Як встановити кастомное рекавері: варіанти установки, інструкція та рекомендації фахівців

109 0 Новини високих технологій

Операційна система Android,яка використовується на сучасних пристроях - це дуже гнучка і універсальна ОС. Більшість власників смартфонів цілком може встановити кастомний (модифіковану) версію системи, якщо оригінальна їх чомусь не влаштовує. Але перед цим потрібно виконати ще кілька дій. Найважливішим з них є установка кастомного рекавері. Саме через нього буде проводитися подальша перепрошивка пристрою. Як встановити кастомное рекавері на апарат? Про це ми і поговоримо. Але спочатку розберемося, що таке кастомное рекавері.

Як встановити кастомное рекавері: варіанти установки, інструкція та рекомендації фахівців

Що це таке?

Взагалі, рекавері - це спеціалізоване програмне забезпечення, яке прошивається в пристрій і може працювати навіть без встановленої операційної системи. Так сказати, в Біосі девайса. За допомогою цього компонента можна керувати деякими можливостями смартфона або планшета. Наприклад, з його допомогою можна здійснити скидання до заводських налаштувань, форматувати зовнішній і внутрішній накопичувачі, встановити оновлення або повністю перепрошити телефон. Кастомное рекавері володіє набагато більшим функціоналом, ніж стандартний компонент. З його допомогою можна робити не тільки все перераховане вище, але і управляти файлами на накопичувачах, копатися в системних файлах, створювати резервні копії системи, встановлювати додатки, що інтегруються в ОС і так далі. Але головна особливість - з його допомогою можна прошивати гаджет кастомних прошивками. Тому й актуальне питання про те, як встановити кастомное рекавері на "Андроїд". Зробити це цілком можна. Але спочатку треба правильно підготувати апарат до цього процесу. З цього і почнемо.


Як встановити кастомное рекавері: варіанти установки, інструкція та рекомендації фахівців

Підготовка смартфона. Розблокування завантажувача

Перед установкою альтернативного рекавері необхідно підготувати апарат. Особливо це актуально для тих, у кого відносно нові девайси. Приблизно в 2015 році виробники взяли моду блокувати завантажувач пристрою. Для того щоб не в міру цікаві користувачі не експериментували з рекавері і прошивками. Але в той же час розробники залишили можливість розблокувати апарат за бажанням користувача. На жаль, універсальної інструкції для розблокування девайса немає. Тут доведеться відвідати офіційний сайт виробника і подивитися, як проводиться процедура розблокування завантажувача. Тільки потім можна переходити до пошуку відповіді на питання про те, як встановити кастомное рекавері. Тепер перейдемо до другого етапу підготовки апарату.


Як встановити кастомное рекавері: варіанти установки, інструкція та рекомендації фахівців

Підготовка самого смартфона

Тепер варто поговорити про те, які параметри варто застосувати на самому апараті перед тим, як встановлювати кастомное рекавері. Для початку потрібно буде включити в налаштуваннях налагодження USB (якщо вона досі не включена). Також доведеться вивчити інформацію про те, як завантажити телефон в режимі фастбут. Це абсолютно необхідно для здійснення прошивки. Зазвичай для цього достатньо натиснути кнопку включення і клавішу зменшення гучності. Тоді апарат буде завантажуватися в режимі фастбута. Тільки після цього можна буде приступати до обговорення питання про те, як встановити кастомное рекавері TWRP (або яке-небудь інше).

Пошук і скачування відповідного рекавері

Отже, після того як з налаштуваннями телефону розібралися, можна приступати до пошуку і скачування актуального рекавері для смартфона. Спочатку потрібно переконатися, що для даного пристрою є відповідне рекавері. Для цього потрібно відвідати офіційний сайт розробника рекавері. Там можна знайти всю необхідну інформацію. Але це вийде тільки в тому випадку, якщо користувач знає англійську. Якщо ж з мовами все погано, то можна відвідати російськомовний форум 4PDA. Там можна знайти все, що потрібно. Аж до самого рекавері. Шукаємо потрібну версію для девайса і завантажуємо його. Також не забуваємо завантажити необхідні драйвери. Тепер можна приступати до самої установки. Вона досить проста і не викличе проблем навіть у початківців користувачів. Головне - все робити по інструкції. І тоді проблем точно не виникне.
Як встановити кастомное рекавері: варіанти установки, інструкція та рекомендації фахівців

Установка

Тепер можна переходити до питання про те, як встановити кастомное рекавері. Робити це потрібно в кілька етапів. І цей спосіб підходить тільки для пристроїв, які можна шити через фастбут без жодних додатків. Про спеціальних програмах ми поговоримо трохи пізніше. А поки подивимося на інструкцію прошивки рекавері в звичайному режимі.
 • Вимикаємо телефон
 • Затискаємо кнопку живлення і клавішу "Гучність +". Завантажуємо апарат у режим фастбут.
 • Підключаємо телефон до комп'ютера.
 • Встановлюємо необхідні драйвера (ADB, Fastboot і так далі).
 • Відкриваємо каталог з заздалегідь скачаним рекавері.
 • Шукаємо виконуваний файл з розширенням EXE або BAT і запускаємо його.
 • З'явиться вікно з інструкціями для установки. Спочатку потрібно буде вибрати тип дії за допомогою певної цифри на клавіатурі. Вибираємо і тиснемо "Enter".
 • Очікуємо завершення процесу.
 • Натискаємо будь-яку кнопку.
 • Смартфон автоматично перезавантажується в рекавері.
 • Ось і весь процес. Але це ще не все. Справа в тому, що деякі апарати не підтримують такий спосіб прошивки рекавері. Тому потрібно виконання інших дій. Тому треба розглянути питання про те, як встановити кастомное рекавері через Flashtool або іншу подібну програму.
  Як встановити кастомное рекавері: варіанти установки, інструкція та рекомендації фахівців

  Прошивка рекавері за допомогою програм

  Для початку потрібно завантажити необхідний софт з уже згадуваного ресурсу. Потім слід встановити всі драйвера і програмне забезпечення. Тільки після цього можна приступати до установки рекавері на смартфон. Робити це потрібно за наступним алгоритмом.
 • Відключаємо апарат.
 • Затискаємо кнопки живлення і збільшення гучності для входу в фастбут.
 • Підключаємо смартфон до комп'ютера за допомогою кабелю.
 • Запускаємо флэштул.
 • Клацаємо кнопку "File" і вибираємо образ скачаного рекавері.
 • Знімаємо галочку з пункту "Format".
 • Натискаємо кнопку "Flash".
 • Очікуємо завершення процесу прошивки.
 • Від'єднуємо апарат.
 • Включаємо смартфон затиснувши кнопку зменшення гучності.
 • Потрапляємо в рекавері і починаємо роботу з ним.
 • Є й інші програми, здатні прошити рекавері в апарат. Наприклад, для смартфонів, що базуються на процесорах МТК, існує MTK Tools. І шиються такі апарати тільки цією програмою. Однак продовжимо розмову про рекавері.

  Як встановити кастомное рекавері: варіанти установки, інструкція та рекомендації фахівців

  Рекомендації фахівців

  Що порадять фахівці тим, хто хоче поставити кастомное рекавері? Перша порада: не варто займатися такими сумнівними справами. Виробники не дарма блокували завантажувач і не давали встановлювати альтернативні рекавері. З кастомным варіантом смартфон стає уразливим для атак. Але якщо вже зважилися, то у фахівців є наступні рекомендації. Перед прошивкою кастомного рекавері обов'язково зробіть резервну копію системи. Мало що піде не так? З резервної копії можна буде запросто відновити робочу систему. Друга порада - перевірити кабель для підключення до ПК (він обов'язково повинен бути оригінальним). Якщо з кабелем буде щось не так, то процес може зависнути на половині, і тоді користувач отримає цегла замість телефону. Багато задають таке питання: "Як встановити кастомное рекавері через рекавері?" Відповідь однозначна: ніяк. Стандартний компонент не призначений для установки образів і архівів. Він годиться тільки для скидання на заводські налаштування і низькорівневого оновлення. Ще фахівці радять перевіряти на віруси викачані файли рекавері і необхідних драйверів. Шкідливе ПЗ може запросто вбити апарат. А як встановити TWRP через кастомное рекавері? Теоретично це можливо. Але все залежить від того, яке саме рекавері встановлено на смартфоні в даний момент. Якщо Clockwork Mod, то можна здійснити процедуру шляхом звичайної інсталяції ZIP-архіву. Як і при встановленні інших компонентів ОС та самої прошивки.
  Як встановити кастомное рекавері: варіанти установки, інструкція та рекомендації фахівців

  Висновок

  Отже, вище було розглянуто питання про те, як встановити кастомное рекавері TWRP на "Андроїд". Зробити це можна декількома способами. Але який з них підійде? А ось відповідь на це питання цілком і повністю залежить від моделі смартфона.

  Популярі новини
  Загрузка...