепер у користувача не виникне жодних проблем з тим, як користуватися Bitcoin Core. Можна сміливо починати купувати і продавати біткоіни, а де їх взяти – це вже тема окремого матеріалу.

На закінчення

Хоча не всі люди розуміють, як користуватися Bitcoin Core та іншими холодними гаманцями, біткойн сьогодні неймовірно популярний і багато в чому з-за цього його курс так швидко зростає. На даний момент немає ніяких передумов для того, що дані токени будуть падати в ціні. Навпаки, багато хто фінансові аналітики прогнозують істотне збільшення курсу в найближчі кілька років. Технологія блокчейна дійсно дуже зручна в практичному застосуванні, тому чим раніше почати користуватися холодними гаманцями, тим вигідніше виявляться вкладення згодом.