Пошукова реклама: поняття, види, базові поняття та рекомендації фахівців

227 0 Новини високих технологій

Робота з оптимізацією контенту завжди дуже непроста. Крім якихось встановлених норм і правил фахівцям доводиться шукати індивідуальний підхід до ресурсу та його пропозицій. Багато в успішному просуванні залежить від реклами. Якою вона буває?

Реклама

Та реклама, яка розміщена на сторінках в соцмережах, сайтах і браузерах, називається інтернет-рекламою. Вона сформувала свій особливий характер: представлена зовнішнім банером, блоком, відео і іншим, а також веде на сайт власника продукції або послуги. Зараз вже відомо величезна кількість видів, які можуть об'єднуватися і незначно відрізнятися один від одного. Найбільш популярною вважається контекстна реклама.
Пошукова реклама: поняття, види, базові поняття та рекомендації фахівців

Головне - зміст

Що таке контекстна реклама? Це повідомлення відображається користувачеві у відповідності з змістом, контекстом сторінки. Працює цей тип досить вибірково. Відображається у відповідності з інтересами відвідувача. Така реклама підвищує шанс того, що користувач клацне на неї. Контекстна реклама працює переважно за рахунок правильно підібраних ключових слів. Вона буває пошукової та тематичної. Перша залежить від потреб користувача, а друга є доповненням тематичного контенту.

Пошукова реклама

Цей тип може бути представлений в пошукових системах. Те, що ви побачите, часто залежить від ваших пошукових запитів. Пошукова реклама вважається максимально ефективною з усіх, оскільки вона найбільш точно відображає бажання користувача. Наприклад, ви в пошуковий рядок вводите назву мікрофона, про який давно мріяли. Пошук дасть результати: перші кілька варіантів - це пошукова реклама, поруч з якою так і написано. Вона буде вести вас на сайт, на якому ви можете придбати пристрій.
Пошукова реклама: поняття, види, базові поняття та рекомендації фахівців
Рекламодавець оплачує цю рекламу різними способами: за кліки, кількість показів або ключові слова.

Перша поява

Складно заперечувати те, що самим відвідуваним ресурсом на даний момент є пошукова система. Звичайно, вона залежить від регіону. Наприклад, в Росії багато людей користуються лише «Яндексом», в той час як з іншого світу більш популярною вважається пошукова система Google. Вперше пошукова реклама з'явилася в 1994 році. Тоді одна з пошукових систем стала розміщувати банери, які формувалися в залежності від запитів користувачів. Вже в 1998 році такий прийом стали використовувати в «Яндекс».

Вже через пару років Google взяли пошукову рекламу за основу роботи браузера. Багато рекламодавці стали помічати, що така модель виявилася успішною і стали залучати свої фінанси в цю сферу.
Пошукова реклама: поняття, види, базові поняття та рекомендації фахівців

Особливість послуги

Варто розуміти, що пошукова реклама входить в основу довірчого маркетингу, який протистоїть традиційному. У першому випадку користувачу не нав'язують продукт або послугу, а втягують його у вивчення товарів. Таким способом легко завоювати довіру відвідувача, пропонуючи йому релевантну рекламу. Традиційний маркетинг же діє набагато агресивніше. Він нав'язує товар споживачу і змушує його відволіктися від того, навіщо він прийшов на той чи інший ресурс. Іноді такий варіант діє ефективно, але найчастіше все-таки викликає роздратування.

Для чого потрібен цей тип реклами?

Ну в даному випадку питання може здатися занадто простим. Як і будь-яка інша реклама, ця націлена на підвищення продажів. Але у неї все-таки є особливі завдання, які так чи інакше пошукова контекстна реклама виконує:
 • продажу;
 • попит;
 • брендинг.
 • Оскільки такий тип пропозиції безпосередньо працює з відвідувачем, він займається стимулювання продажів. Як вже згадувалося раніше, багато все-таки залежить від релевантності запиту. Користувач шукає, а подібна реклама тут же допомагає йому знайти бажаний товар. Крім того, зрозуміло, що раз відвідувач намагається щось знайти, то з більшою ймовірністю він готовий це і придбати.
  Пошукова реклама: поняття, види, базові поняття та рекомендації фахівців
  Завдяки рекламі у пошукових системах можна спробувати сформувати попит. Збираючи аналітику, фахівці розуміють свою аудиторію і готові з нею працювати. Завдяки таргетингу можна починати формування попиту перед виходом нової продукції. Нарешті, подібна реклама формує у головах користувачів стійкі асоціації. Таким чином працює нішевий бренд.

  Робота реклами

  Ресурс може займатися будь-якою рекламою, але для цього доведеться трохи розібратися в її підключенні. За роботу з нею відповідають сервіси, які залежать від того, в якій пошуковій системі ви просуваєтеся. Наприклад, Google для цього розробив ресурс Adwords, Яндекс - Директ». Обидва сервісу трохи відрізняться один від одного, але мають загальну задачу - релевантність. Дуже важливо, щоб запити відвідувачів збігалися з тим, що ви їм пропонуєте. Але перш ніж почати працювати з пошуковою інтернет-рекламою, фахівці рекомендують зайнятися збором інформації.
  Пошукова реклама: поняття, види, базові поняття та рекомендації фахівців
  Для початку доведеться визначити портрет ЦА (цільова аудиторія). Зазвичай фахівці працюють відразу над формуванням п'яти образів покупців певного ресурсу. Для цього потрібно проаналізувати, хто відвідує ваш сайт: вік, проживання, інтереси та ін.
  Далі потрібно визначитися з товарами або послугами, які ви будете просувати. Тут все залежить від ресурсу і його концепції. Після цього потрібно працювати з ключовими словами, які найбільш вдало описують той або інший продукт. Можна використовувати сторонні інструменти або вирішити самостійно, за яким джерелам ви будете просуватися. Далі створюємо рекламне оголошення. Іноді воно може бути самим простим, без будь-яких маркетингових вивертів. З цим може впоратися практично будь-який, хто працює у даній сфері. Якщо ж ви хочете залучити і розважити відвідувача, тоді доведеться звернутися до хорошого копірайтеру, який вміє працювати з рекламою. Далі залишається, використовуючи вищезгадані ресурси, створити кампанію і запустити її. Для цього знадобиться поповнити рахунок. Варто бути готовим до того, що з першого разу навряд чи вийде запустити максимально ефективну рекламу. Швидше за все, в процесі доведеться щось міняти, аналізуючи при цьому поведінка користувачів.

  Робота з Google

  Просування пошукової реклами в Google - трудомісткий процес. Як показує практика, такий спосіб найбільш ефективний, оскільки користувачів цією пошуковою системою найбільша кількість. Особливість в тому, що реклама показується не тільки на ПК, а також на інших пристроях. У налаштуваннях можна вказувати точні параметри. Наприклад, можна показувати продукт для власників пристроїв Apple або для жителів Москви. Все буде залежати від ваших цілей.
  Пошукова реклама: поняття, види, базові поняття та рекомендації фахівців
  Реклама в пошуковій мережі буде відображатися в залежності від трьох чинників, тому фахівці рекомендують уважно до них поставитися, щоб не втратити головне - релевантність.

  На що слід звернути увагу? Для початку потрібно визначитися зі ставкою. Це та сума, яку ви готові заплатити за клік по рекламі. Наприклад, оголошення може працювати з кількома ключовими словами. Кожному з них можна призначити однакову вартість. Якщо якийсь з них з часом виділиться, можна підвищити ставку. Варто розуміти, що зазначена ставка може бути і менше. Наприклад, якщо ви встановлюєте за клік 10 рублів, а ваш конкурент 5 рублів, то ви заплатите 501. Фахівці рекомендують звернути увагу на якість оголошень. Adwords з часом буде оцінювати його за десятибальною шкалою. Це дозволить вам аналізувати ефективність реклами, підвищуючи її в залежності від показників ресурсу. Також Google дозволяє використовувати розширений формат оголошення. Рекомендується скористатися ним, оскільки таким чином відвідувач отримує вас більше інформації, а відповідно і підвищується шанс продажів. Не забудьте вказати номер телефону, адресу, посилання на певний розмір і пр. Пам'ятайте, що пошукова реклама - це лише текстові повідомлення, але його можна урізноманітнити за допомогою графіки, відео та ін.

  Висновки

  Пошукова реклама - ефективний інструмент просування. Такі оголошення з'являються під час пошукової видачі по релевантному запитом. Блоки можуть бути в самому верху видачі, а також розміщуватися в модулі гарантії. Готове оголошення проходить модерацію, тому фахівці завжди нагадують про три фактори, на які потрібно звернути увагу: відповідність нормам російської мови, ФЗ «ПРО рекламу» та внутрішні вимога сервісів.

  Популярі новини
  Загрузка...