Просування додатків: керівництво по просуванню, поради та секрети

160 0 Новини високих технологій

Знати способи просування програми повинен будь-який відповідальний розробник, який хоче, щоб його авторська програма стала популярною і затребуваною. Багато в чому успішність випуску визначається тим, як багато людей вирішать завантажити новинку на свій портативний пристрій, і розширити аудиторію можна, якщо розкрутити програму максимально ефективно і відповідально. Будь-який розробник прагне до того, щоб його творіння займало перші позиції в магазині додатків Google App Store. Зазначається, що з'являються на перших пунктах в пошуковому рейтингу програми набагато частіше встановлюються користувачами, ніж будь-які інші.

Просування додатків: керівництво по просуванню, поради та секрети

З чого все починається

Розробляючи стратегію просування мобільного додатку необхідно спершу продумати прототип. Вже на цьому етапі важливо пам'ятати про маркетингові особливості. З самого початку проект повинен доповнюватися маркетинговими функціями, завдяки яких кінцевий продукт стане комерційно результативним і вигідним для свого власника.


Для будь-якого додатка один з найважливіших етапів – це безпосередньо випуск. Перш ніж можна буде до нього приступити, доведеться визначити, яка цільова аудиторія. Це допоможе оцінити первинну популярність розробки в перші дні після релізної. Щоб цей період дав найкращі показники, розумно заздалегідь підготуватися до просування продукту, оптимізувати його і вибрати майданчики, через які система буде просуватися. Для великих додатків рекомендовано також організувати презентацію через ЗМІ. Як правило, це оформляють у формі прес-релізу. Ще один важливий аспект – маркетингова кампанія.

Увагу деталям

Успішність розробки і просування програми багато в чому залежить від того, як продукт буде представлений широкій аудиторії. День публікації – момент, коли починається базовий блок роботи по просуванню проекту. Завдання розробника – досягти найвищих позицій у списку видачі за цільовим запитам. Для цього потрібно швидко забезпечити приплив позитивних відгуків, разом з тим вжити заходів для збільшення скачиваемости продукту.


Щоб просування програми в інтернеті вдалося провести з мінімальними витратами, необхідно підібрати підходящу для конкретного проекту іконку. Завдання розробника – набрати ефектні скріншоти і скласти вдало яке репрезентує продукт опис. Необхідно використовувати ключові слова, інакше ніяке, навіть саме корисне додаток користувачі так і не побачать. Наступний етап – формування аналітичних кодів, формулювання цілей рекламної кампанії і підключення тематичних функціональних кабінетів. Завдання розробника – визначити ремаркетинговую аудиторію. Після цього починають взаємодію з журналістами. Завдання власника проекту – продумати маркетингове просування так, щоб ЗМІ як можна більше і позитивніше писали про новинку. Чим це буде ефективніше, тим більше буде завантажень в перші ж дні після виходу програми.
Просування додатків: керівництво по просуванню, поради та секрети

Реклама повинна бути грунтовною

Щоб просування android-додатків вдалося, доведеться запустити рекламну кампанію. Її фундаментом, що вимагає основних фінансових вкладень, стає базовий рекламний канал, але не варто забувати про ремаркетинге. Звичайна людина бачить рекламні оголошення в портативному пристрої, через який виходить на сторінки у Мережі. Рекламу йому показують численні сайти, пошукові системи, соціальні мережі та інші вже встановлені програми. Як відзначають фахівці, рекламні оголошення переважно бачить потенційний користувач нового продукту, в деякій мірі зацікавлений в новинці. Правда, так буде лише в разі, якщо рекламодавець відповідально визначить параметри цільової аудиторії для демонстрації інформації про свою розробку.
Запустивши первинну компанію, вдавшись до допомоги сервісів просування додатків, не варто розслаблятися. Первинні результати потрібно ретельно проаналізувати, щоб випередити, наскільки вдало були обрані інструменти розкрутки. Реклама проекту спочатку – це, як правило, тестовий режим. Після нетривалого періоду збору інформації дані зводять в єдину таблицю і визначають оптимальні ставки потрібно використовувати, яка цільова аудиторія і за якими критеріями її можна визначити найбільш ефективно. Крім того, за підсумками попереднього тестування стає ясно, які саме рекламні повідомлення дають максимальну зворотний зв'язок. Фахівці з маркетингу звертають увагу, що в останні роки все частіше потенційні покупці, а також особи, які шукають корисні відомості, користуються портативними пристроями. Мобільний трафік стає одним з найважливіших каналів одержання користувачів, разом з тим – комерційної вигоди продукту. В останні роки в маркетингу з'явилося окреме напрям мобільної реклами. Це такі кампанії, які розробляються спеціально для просування проектів і продуктів для портативних пристроїв.

Актуальність питання

Створення та просування додатків в наші дні – перспективна і прибуткова сфера інформаційних технологій. Фахівці вважають, що портативні прилади, що дозволяють отримати доступ до просторах інтернету, перетворюються на один із основних комунікаційних каналів. Наявність мобільних ресурсів для будь-якого підприємства – важливий аспект робочого процесу, а створення власного додатка стає конкурентною перевагою будь-якої фірми, яка бажає розширити клієнтуру. Програми, так само як і будь-який інший продукт, ресурс, повинні рекламуватися, оскільки природним шляхом домогтися значного числа завантажень практично нереально. Крім того, вкрай складно отримати численних активних користувачів, не просуваючи свою розробку. Особливо важлива роль реклами на початковому етапі роботи. Розробка і просування мобільних додатків – область спеціалізації компаній, які «собаку з'їли» на нюансах мобільного трафіку. Першочергове завдання роботи – технічний аудит проекту, потім – опрацювання стратегії просування. Потрібно виявити, які складнощі є, в яких аспектах потрібно оптимізувати роботу програми, як скорегувати архітектуру проекту, спростити інтерфейс і зробити додаток в цілому ефективніше і легше. У рамках просування потрібно скласти технічне будівля для програмістів, в якому прописати всі недоліки готового продукту і визначити методи контролю за виправленням помилок. Закінчивши з розробкою дійсно якісного продукту, необхідно підібрати відповідні канали просування. Є кілька загальнодоступних платних і безкоштовних аналітичних, рекламних систем. Вибирати конкретну необхідно, орієнтуючись на особливості проекту.

Просування додатків: керівництво по просуванню, поради та секрети

Цілі і завдання

Кейси просування мобільних додатків створюються таким чином, щоб продукт виявився в топових позиціях видачі по ключових запитах. Одночасно завдання фахівців з маркетингу – збільшити число завантажень проекту, вдаючись до різних каналах. Досягнуті показники потрібно зафіксувати і стабілізувати. Завдання просування – підвищення внутрішньої конверсії. Щоб домогтися успіху, потрібно представляти систему внутрішнього ранжирування в магазинах додатків "Еппл" і "Гугл". Звичайно, конкретні алгоритми підприємства не розкривають, але вдалося виявити декілька чинників, що визначають успіх просування. Тим вищою буде в переліку додатків проект, чим частіше його встановлюють, чим вище користувальницькі оцінки. Система відстежує кількість коментарів до проекту, враховує, як часто користувачі запускають конкретний додаток, і наскільки велике число вилучень з пристроїв. Крім того, враховується динаміка зміни кількості завантажень.
Сучасні методи просування витрати, які того варті Один із способів просування додатків – платні завантаження. Цей метод не всім зрозумілий, у інших викликає сумніву той факт, що він дасть гідні результати. Підхід називається мотивованим трафіком. Його ідея в тому, що розробник програми платить користувачам, які встановлюють його продукт. Це продовжується до тих пір, поки що розробка не опиниться серед топових пропозицій пошукової системи по заданому запиту, поки не затвердиться на цьому місці. Одночасно розповсюджувач може платити людям, які позитивно коментують проект і дають йому хороші оцінки. Це також дозволяє підвищити популярність розробки і поліпшити показники видачі під час пошуку. Коли вдасться надійно закріпитися в топових позиціях, можна відмовитися від мотивованого трафіку, оскільки користувач вже будуть самі приходити, причому в більшому обсязі, ніж сплачені, а сам трафік стане якіснішим.
Просування додатків: керівництво по просуванню, поради та секрети

А чи мені потрібна реклама?

Іншим здається, що просування android-додатків, розкрутка продуктів для магазину додатків "Еппл" – це марна трата часу і грошей. Однак реальні дослідження показують, що близько 80% всіх продуктів, представлених у списку програм для «яблук», взагалі, жодного разу не встановлюються реальними користувачами на портативні пристрої. А ось успішні розробники щорічно отримують все більш серйозні прибутку. Переважний відсоток, безумовно, припадає на частку різноманітних ігор. Експерти вважають, що цей ринок буде активно розвиватися ще не один рік. Добре продається програма – це справжня мрія сучасного розробника. Той факт, що вона здійсненна, продемонстрували деякі проекти ще кілька років тому – їх мільйонами встановлювали користувачі по всьому світу, а клони тих ігор і сьогодні затребувані, хоча початкові проекти вже видалені. Як би ні були райдужні мрії і надії, просування android-додатків і продуктів через "Еппл Стор дається не всім. Будь автор обґрунтовано побоюється, що саме його продукт виявиться в числі тих самих 80% невдах – і ця перспектива відверто лякає. Витрачати кошти, сили, час даремно не хоче ніхто. Щоб мінімізувати ризик невдачі, треба весь час пам'ятати про цьому співвідношенні 20-80%. Тільки усвідомлюючи всі небезпеки і прикладаючи зусиль до того, щоб їх уникнути, можна увійти в число 20% щасливчиків. Втім, не варто розраховувати на удачу: тут все залежить від розрахунку, просування, стратегії, планування та відповідальності виконання задуманого. Прийнято говорити про агресивний просуванні, пасивних і помірних програмах. Вибір на користь конкретної роблять, орієнтуючись на особливості проекту.

Пасивний план

Це така стратегія просування додатків, яка актуальна, якщо продукт призначений для досить нечисленної рекламою. Як мотивовані установки, так і піар неефективні і не підходять для поточних цілей. Тривалість рекламного просування рідко перевищує місяць. Вартість програми буде невеликий, при цьому ціна за одного користувача стає більше в порівнянні з іншими варіантами.
Просування додатків: керівництво по просуванню, поради та секрети

Помірний підхід

Ця стратегія просування додатків – одна з найбільш активно використовуваних розробниками в даний час. Як правило, застосовується у разі спеціалізованого проекту. Часто до цього підходу вдаються ті, хто працює над проектами продажу квитків, просуває мобільні ігри або спілкування через переносні пристрої. Щоб додаток був успішним, необхідно домогтися високого положення в магазині додатків конкретної операційної системи. Потрібно пам'ятати про сильної конкуренції на ринку. Якщо рейтингові показники низькі, продукт ніколи не приверне увагу цільової аудиторії, його просто ніхто не побачить. Щоб просування було ефективним, необхідно спочатку проаналізувати, яка цільова аудиторія, і сформувати її ядро, розрахувавши середній рівень доходу з одного учасника. Завдання просуває пропозиції персоналу – органічний трафік. Розробляючи кейси просування програми, потрібно пам'ятати про каналах, ефективних у пасивному випадку – всі вони знадобляться і для помірної стратегії. Також доведеться вдатися до вмотивованою трафіку, тобто платити користувачам за установку програми. Відносно мало користуються інструментами піару програми. Зазвичай відомості про новинку публікують у великих спільнотах, а огляди на її роботу – в тематичних групах. Тривалість програми просування досягає трьох тижнів. Показник вартості одного користувача – середній.

Агресивний підхід

Таке просування додатків на практиці зустрічається досить часто, оскільки забезпечує максимально виражений результат за короткий часовий проміжок. Зазвичай до агресивної системі вдаються великі підприємства, а також фірми, що займаються виданням різних програм. У деяких випадках система ефективна і вигідна для ЗМІ. Основна ідея підходу – максимально ефективне використання всіх можливих каналів донесення інформації про новинку до потенційної аудиторії. Необхідно повідомити найширшим верствам населення про новий продукт – тоді гарантовано знайдуться ті, хто не залишить без уваги проект. Особливість цього просування додатків - у масштабному органічному трафіку. Для проекту буде властива низька вартість одного контекстного користувача. Тривалість агресивної маркетингової кампанії – до двох тижнів.
Просування додатків: керівництво по просуванню, поради та секрети

Що у нас є?

Визначаючи, за якою системою просування програми в конкретному випадку буде оптимально, необхідно пам'ятати про обмеження бюджету. Як відомо з статистки, в нашій країні в середньому розробники ігор для переносних пристроїв планують вкладати в просування android-програм не більше 17 долара за користувача для смартфонів "Еппл" верхня межа вище на 10 центів, а для планшетів цієї ж фірми сягає трьох доларів. Зростання внутрішньої активності вимагає певної суми, що розраховується як показник, залежний від типу платформи, для якої розроблено проект, і оптимальної кількості користувачів. Зазвичай це не більше семи тисяч доларів. Якщо було вирішено вдатися до помірної стратегії, слід приготуватися до вдові великих витрат. Якщо хочеться в найкоротші терміни вивести продукт на верхні, лідируючі рядки рейтингу, доведеться вкласти в рекламну кампанію понад 15 тисяч американських доларів. Зазначена ціна – на один місяць.

Можна заощадити?

Згадані вище цифри можуть у деяких спровокувати панічний напад. Дійсно, далеко не будь-який розробник потенційно перспективного програми має не те щоб п'ятнадцятьма, але навіть сімома тисячами доларів. Такі вкладення в розкрутку додатків більше притаманні великим підприємствам, що мають хорошими бюджетами. На що можуть розраховувати розробники інді-ігор і невеликих додатків? Невже для них єдиний варіант – бути в числі тих самих 80%, чиї продукти ніхто і ніколи не встановлює на свою апаратуру?
Просування додатків: керівництво по просуванню, поради та секрети
Насправді все не так безнадійно. Є кілька способів заощадити на просуванні проекту. Класичний варіант передбачає співпрацю розробників і фірми, що просуває додаток. Якщо немає грошей на оплату її послуг, можна спробувати звернутися до приватним спеціалістам. Сфера фріланса в останні роки розвивається досить активно. Якщо відповідально підібрати виконавця або групу, яка буде працювати над додатком, можна скоротити бюджет у кілька разів без втрати якості.

Популярі новини
Загрузка...