Режим «Інкогніто» в Опері: активація на різних пристроях

123 0 Новини високих технологій

Будь-який веб-браузер за умовчанням зберігає ті або інші сліди мережевої активності користувача. І мова йде не тільки про добре відомою ще з часів перших Internet Explorer і Netscape папці «Обране» і всіх її сучасних похідних, але і відвіданих веб-сторінках, форми автозаповнення, списках завантажень і кешованих мультимедіа-файли. І якщо виникає необхідність провести сеанс, в статистиці браузера не відбитий, або відсутнє бажання постійно чистити за собою історію браузера, слід використовувати так званий режим «Інкогніто». Включити в «Опері», як і в більшості інших браузерів, його можна поєднанням Ctrl, Shift і N.

Принцип роботи

Слід зауважити, що функціонал даного режиму дещо простіше, ніж обіцяє досить гучну назву: він забезпечує лише чистоту журналів відвідувань завантажень, відсутність запису даних в формах, а також видалення за собою всіх файлів cookie при закритті вікна. При цьому зберігаються всі зроблені налаштування, а завантажені файли потрібно буде видаляти вручну. Тому єдине призначення режиму «Інкогніто» в «Опері» забезпечення «чистого» сесії на публічному пристрої.


Конфіденційність та анонімність

Приватність гарантується тільки в межах конкретного пристрою і тільки по відношенню до інших можливих його користувачам. А ось на зовнішніх рубежах мережі (рівня провайдер – хост – сервер – сайт), а також всередині мережевого розміщення (якщо пристрій підключено до інтернету через локальну мережу) анонімності і конфіденційності можна не чекати. Вбудований в браузер сервіс VPN, по суті, є звичайнісіньким проксі з шифруванням HTTP і HTTPS, при цьому IP-адреса не особливо приховує. А виною всьому сумнозвісна служба WebRTC, демонструє публічний IP, яку повноцінно не може відключити жоден з наявних у даний момент аддонов. Тому для забезпечення конфіденційності використовуються зовсім інші кошти. Наприклад, спеціалізовані браузерні збірки від ентузіастів (найчастіше платні), в яких механізми анонімізації прописані в самому коді, або різні платні або безкоштовні vpn-сервіси.


Режим «Інкогніто» в Опері: активація на різних пристроях

Активація режиму

На різних пристроях приватний режим запускається по-різному. Все залежить від того, чим саме ви користуєтеся. Нижче розглянемо найбільш популярні варіанти підключень.

Включення на стаціонарному комп'ютері режиму «Інкогніто» в «Опері»

Існує два способи скористатися приватним відвідуванням сайтів і включення режиму «Інкогніто» в «Опері»:
 • Ctrl, Shift і N – єдине сполучення клавіш, прийняте більшістю розробників веб-оглядачів.
 • Через основне меню рядок «Створити приватне вікно».
 • Режим активується в новому вікні, і кожна нова приватна вкладка буде відкриватися саме тут. Публічні вкладки при цьому закриті не будуть, і браузером можна користуватися одночасно в двох режимах. Однак необхідно враховувати, що всі встановлені користувальницькі розширення в приватних вкладках не працюють. У налаштуваннях розширень умовчання можна відключити, задавши правила для кожного з додатків окремо, але деякі аддони в «Опері» з режимом «Інкогніто» частково несумісні, оскільки вимагають доступ до історії браузера.
  При кожному першому запуску браузер замість звичного стартового екрана буде видавати повідомлення такого виду:
  Режим «Інкогніто» в Опері: активація на різних пристроях
  Щоб відключити його, досить, перемістивши курсор вниз, поставити відмітку на пункт «показувати знову». При закритті ж останньої активної вкладки вікно режиму «Інкогніто» в «Опері» теж буде закрито, а всі дані з поточної сесії стерті. У пристроях на базі операційної системи MaC OS режим активується точно так само, як і на Windows-сумісних ПК, хіба що замість CTRL використовується функціональна клавіша «Command».

  Запуск режиму на Android-пристроях

  Включити в «Опері» режим «Інкогніто» як на смартфонах, так і на планшетах можна на стартовій сторінці мобільного браузера. Праворуч від адресного рядка знаходиться іконка, що відображає кількість відкритих в даний момент вкладок. Натиснувши на неї, користувач потрапляє в меню вибору режимів, де слід вибрати «Приватний». Вікно браузера змінить колір на темно-сірий, в іншому ж вся навігація аналогічна звичайному режиму.
  Режим «Інкогніто» в Опері: активація на різних пристроях

  Запуск на iOS

  До недавнього часу можливістю роботи в режимі приватності міг похвалитися тільки браузер Opera Mini. Активувати функцію в цьому браузері можна за допомогою спеціальної кнопки, режиму розташованої в «Галереї вкладок». Спочатку потрібно тапнути на неї, а після натиснути на значок відкриття нової вкладки. Слід мати на увазі, що в пристроях на базі операційної системи iOS при бажанні і з приватного режиму можна вилучити всю історію віртуальних прогулянок користувача. Всьому виною організація сховища даних, загальних для всіх режимів браузера. У мобільному браузері Opera Touch до версії 1105 приватний режим відсутній, проте вже в ній розробники обіцяють додати цю функцію.
  Режим «Інкогніто» в Опері: активація на різних пристроях
  Режим «Інкогніто» в «Опері» – вельми корисна функція, призначена тільки для локальної приватності при роботі на публічних пристроях, до яких має доступ не один користувач. Вся передана через сесію інформація буде доступна тільки поточного користувача, при цьому необхідність в очищенні даних по завершенні роботи відсутній.

  Популярі новини
  Загрузка...