Тролінг: приклади, опис, правила та особливості

302 0 Новини високих технологій

Суть троллінгу полягає в тому, щоб, зля людей, керувати ними. Робиться це шляхом публікації явно провокаційних заяв. Як правило, відбувається це з розрахунком на те, що прочитали втратять самоконтроль і почнуть на емоціях видавати не кращі фрази, які скомпрометують їх самих. Нерідко, за відгуками, тролінг викликає масштабні дискусії, що супроводжуються яскравими негативними реакціями учасників. Той, хто займається подібного роду провокаціями, прагне отримати лулз, матеріальну вигоду або самоствердитися. Інакше кажучи, тролінг в реальному житті – це «зачепити за живе», «сипати сіль на рану».

Різновиди

Користувачі всесвітньої мережі ділять його на різновиди – дуже товстий, тонкий, «нанотроллинг». Останнім називається ситуація, коли людина спровокував інших троль за нього. Товста різновид проявляється в очевидності провокації, коли жертва активно звинувачує троля, все ж втрачаючи самоконтроль. Для тонкої різновиду характерна ще більша втрата самоконтролю, коли жертва погоджується з доводами провокатора. На англомовних ресурсах толстоту оцінюють за шкалою від 0 до 10 де 0 – максимальна толстота.


З'ясовуючи, що таке тролінг в інтернеті, варто мати на увазі, що, коли вдала провокація, вважається, що «знайдена їжа».

Походження

Примітно, що вже досить давно на західних ресурсах активно використовувалася фраза «don't trawl», що означало – «не труїте». Користувачі писали так, коли починали труїти письменників, публікували свої твори. Ймовірно, є зв'язки між російським словом «цькування» і англійським «trawl». І дійсно, приклад троллінгу, якщо він товстий, нагадують цю саму цькування. Але відмінність тут у наявності здорового глузду. Провокатор переслідує мету - розважитися, вивести жертву на емоції, а не принизити її. У той же час одне не виключає іншого.


Психологічний феномен, завдяки якому і з'явився веселий тролінг, любителі останнього явища пояснюють так. У ранні роки свого життя людина з інстинктивною програмою задає безліч питань, вірячи кожної відповіді. Згодом, коли картина світу вже сформована, він отримані факти підлаштовує під своє бачення. Іноді вони вбудовуються в неї вкрай химерним чином. І коли факт не вбудовується, він просто відкидається. І людина не повірить ніяким доказів зворотного. І навіть сперечаючись з кимось, індивід лише прояснює вже зайняту позицію. Так само, як і його опонент. Щоб через суперечку пробитися до істини, потрібна робота над собою, відмова від всіх усталених знань, звичок.
Тролінг: приклади, опис, правила та особливості
По більшій частині, спори використовуються тільки для самоствердження з тієї ж самої причини. І провокатори, беручи під увагу цю людську особливість, спеціально діють за правилом троллінгу: вони займають протилежну позицію. І тоді жертва починає затято видавати негативну реакцію.

Стилі

Один з найпростіших способів домогтися такого – видавати себе за ідіота. Типовий приклад троллінгу – провокатор створює обліковий запис, починаючи писати відверто дурні речі, натиснувши на «Капслок». Користувачі форуму, ресурсу, соціальної мережі починають полеміку: когось це дратує, і він, піддавшись емоціям, видає не кращі речі, після чого його банять. Інші, часом, вступають один з одним в битву за самий дотепний коментар до подій.
Другий приклад троллінгу – скидання компромату, чуток про що-небудь. У витончених випадках провокатори приходили на форум фанатів «Гаррі Поттера», де було багато дітей, і починали масово скидати туди порнографію і мат до тих пір, поки банів стало настільки багато, що ресурс взагалі виходив з ладу на час – його відключали. Відомі випадки, коли троль приходив на піратський ресурс, де викладалися серіали, і в коментарі у відповідь на питання: «а коли наступна серія?» скидав посилання на нібито наступну серію. А на ділі це було посилання на перший сайт, і провокатор насолоджувався рекурсією. Як варіант, скидывалась посилання на аналогічний сайт. Наступний приклад троллінгу – видача себе за дівчину. Жертвами стають романтики в інтернеті або недовірливі чоловіки. У такому разі нерідко підбурює дві жертви, з якими фліртує троль. Дівчатам тролінг такого роду вдасться набагато легше. Поширений і варіант провокації на феміністичних ресурсах або в «чоловічому русі», в якому публіка найбільш агресивна. З цього випливає типовий шаблон для троллінгу – ображати індивіда з нестійкою психікою або емоційного. Як правило, він володіє кількома однодумцями, які кинуться на його захист. Часом до провокатору в даному випадку приєднується публіка на ресурсі.
Дуже просто спровокувати спір про смаках, вибравши непопулярну позицію. Як варіант – вперто не погоджуватися з автором публікації, після чого він починає наводити як можна аргументів на захист своєї позиції. Примітно, що особливих фраз для троллінгу в даному випадку не знадобиться: незгоду з їх позицією багато люди вже сприймають як образу і реагують на таке досить бурхливо. Якщо троль вибирає тему, в якій розбирається, великий шанс того, що вона забуде, навіщо це починав, і включиться в суперечку нарівні з опонентом. Якщо індивід володіє мінімальними знаннями в сфері IT, йому не складе праці слідувати наступним шаблоном для троллінгу. Необхідно попросити ради, а після того, як вислухати рекомендації, написати, що ці поради шкідливі. Найкраще буде, якщо провокатор буде розбиратися в темі дискусії. Дуже просто викликати бурхливу реакцію в політичних пабликах і ресурсах. Варто лише висвітлити актуальну ситуацію, простежити за громадською реакцією під статтею, а потім назвати публіку «зомбованих бидлом». Наступний варіант – «1984 в домашніх умовах». Перш за все, знадобиться форум, в якому всі учасники заповнюють велику кількість даних про себе. Після цього серед користувачів вибираються найбільш активні, їх троль провокує на образи. Потім видав негативну реакцію провокатор пише: «Вас звуть Іван Іванович, так?», «Ви живете там, а номер у вас такий». В результаті нерідко жертві стає погано. Вона починає змінювати свою поведінку. Даний спосіб вимагає деяких зусиль.

Видача себе за знаменитість – ще один спосіб троллінгу. Здебільшого користувачі починають суперечка, спростовуючи те, що відбувається. Але знаходяться і ті, хто серйозно вірить в це. На даному фото троллінгу актор Володимир Епіфанцев видає себе користувачам мережі за викраденого в полон актора і коли йому вірять, «ловить лулз».
Тролінг: приклади, опис, правила та особливості
А ось які він наводить докази свого викрадення.
Тролінг: приклади, опис, правила та особливості
Відомий і спосіб «умисні логічні вади». У такій ситуації видається брехлива ланцюжок логічних дій, в яких спочатку прихований недолік. Інакше це називається софізмами, які так любили розгадувати в Стародавній Греції. Легко спровокувати реакцію оточуючих, видавши фразу: «я затроллил вас, рішення-от!». Тоді в бурхливих емоціях вони починають спростовувати сказане. Легко провокує негативні емоції самовпевненість. Провокатору досить втрутитися в будь-яку дискусію, викласти докази, підкріпивши їх посиланнями, показавши тим самим некомпетентність учасників. Іноді тролі самостійно створюють два аккаунта і починають вести дискусії з самими собою, запалюючи інших бажання приєднатися до неї. Це нагадує бесіди героя «Володар кілець» Голлума.
Тролінг: приклади, опис, правила та особливості
Наступний варіант – прикидатися психологом, виставляючи діагнози заочно тим, хто бере участь у бесіді. Сам же троль отримує задоволення, сміючись над своєю клінікою» і бачачи реакцію оточуючих на діагнози. Найкраще робити це, користуючись відомостями про когнітивної психології і приходячи до вже емоційні суперечки. Часом використовується і спеціальний аккаунт «успішної людини». Такий підхід буде грати на людській заздрості. Необхідно створити образ людини, який досяг успіху в якій-небудь області. Часто достатньо лише однієї грамотної фрази, щоб виявити бажаючих «осадити» нахабу. Тоді публіка розіб'ється на декілька категорій. Хтось буде запевняти, що акаунт несправжній, що це брехня. Хтось почне доводити, що ця людина не так гарний. А третя категорія почне видавати багато негативних емоцій від одного усвідомлення, що вони самі нічого не досягли. Іноді троль становить певний потік марення або модифікує викладений пост. Головне, щоб повідомлення було неоднозначним, і був простір для створення трактувань. У такому разі в обговоренні з'являється безліч суперечливих коментарів, адже кожен побачить у написаному щось своє. Як правило, люди в усьому бачать свою «хвору тему». Поширений і тролінг по телефону – необхідно використовувати кілька вже записаних фраз, переважно агресивної або явно провокаційною спрямованості. Використовувати можна все, що завгодно, і спостерігати негативну реакцію співрозмовника, який розмовляє з автовідповідачем.
Тролінг: приклади, опис, правила та особливості
Різка зміна поведінки – ще один спосіб легко викликати емоції у кого завгодно. Насамперед, жертву доводять до крайнього ступеня емоційності грубою поведінкою, і коли вона починає рвати і метати, раптово почати спілкуватися культурно, дорікаючи людини в брутальності. В такому випадку жертва страждає від розриву шаблону, реакція яскрава, нерідко вона впадає в ступор.

Приклади троллінгу

Необхідно, перш за все, знайти майданчик, де збираються захоплені користувачі. Так, прийшовши у спільнота фанатів групи Metallica, можна написати, що «група вже не та». Особливо бурхливу реакцію викличе заяву, що з тих пір, як помер Кліфф Бертон, групи немає. Підійдуть і заяви в стилі: «Роб Трухільо – кращий басист у світі». Емоції будуть, якщо прийти групою тролів в співтовариство шанувальників класичної музики і почати з'ясовувати, чому вони негативно ставляться до хіп-хопу.

Антипримеры

Варто враховувати, що тролінг не вважається випадок, коли провокатор сам себе викриває в кінці. Це вважається невдалою спробою виправдатися. Не вважається їм і пропаганда політичних поглядів по суті. З незрозумілих причин деякі категорії людей називають тролями звичайні категорії громадян. У той же час повідомлення, написані виключно з метою провокації, є тролінгом.

На даний момент

Знання про подібних інструментах проникли в мережу досить швидко. Це породило безліч спроб осіб шкільного віку застосувати їх. Чимало користувачів у результаті навчився не звертати увагу на яскраві провокаційні заяви, але хто-то до сих пір продовжує на це реагувати. Одночасно з цим у середовищі мають особливо затяту політичну позицію тролями стали називати «ворожих таємних агентів». І в будь-якій людині, що написав про явище в негативною забарвленням, користувачі політичних ресурсів почали бачити провокаторів.

Захист

Найкращий захист від провокація – ігнорування, «не годувати троля». Деколи допомагає фраза: «товсто». Якщо провокатор тонкий, це навряд чи спрацює. Але якщо він товстий, ефект буде подібним вигнання диявола. Збираючись займатися тролінгом, варто пам'ятати заповіт з завітів: він не повинен бути похмурим, зобов'язаний приносити максимум задоволення чи обурення. Найважливіше правило – провокатор не годує, а підгодовує. Троль відчуває багато влади над оточуючими людьми, адже він вибирає сам, які емоції вони будуть відчувати, в той час як вони підкоряються його вказівкою. З цієї причини ніколи не варто самому реагувати на події життя передбачувано, видаючи емоцію, до якої і штовхає світ. Маючи контроль над емоціями, людина отримує владу над собою. А інакше їм управляють оточуючі люди і явища.
Тролінг: приклади, опис, правила та особливості

Думку бувалих

Успішний тролінг приносить чимало позитивних емоцій, це сприяє інтенсивній виробленню гормонів щастя. І так як психіка людини звикає до всього, що він робить, троль стає залежним від провокування оточуючих. В результаті психіка його потребує підживлення, і з цієї причини поголів'я провокаторів збільшується. Захопитися тролінгом досить просто, в той час як змінити таку звичку складно. Велика ймовірність того, що людина, яка звикла поводитися так, буде зриватися, побачивши спокусливу мета.

Типові випадки

На даний момент деякі різновиди провокацій одержали найбільше поширення. Їх легко знайти на ресурсах любителів рок-музики, зокрема вітчизняної. Негативні висловлювання на адресу Віктора Цоя провокують безліч негативних коментарів, тут на цьому і годуються тролі. Поширений і тролінг дівчат, зокрема, знаходяться в скрутному становищі, як найбільш вразливої категорії. Спільноти мам в декреті, ресурси, присвячені жіночим захопленням, проблем або прав нерідко піддаються атакам провокаторів. Вся справа в тому, що часто знаходиться в тимчасовому залежному положенні жінка, або потрапила в складну ситуацію, виснажена морально, а тому стає беззахисною перед атаками тролів.
Тролінг: приклади, опис, правила та особливості
Релігійні та антирелігійні спільноти – ще одна досить емоційна сфера, в якій провокації викликають бурхливу реакцію. Достатньо в співтоваристві атеїстів вказати, що необхідно ввести в освітніх установах релігійну освіту, як «їжа для троля» знайдеться. У релігійних спільнотах буде достатньо навести суперечливі уривки з писань.

Додаткова інформація

Примітно, що мистецтво троллінгу досить древнє. І опису його є в класичній літературі. Стравлюванням опонентів з метою отримати для себе емоції займалися деякі герої Л. Н. Толстого на сторінках його романів. Відомі і реакції А. С. Пушкіна на провокаційні висловлювання про його творіннях.

Популярі новини
Загрузка...