Група «Віддам даром» у «ВКонтакте»: відгуки покупців. «Віддам даром» – реальна допомога чи шахрайство?

387 0 Новини високих технологій

Соціальну мережу «Вконтакте» заполонили групи «Віддам даром». Вони мають як глобальний обхват, так і локальний: по містах або областях. У великих містах співіснують відразу кілька десятків і навіть сотень таких груп. Якщо вбити в пошук в соціальній мережі «віддам даром», то вийде близько 34936 груп. У Москві їх більше 350 на справжній момент. І щодня їх стає все більше. Але що являють собою ці групи: реальна допомога і благодійність чи шахрайство?

Група «Віддам даром» у «ВКонтакте»: відгуки покупців. «Віддам даром» – реальна допомога чи шахрайство?

Причини популярності груп «Віддам даром»

Чому так популярні такі групи? На підставі відгуків про спільнотах «Віддам даром» можна зробити кілька висновків з цього приводу:
 • Люди люблять халяву. Люблять, коли за речі не потрібно платити, а можна отримати їх в дар. Часто ці люди здатні заробити на такі речі, але вони воліють сидіти в групах і шукати цінні речі даром.
 • Деякі намагаються нажитися на цьому. Забираючи річ в дар, вони перепродують їх вже за гроші. Вони «працюють» відразу в декількох групах, моніторять дорогі речі. Забирають у дарувальників і перепродують на різних барахолках «Вконтакте». «Віддам даром» намагаються боротися з такими учасниками, і багато акаунти адміністратори груп «Віддам даром» блокують, але вони з'являються знову.
 • Є дійсно нужденні люди, яким необхідна допомога: малозабезпечені, багатодітні сім'ї, погорільці і т. д. Але як показує практика, їх меншість.
 • Група «Віддам даром» у «ВКонтакте»: відгуки покупців. «Віддам даром» – реальна допомога чи шахрайство?

  Чим відрізняються всі групи «Віддам даром»

  Вивчивши відгуки про групах «Віддам даром» у «Вконтакте» можна виділити 3 різних варіанти, що дозволяють зробити висновки про рід діяльності:


 • Реальна група, в якій дійсно дарують речі.
 • Група, яка таким чином намагається накрутити учасників і підписників.
 • Група, яка намагається виманювати гроші у довірливих громадян.
  Група «Віддам даром» у «ВКонтакте»: відгуки покупців. «Віддам даром» – реальна допомога чи шахрайство?
 • Реальні групи

  Реальних груп в мережі достатньо. Зазвичай в таких групах дарують непотрібні недорогі речі. Дарувальники можуть просити за річ шоколадку, кіндер сюрприз або іншу смакоту. Оголошень «віддам за шоколадку» також багато, як і «віддам даром». По-справжньому стоять речі там бувають рідко. І вони швидко розбираються. Деякі люди цілодобово проводять час у таких групах та намагаються відхопити хороші речі собі. Як пишуть у відгуках про групу «Віддам даром» у Вконтакте, часто речі забирає найшвидший, а не той, кому вони дійсно потрібні. Також у відгуках зазначається наступне:
 • Речі забирають далеко небідні люди, здатні все це самі купити.
 • Часто дарувальнику надходять такі повідомлення: «Привезіть, принесіть мені ваш подарунок, тоді я його заберу. У мене немає часу, щоб самому приїхати».
 • Дарувальнику дорогих речей «лічку» закидають величезною кількістю повідомлень з проханнями, а іноді і вимогами віддати річ саме йому.
 • Як видно з відгуків, навіть реальні групи не так гарні, як могли здатися на перший погляд. Непотрібні речі завжди можна прилаштувати не через Інтернет. Віддати, наприклад, у притулок або незаможним громадянам. Тоді річ дійсно принесе комусь радість.


  Група «Віддам даром» у «ВКонтакте»: відгуки покупців. «Віддам даром» – реальна допомога чи шахрайство?

  Групи, які намагаються накрутити учасників

  Для розвитку своєї групи і збільшення числа підписників адміністратори групи можуть робити пости про даруванні дорогих речей. Люди підписуються, роблять репости, ставлять лайки, тим самим збільшуючи охоплення підписників. Зазвичай текст поста наступний: «Віддам даром телефон. Виберу переможця з числа репостнувших запис до 1502». Але ні 1502 ні 1602 переможця ніхто не вибирає, це робиться тільки для більшої кількості репостов. Для чого потрібна накрутка підписників? Якщо у групи багато учасників, адміністратори можуть одержувати гроші за рекламу на сторінці групи і тим самим заробляти гроші. Можливий ще варіант, при якому за рахунок таких груп «піаряться» самі автори постів. Подібні оголошення спонукають людину перейти на сторінку. Так відвідуваність підвищується. У відгуках про групах «Віддам даром» люди зазначають, що такі спільноти часто блокуються. Особливо, коли вони різко змінюють свій вид діяльності. Учасники, які роблять репости, ставлять лайки, нічого при цьому не втрачають, але і нічого не купують. Найгірше, що може статися в цьому випадку, це реклама на своїй сторінці шахраїв і шахрайських груп.
  Група «Віддам даром» у «ВКонтакте»: відгуки покупців. «Віддам даром» – реальна допомога чи шахрайство?

  Шахрайські групи

  У таких групах все починається, як і в попередньому випадку. Дається оголошення про дорогий подарунок – телефоні, комп'ютері та ін. В певний день дарувальник обирає переможців. Шахраї вибирають відразу декілька чоловік або всіх репостнувших в якості переможців. І надсилають їм повідомлення, в яких говорять про те, що річ буде надіслана поштою або доставлена кур'єром. Але перед цим потрібно заплатити за послуги пошти та кур'єра. Дарувальник відправляє рахунок на який потрібно зарахувати гроші. Від післяплати він відмовляється, приводячи багато причин. Після оплати, звичайно, ніхто подарунок не надсилає, так званий дарувальник блокує всіх переможців або сам видаляється з соціальної мережі.
  У відгуках про групу «Віддам даром» у «Вконтакте» деякі користувачі пишуть, що їх намагалися залякати правоохоронними органами. Відбувається це наступним чином: якщо ви відмовляєтеся платити за доставку або тимчасово немає грошей на це, дарувальник все одно нібито відправляє посилку, про що повідомляє обдаровуваного. І просить вислати все-таки належні гроші. Якщо людина знову відмовляється платити, то починаються погрози. Звичайно, вартість пересилки дорогої речі мала, але це лише в рамках однієї людини. А якщо гроші переведуть відразу 100-200 осіб, на скільки рублів збагатиться шахрай, нічого при цьому не роблячи? Такі оголошення з'являються і в реальних групах, але адміністратори намагаються відразу реагувати і видаляти явно шахрайські пости.
  Група «Віддам даром» у «ВКонтакте»: відгуки покупців. «Віддам даром» – реальна допомога чи шахрайство?

  Як не потрапити в руки шахраїв

  Як відрізнити реальні групи від шахрайських:
 • З відгуків про групи «Вконтакте» «Віддам даром» стає зрозуміло, що більшість фейкових спільнот використовують вже опубліковані фотографії речей з інтернету. Перевірити це дуже просто, завантаживши фото в «Гугл.картинки». Пошуковик відразу видасть схожі зображення.
 • Дорогі, нові речі (комп'ютери, телефони, інша техніка, велосипеди тощо) рідко даються просто так. Переважна більшість людей намагається такі речі продати, хоч за невеликі гроші. Або віддати, подарувати своїм друзям або родичам. Мало хто з благих спонукань піде в ці групи дарувати дорогі речі кому-попало. В сьогоднішній економічній ситуації важко уявити, що хтось безкоштовно віддасть незнайомій людині дорогу річ.
 • Якщо пропонують заплатити за доставку навіть невеликі гроші порівняно з подарунком, то це на 999 % шахраї. Якщо родичі не хочуть займатися питаннями доставки, то вони можуть розмістити оголошення в групах свого міста і віддати особисто. Якщо ж відправка речі не ускладнює, тоді можна використовувати накладений платіж.
 • Публікації за шаблоном. Якщо в групі всі оголошення однакові, немає ніяких особистих вставок авторів, то швидше за все це фальшива група.
 • Ознаки шахрайства в постах

  Існує кілька ознак, що дозволяють зробити такий висновок:

 • Скритність автора посту. В реальних групах люди, що здійснюють дар, не приховують себе. Під кожним постом можна побачити, хто його написав.
 • Коментарі закриті, так само як і закрита інформація про адміністраторів групи. У відгуках про «Віддам даром» у ВК люди часто пишуть, що в цих групах коментарі завжди відкриті. Кожен може написати, поділитися радістю від свого придбання. Адміни себе не приховують. Все досить відкрито і просто.
 • Якщо ім'я та прізвище дарувальника відкриті, можна вбити його в пошуковій системі або в самій мережі «Вконтакте», можливо він вже десь намагався вчинити шахрайство.
 • Група «Віддам даром» у «ВКонтакте»: відгуки покупців. «Віддам даром» – реальна допомога чи шахрайство?

  На закінчення

  Що робити, якщо ви побачили у своїй стрічці новин пост «Віддам даром новий Айфон»? Перегорнути стрічку далі або заблокувати такі оголошення? Ніхто в здоровому глузді не буде робити дорогі подарунки абсолютно незнайомим людям і вже точно не в паблике соціальної мережі. Цьому свідчить величезна кількість негативних відгуків про групах «Віддам даром» у «Вконтакте». Не потрібно чекати дива від груп «Віддам даром». Якщо там і віддаються реальні речі, то вони, зазвичай, або дешеві, або старі, або поношені. Часто віддаються дитячі речі, з яких малюки виросли, іграшки та інше.

  Популярі новини
  Загрузка...