Як підключити вентилятори до материнської плати? Покрокова інструкція

225 0 Новини високих технологій

Комп'ютер, як і будь-яке інше обладнання, потребу в охолодженні, тому це питання завжди актуальне. При запуску особливо вимогливих програм і додатків система піддається сильному нагріванню, тому варто подбати про охолодженні. Більшість комплектуючих всередині системного блоку володіють власним охолодженням, але в материнській платі таких функцій немає, тому далі буде представлено, як підключити вентилятори до материнської плати.

Для чого потрібен кулер?

Як підключити вентилятори до материнської плати? Покрокова інструкція
Перш ніж розбиратися в тому, як підключити вентилятори до материнської плати, потрібно зрозуміти, для чого вони потрібні. Кулери всередині системного блоку забезпечують відтік гарячого повітря і допомагають вступити холодного потоку. Наявність додаткових кулерів забезпечить постійне охолодження поверхонь всіх комплектуючих, підключених до материнської плати.

Підключення до материнської плати

Як підключити вентилятори до материнської плати? Покрокова інструкція
Для початку варто визначитися з кількістю вбудованих кулерів, так як в різних корпусах воно буде різним. Зазвичай на кришці корпусу є кілька отворів для того, щоб дізнатися, скільки вентиляторів можна підключити до материнської плати.


Тепер потрібно уважно оглянути материнську плату — на ній повинні бути вільні роз'єми на три контакту. Якщо складно визначитися, на допомогу прийде інструкція, в якій вказані такі роз'єми, як System Fan. Це допоможе у те, як підключити вентилятори до материнської плати. Після цього потрібно звернути увагу на вентилятори — на лопатях є маркування, що вказує на їх напрям. При установці на передню панель потрібно встановити кулер так, щоб повітря йшов всередину. Для виходу гарячого потоку кулери встановлюються на задню панель. Потім вентилятори фіксуються в корпусі за допомогою гвинтів-саморізів, які йдуть в комплекті. Деякі кулери укомплектовані разом з силіконовими фіксаторами, що є ідеальним варіантом закріпленням вентилятора в корпусі, так як щільне прилягання силікону забезпечує повну відсутність вібрацій.


Тепер настав час дізнатися, куди підключати вентилятори на материнській платі. Це дія виглядає наступним чином. Після того як знайдено потрібний роз'єм, до нього підводиться шнур вентилятора. Завдання, як підключити вентилятори до материнської плати, вирішена.

Взаємодія з блоком живлення

Як підключити вентилятори до материнської плати? Покрокова інструкція
Якщо на материнській платі не знайшлося вільного роз'єму, але наявність додаткової системи охолодження необхідно, то варто звернути увагу на блок живлення. Процедура майже не відрізняється від того, як підключаються вентилятори до материнської плати. Для цього необхідно приєднати кабель кулера до блоку живлення у відповідний роз'єм. Прийшов час перевірити на працездатність кулери, підключені обома способами. Для початку потрібно запустити комп'ютер і подивитися напрямок повітря. Можна взяти простий аркуш паперу і піднести до вентилятора — рух листа покаже напрямок потоку повітря, що допоможе визначити, в яку сторону спрямовані лопаті. В цілях безпеки краще не перевіряти руками працездатність вентиляторів. Тепер можна закрити корпус системного блоку і закріпити його шурупами.

Популярі новини
Загрузка...