Технологія підключення по RDP: особливості та інструкція

251 0 Новини високих технологій

Безсумнівно, більшість користувачів знають про таку чудову функції, як підключення по RDP, яка практично у всіх відомих операційних системах іменується віддаленим Робочим столом». Дуже часто таке з'єднання використовується для отримання доступу через інтернет, наприклад, до домашнього терміналу з офісу, не кажучи про інших можливих ситуаціях. Далі пропонується розглянути кілька основних і найбільш простих методик створення і використання віддаленого підключення через RDP на основі організації доступу в Windows-системах. Іншими словами, спочатку припустимо, що користувачу потрібен доступ саме до стаціонарного терміналу або ноутбука, що працює під управлінням ОС цього сімейства, з різних пристроїв. Зворотне з'єднання налаштувати теж можна, і виконувані дії особливо не відрізняються від тих, які будуть описані нижче.


Підключення по RDP: що це за технологія?

Для початку давайте коротко зупинимось на деяких важливих теоретичних відомостях, без яких розуміння дій при здійсненні доступу до віддалених комп'ютерів або мобільних девайсів буде неповним.
Технологія підключення по RDP: особливості та інструкція
Незважаючи на те, що саму технологію прийнято називати підключенням до «Робочого столу» (RDP розшифровується як Remote Desktop), доступом тільки до інтерфейсу операційної системи справа не обмежується. При створенні віртуального з'єднання між двома пристроями одне з них виступає в ролі такого собі пульта дистанційного керування, тобто з одного терміналу або мобільного пристрою можна управляти всіма параметрами комп'ютера, до якого виробляється доступ, використовувати встановлені програми і т. д.


Як працює віддалений доступ?

Але це було тільки найпростіше пояснення. Якщо копнути трохи глибше, при створенні підключення по RDP Windows або у будь-який інший стаціонарного або мобільного системі важливо звернути увагу на один цікавий нюанс. Наприклад, при запуску якого-то ресурсномісткого програми або програми, якої версії для операційної системи керуючого пристрою в природі не існує, вона буде виконуватися виключно на віддаленому терміналі, причому із залученням саме його основного обладнання начебто процесора, оперативної пам'яті і т. д. Виняток може становити тільки відтворення звуку, якість передачі зображення з комп'ютера на інший і загальне використання буфера обміну. Але всі ці параметри можна переналаштувати абсолютно елементарно, про що буде сказано трохи пізніше.

Варіанти створення підключення

Що ж стосується створення з'єднання між двома пристроями, для цього зазвичай застосовуються спеціальні програмні засоби, звані RDP-клієнтами. Незважаючи на величезну різноманітність такого, у Windows-системах останніх поколінь (навіть у застарілій версії XP) встановити з'єднання між двома пристроями можна за допомогою інструментарію. Але деякі програми від сторонніх розробників виглядають на голову вище. Тому далі зупинимося на трьох інструментах для швидкого створення підключення:
 • засоби Windows;
 • RDP-клієнт Chrome від Google (не плутати з однойменною браузером);
 • програма TeamViewer.
 • Попередні дії в Windows

  Якщо у користувача на комп'ютері не встановлені додаткові утиліти, завжди можна скористатися власним інструментарієм системи. У всіх модифікаціях він носить назву віддаленого Робочого столу». Але для його використання на комп'ютері, до якого передбачається виконати доступ, необхідно виконати деякі важливі настройки, пов'язані з відкриттям доступу.
  Технологія підключення по RDP: особливості та інструкція
  Для цього через пункт властивостей, що викликається на значку комп'ютера, слід перейти за посиланням налаштування віддаленого доступу і на однойменній вкладці активувати пункти дозволів (у тому числі й помічника). Зверніть увагу, що в останніх модифікаціях системи в самому низу може перебувати пункт видачі запрошень тільки для терміналів з операційними системами Vista і вище. Якщо ви робите підключення за протоколом RDP з комп'ютера з Windows XP, з цього пункту необхідно зняти прапорець, інакше при спробі з'єднання буде видана помилка. При необхідності можна самостійно додати користувачів, для яких буде дозволений доступ, а також виставити час дії активного запрошення. Для цього передбачені кнопки додаткових опцій. У властивостях комп'ютера є повна назва терміналу. Його потрібно запам'ятати або записати.

  Створення та налаштування підключення по RDP в Windows 10 і нижче

  Тепер на терміналі, який буде виступати в якості контролюючого пристрою, потрібно запустити клієнт віддаленого доступу, вибравши його в основному меню або знайшовши його через пошуковий запит. Поки не поспішайте відразу ж встановлювати з'єднання, а налаштуйте деякі параметри.
  Технологія підключення по RDP: особливості та інструкція
  Насамперед можна скористатися вкладкою ресурсів і виставити відтворення звуку на власному обладнанні, а не віддаленому терміналі. Також можете поекспериментувати з налаштуваннями графіки, хоча за замовчуванням буде запропоновано використовувати максимальну якість і глибину. Нарешті, бажано поставити прапорці на пунктах залучення локальних ресурсів у вигляді принтера і буфера обміну. Тут же можна зберегти файл RDP-підключення до обраної локації, щоб не вводити дані при кожному сеансі. Далі в полі імені ПК вводите назву віддаленого терміналу та пароль, який в обов'язковому порядку повинен бути встановлений на віддаленому терміналі для входу в обліковий запис. Без пароля при спробі підключення видана помилка. Після цього можна активувати з'єднання. Якщо при спробі доступу з'явиться помилка підключення по RDP, зверніть увагу на додаткові налаштування, де можна зняти галочку з пункту автоматичного визначення параметрів і скористатися ручним налаштуванням опцій сервера, шлюзу.
  Технологія підключення по RDP: особливості та інструкція
  Також бажано прибрати відображення попереджень при збоях підключення і встановити замість цього автоматичне повторне з'єднання без попередження. Якщо система повідомить, що комп'ютери знаходяться в різних мережах, слід повністю відключити перевірку на рівні мережі.

  Якщо встановлене з'єднання вам з якихось причин більше не потрібно, видалити підключення RDP можна зовсім просто, позбувшись збережених файлів конфігурації, або закривши доступ на віддаленому ПК.

  Обов'язкові умови для використання Chrome RDP

  Більш зручним є використання клієнта віддаленого доступу Chrome від компанії Google.
  Технологія підключення по RDP: особливості та інструкція
  Для його роботи на комп'ютері, до якого буде здійснюватися доступ, обов'язково повинен бути встановлений однойменний браузер, в останніх версіях якого RDP-клієнт встановлений і активований спочатку, але у вигляді додаткового розширення. На керуючому терміналі браузер встановити теж потрібно, а от у випадку з Android-системами достатньо просто завантажити відповідну програму з Play Market та інсталювати його на смартфон або планшет.

  Активація доступу

  Тепер на віддаленому ПК в адресному рядку браузера Chrome необхідно прописати поєднання chrome://apps, перейти до розширення та встановити клієнт для Windows.
  Технологія підключення по RDP: особливості та інструкція
  Після його запуску необхідно натиснути кнопку видачі дозволів для свого терміналу, а потім натиснути кнопку «Поділитися». Далі буде запропоновано створити PIN-код, що містить не менше шести символів, після чого буде згенерований код, який пропонується передати користувачеві іншого пристрою. За великим рахунком, він не потрібен взагалі. Виняток можуть становити ситуації, коли доступ здійснюється не через одну, а через різні бездротові мережі.

  Створення підключення до віддаленого комп'ютера

  Нарешті, на контролюючому девайсі запускаєте встановлений клієнт, вводите комбінацію PIN-коду, і через кілька секунд на екрані пристрою з'явиться інтерфейс віддаленого терміналу. Зверніть увагу, що на віддаленому ПК бажано змінити схему електроживлення і відключити використання режиму сну або глибокого сну, оскільки "засинання" може перервати сеанс зв'язку в самий невідповідний момент.

  Підключення за допомогою програми TeamViewer

  Однією з найпопулярніших програм для підключення по RDP по праву вважається TeamViewer. Її необхідно встановити на всі пристрої, які передбачається пов'язати шляхом віддаленого доступу. Тут взагалі все просто.
  Технологія підключення по RDP: особливості та інструкція
  Ідентифікатор вашого комп'ютера і особистий пароль відображаються в лівій частині вікна і призначені для передачі іншим користувачам для підключення. Праворуч є поле для введення ідентифікатора, якщо ви хочете підключитися до чужого ПК. Крім того, тут же можна вибрати варіант дій при встановленні з'єднання (або управління віддаленим терміналом, або тільки передача файлів). Як вже зрозуміло, для підключення достатньо просто ввести потрібні дані і активувати його. Ніякими додатковими налаштуваннями, за великим рахунком, займатися не потрібно зовсім.

  Особливості роботи деяких програм на прикладі FL Studio

  Нарешті, кілька слів про використання програм, встановлених на віддаленому ПК. В додатках для роботи з мультимедіа, зокрема зі звуком, можуть виникнути деякі проблеми. Наприклад, в секвенсорі FL Studio дуже часто при відтворенні саунд відсутня, незважаючи на те, що програвання на контролюючому терміналі включено. У цьому випадку необхідно перейти в налаштування програми, після чого у списку доступних пристроїв вибрати віддалений звуковий драйвер. Крім того, на комп'ютері або мобільному пристрої іноді може не працювати підключена до нього MIDI-клавіатура. В цьому випадку слід самостійно встановити на контролюючому пристрої додаткові драйвери MIDI і ASIO або віртуальні перехідники.

  Яка методика краще?

  Виходячи з усього вищесказаного, можна зробити висновок: якщо мова йде про налаштування доступу з використанням наведених засобів, найбільш простим вважається спосіб із застосуванням утиліти TeamViewer. Трохи складніше виглядає варіант з клієнтом Chrome. А ось власний інструмент Windows використовувати небажано, оскільки він не завжди забезпечує належну якість зв'язку. До того ж і відрізняються операційні системи часто можуть конфліктувати між собою. Такий метод віддаленого підключення рекомендується застосовувати тільки в тому випадку, якщо нічого іншого під рукою немає.

  Популярі новини
  Загрузка...