Віртуальне спілкування - це що таке? Плюси і мінуси віртуального спілкування

1000 0 Новини високих технологій

XXI століття – час повсюдного спілкування і обміну даними. Не випадково багато його називають століттям інформаційних технологій. Матеріалу на різні теми з'явилося дуже багато. Інформація стала такою доступною, якою не була ніколи раніше. Тепер для її передачі не потрібно утримувати штат гінців або організовувати складні логістичні маршрути. Варто лише забезпечити технічну складову цього питання і передавати всі дані за лічені секунди між материками. Люди обмінюються думками скрізь: вдома, у громадському транспорті, на вулиці, навчанні і роботі. Вік не має значення: записувати голосові повідомлення можуть навіть діти. Дійсно це віртуальне спілкування практично замінило людям реальну комунікацію? Чи погано це? Відповіді на ці та інші питання містяться в цій статті.


Віртуальний світ замінив реальність

Дуже популярна думка серед частини людей, згідно з яким віртуальний світ повністю замінив людству реальність: всі пізнають життя тільки через інтернет, зустрічаються в месенджерах, а одружуються в соцмережах. Чи Так це насправді? Об'єктивно – ні. Ті, хто впевнені в зворотному, перебільшують. Ніякої катастрофи в тому, що люди частіше стали користуватися досягненнями науки немає, хоча багатьом це і важко прийняти. Вони раніше гуляють в парках і плавають в морі, спілкуються в кафе і ходять в театри і кіно, а ті, хто не робив цього раніше, вели себе так зовсім не з причини наявності інтернету і соцмереж, а з-за особливостей своєї особистості. У житті людини повинно мати місце і віртуальне і реальне спілкування.


Можливо, коли-небудь сучасна цивілізація дійсно перестане спілкуватися без використання гаджетів і технічних приладів, але ці часи точно не настануть у найближчому майбутньому. Зрештою, зараз в моді бути спортивним і активним у соціальному плані, а цими параметрами не можна відповідати, живучи тільки віртуальної комунікацією. Натомість безперечним фактом можна назвати те, що у більшості людей на цій планеті є свою електронну поштову адресу, аккаунт у якому-небудь месенджері або соцмережі. Завдяки цим досягненням техніки, суб'єкти можуть брати участь в чатах віртуального спілкування. Це ще не набуло катастрофічних масштабів, як вже було написано, але все одно займає вагому частину в житті людей. Які в цьому плюси? Які мінуси?
Віртуальне спілкування - це що таке? Плюси і мінуси віртуального спілкування

Плюси

У чатів віртуального спілкування вироблені безліч позитивних сторін. Вони дійсно приносять користь людям. Подивимося, у чому ж полягають основні плюси віртуального спілкування.

Немає меж

Якщо говорити про те, що інтернет так полюбився людству, так це наявністю великої кількості безкоштовної інформації. Також з його допомогою можливо спілкуватися де завгодно і з ким завгодно. Безумовно, так. Завдяки технологіям більше не потрібно чекати, поки лист з Санкт-Петербурга прийде в Москву, а відповідь дійде до одержувача через дні, а може бути і тижня. Досить натиснути кнопку «відправити» і дні-тижні перетворюються на секунди. Це ж стосується спілкування між Парижем і Москвою, Владивостоком і Нью-Йорком і т. д.
Залишилися тільки часові межі, але вони все одно не зможуть змусити жителів планети припинити спілкуватися один з одним з різних півкуль. Це приносить величезну користь не тільки звичайним людям, які можуть спілкуватися зі своїми родичами з далеких країн, але і бізнесменам, які можуть обмінюватися інформацією в будь-який час і в необмеженому обсязі. Даний плюс дає можливість індивідууму вивчати іноземні мови за допомогою їх носіїв. Знайти співрозмовника з Великобританії або США, щоб краще зрозуміти розмовна англійська, в XXI столітті дуже просто. Достатньо лише зайти на потрібний сайт.
Віртуальне спілкування - це що таке? Плюси і мінуси віртуального спілкування

Доступність

У розвинених і багатьох країнах, що розвиваються, інтернет давно перестав бути чимось особливим. Він є майже у кожного громадянина і його доступність не викликає сумнівів. Так, в якихось державах він дорожче, ніж у інших, але в цілому інтернет можуть дозволити собі майже все. Виробники програмного забезпечення, бачачи такий розвиток технологій, почали випускати безкоштовні програми для віртуального спілкування. Так з'явилися багато популярні месенджери, які дозволяють безкоштовно спілкуватися в мережі. Це набагато вигідніше, ніж оплачувати мобільний зв'язок, яку, мабуть, дуже скоро повністю замінить інтернет-зв'язок безкоштовна і доступна. Великі компанії активно працюють у цьому напрямку. Google, наприклад, давно розробляє проект по всесвітньому безкоштовним Wi-Fi покриття. Якщо для Японії чи Південній Кореї це може бути не дуже актуально, то багатьом регіонам Росії і всім іншим країнам світу, де є важкодоступні території, це нововведення може принести величезну користь.
Тим більше там, де є Wi-Fi, є і звичайна зв'язок, так що в разі успіху цього проекту, можливо, з'явиться шанс зателефонувати комусь в ЦФО РФ із зони тайги або з борту літака над Тихим Океаном в Таїланд.
Віртуальне спілкування - це що таке? Плюси і мінуси віртуального спілкування

Однодумці

Цей позитивний аспект віртуального взаємодії випливає з двох попередніх. За фактом, завдяки інтернету, кожен може спілкуватися з будь-яким. Відповідно, шанс зустріти когось зі схожими поглядами на життя чи на конкретну ситуацію в країні або світі різко зростає. Спілкування з віртуальним другом дає можливість висловлювати свою точку зору. Адже набагато простіше і продуктивніше цим займатися з аудиторією, яка розділяє ваші погляди. Багатьом від життя більшого й не треба: важливо бути почутими і все. Саме віртуальні спілкування в інтернеті цьому значно сприяють.

Зручність

Зручність даного способу спілкування між особистостями полягає в тому, що у кожного з абонентів є можливість обміркувати всю отриману інформацію і відповісти на неї. Звичайно, це не актуально для відеозв'язку, яка практично не відрізняється від живого спілкування. Зате це стосується людей, які бажають обмінюватися думками за допомогою електронних листів і повідомлень. Правда, у цього плюса є і зворотна сторона, про яку докладно описано нижче.
Віртуальне спілкування - це що таке? Плюси і мінуси віртуального спілкування

Зняття закомплексованості

Комфортність спілкування мережі полягає і в тому, що воно дає можливість закомплексованим людям забувати про свої страхи і виражати те, що у них на душі. Тим, кому не подобаються гучні компанії, набагато затишніше спілкуватися в чаті в месенджері, де вони зможуть спокійно висловлювати свою думку і бути самими собою.

Не варто дивуватися, що і в цього позитивного аспекту є зворотна сторона, якій буде приділено увагу далі.

Закінчення діалогу

У віртуальному спілкуванні в мережі співрозмовники друг перед іншому рівні, тому у всіх однакові права. Хоча існують правила пристойності, не буде нічого страшного, якщо хтось своїм повідомленням переб'є чуже, все одно нитку оповідання не загубиться. Цей факт дає право кожному учаснику форуму в будь-який момент припинити діалог. Можна не знаходити дотепне висловлювання на якусь колючість, не намагатися викрутитися, уникаючи відповіді на запитання, а просто припинити спілкування без пояснень. Звичайно, наслідки такої поведінки можуть бути не самими приємними, але факт є факт.
Віртуальне спілкування - це що таке? Плюси і мінуси віртуального спілкування

Мінуси

Природно, як у всього, у комунікації, здійснюваної за межами видимої реальності, є і негативна сторона. Щоб у всіх життєвих аспектах зберігати врівноваженість, кожному важливо пам'ятати і про мінуси віртуального спілкування. А також знати, наскільки вони істотні.

Самооцінка

Віртуальне спілкування – це не тільки обмін текстовими і голосовими повідомленнями, а також відео. Це ще і формування якогось рейтингу у вигляді лайків, репостов і коментарів. Можливості соцмереж і месенджерів такі, що люди в них можуть представляти себе з будь-якої позиції.
Наприклад, боязкий людина може показувати себе сміливим, сильний – слабкий і т. д. Ніхто їм в цьому не завадить. Найцікавіше, що інтернет-аудиторія часто не відноситься до інформації дуже серйозно і в більшості випадків вірить тому, у чому її намагаються переконати. З-за цього у людей формується неадекватна самооцінка, яка не відповідає реальності.

Втрата навичок живого спілкування

Як би там не було, живе спілкування нікуди не поділося. Якщо людина повністю віддає себе віртуального взаємодії, забуваючи про реаліях, він ризикує розучитися нормально контактувати з людьми, а це дуже важливий навик, без якого неможливо не тільки відправитися в подорож або влаштуватися на роботу, але й банально купити продукти чи одяг у магазині.
Віртуальне спілкування - це що таке? Плюси і мінуси віртуального спілкування

Негативний вплив на розвиток

Варто звернути увагу на те, чим відрізняються стандартні листи від повідомлень в інтернеті:
 • Їх потрібно вміти писати. Люди, знаючи, що їхній лист може йти тижнями до одержувача, що відповіді вони можуть чекати стільки ж, намагаються в одному повідомленні приділити максимум уваги та інформативності, і красі написання. Якщо вивчити листи освічених людей XVIII століття, то їх через незнання можна прийняти за глави літературних творів. Віртуальне спілкування – це форма взаємодії, яка знецінила даний навик. Текст відправляється за секунди і не потрібно думати, як всю інформацію розмістити в одному повідомленні, адже завжди можна відправити друге, третє, десяте і двадцяте.
 • Вони розвивають мислення. Формулювання думок для перенесення їх на папір розвиває відділи головного мозку, відповідальні за запоминающую та інтелектуальну діяльність. Натискання кнопок на клавіатурі такого ефекту не має.
 • Саме тому важливо не забувати про реальному спілкуванні. Хоча б у форматі листів. До того ж паперові послання дуже приємно отримувати. Це, до речі, і є зворотний бік комфорту, який надає віртуальний обмін інформацією.

  Втрата часу

  Здається, що спілкування в мережі – відмінний спосіб економити час, хоча за фактом часто виявляється інакше: починається діалог, розрахований на п'ятнадцять хвилин, а закінчується він через півтори години, тому що ні одна із сторін не обмежена в донесенні інформації. Одна тема може швидко змінювати другу, друга – третю, а на все це витрачається важливий і, може бути, відведений для інших справ, ресурс. Так формується інтернет-залежність, яка від простих форм переходить у справжню хворобу, результат якої – даремно витрачені не дні і не місяці, а цілі роки життя. Варто нагадати, що час безцінне і не варто витрачати його нескінченне гортання новинної стрічки у Вконтакте або перегляд відео на YouTube. Звичайно, ніхто не змушує відмовитися від цього повністю, але краще приділяти таким речам мінімум часу, віддаючи залишилися вільні години більш корисним справам: роботі, організації бізнесу, читання книг, прогулянок з друзями, походам у кіно, занять спортом, подорожей.
  Віртуальне спілкування - це що таке? Плюси і мінуси віртуального спілкування

  Невиправдані надії

  Кожен суб'єкт в мережі може бути ким завгодно. З одного боку, це добре для підвищення самооцінки, з іншого – погано для тих, хто цьому вірить. Великий шанс стати обдуреним. Щоб краще зрозуміти цей негативний аспект віртуальної комунікації, варто розглянути наступний приклад. Дівчина познайомилася з хлопцем у соцмережі, де він показував себе впевненим, дотепним і винахідливим, завдяки чому зміг домогтися зустрічі з нею в реальності. Прийшовши на побачення, вона зустріла зовсім не того, кого чекала: закомплексованого і зовсім не такого яскравого хлопця, який в її присутності не може зв'язати двох слів. Як наслідок, марна трата часу і поганий настрій за невиправданих надій.

  Шахраї

  Знову ж, в мережі всі особи можуть надягати будь-які маски, що часто і користуються шахраї. Нерідко зустрічаються історії, в яких дівчина познайомилася з хлопцем через соцмережу, почала зустрічатися, а він обдурив її і обікрав. Прикладів з ошуканими покупцями неіснуючих інтернет-магазинів так само можна навести безліч. Саме тому при спілкуванні в мережі слід бути настороженими, не віддавати гроші і не довіряти неперевіреним особам.

  Підсумок

  Деяке число людей твердить про те, що мережне спілкування приносить тільки шкоду, інша частина впевнена в зворотному. Насправді, є і плюси, і мінуси віртуального спілкування. Правда, як завжди, лежить десь посередині. Віртуальне спілкування – це спосіб обміну інформацією, який має як позитивні (економія часу, можливість швидкого донесення інформації, самореалізація, пошук однодумців), так і негативні сторони (інтернет-залежність, шахрайство, невиправдані очікування). Все залежить тільки від конкретної людини: якщо він не вміє грамотно розподіляти свій час, не має цілей в житті і погано розбирається в людях, тоді інтернет-спілкування з великою ймовірністю буде приносити йому шкоду, а не користь. Якщо ж він ефективно керує своїми особистими ресурсами, не вірить першому зустрічному і займається саморозвитком, тоді мережа Інтернет може стати для нього помічником у багатьох сферах діяльності.

  Популярі новини
  Загрузка...