Як дізнатися дату створення сайту на своєму комп'ютері

526 0 Новини високих технологій

Інтернет відкриває великі можливості: у Мережі можна дізнатися будь-яку інформацію, продати різні товари, заробляти або просто розважатися. Відкриваючи сотні сайтів протягом дня, користувачі не завжди замислюються про те, як, ким і коли був створений той чи інший ресурс. Їх хвилює тільки вміст. Однак така інформація може стати в нагоді. Давайте розберемося, як дізнатися дату створення сайту, домену, окремої сторінки і навіть публікації інформації на ньому.

Як дізнатися дату створення сайту на своєму комп'ютері

Навіщо це потрібно

Для тих, хто займається створенням сайтів та їх просуванням в пошукових системах, знання віку сайтів вкрай важливо. Вік інтернет-сторінки – один з головних чинників ранжирування і висунення просувного сайту в пошукові системи. Від цього залежить видача сайту в перших десяти результатах пошуку, наприклад в "Яндексі". Оптимізатори використовують ці дані для проведення аналітики пошукачів та оцінки конкурентів.


Головне - не плутати вік сайту в цілому і вік сторінки, так як в більшій мірі саме дата сторінки показує, як довго інформація знаходиться в пошуковику. Звичайні користувачі шукають, як дізнатися дату створення сайту, просто з інтересу. У Мережі є безліч різних проектів і систем заробітку, і когось може зацікавити, за який період часу сайт так розкрутився, або те, наскільки цей проект заслуговує довіри.
Як дізнатися дату створення сайту на своєму комп'ютері

Вік і видача сайту в пошуку

В будь-якій пошуковій системі старі сайти мають перевагу над молодими. Якщо веб-ресурс створено не більше року тому, то, швидше за все, цей сайт не потрапить на перші позиції пошукової системи, в яких встановлений фільтр по конкурентних запитах. Молоді сайти не зможуть швидко піднятися і зайняти топові місця, так як не заробили ще довіру зі сторони користувачів. Та й пошуковики ставляться до них досить підозріло. Для звичайних користувачів це теж плюс: видаляються сайти-спамери, переносять різні віруси, і просто обманки.


Перевірити дату створення сайту буде дуже корисно, тому старі сайти мають більше довіри з боку пошукових систем, дотримують правила, а інформація на них цікава і достовірна. Якщо ресурс довго тримається у видачі, він потрібен користувачам і безпечний.
Як дізнатися дату створення сайту на своєму комп'ютері

Способи виявлення дати

Отже, є кілька способів, як подивитися дату створення сайту з браузера на комп'ютері.
 • Найпростіше прокрутити головну сторінку сайту до низу і подивитися, який рік там вказується. Проблема в тому, що шахраї не завжди пишуть правду.
 • Можна переглянути дати найперших інформаційних блоків, якими заповнений сайт. Як правило, ресурс починають заповнювати відразу, як його створили, але дати публікації – не найкращий метод, як визначити дату створення сайту. Та й "гортати" ресурс вам напевно доведеться довго.
 • Інформацію про віці проекту можна дізнатися у інших користувачів ресурсу, наприклад в чаті, або задати питання адміністратору.
 • Незайвим буде пошукати інформацію про створення веб-ресурсу на самому сайті. Деякі автори викладають таку інформацію для загального перегляду.
 • Самий ефективний спосіб, як дізнатися дату створення сайту, - це перевірити його адресу в спеціалізованому сервісі.
 • Такі сервіси дають можливість дізнатися, скільки часу існує інформаційна майданчик.
  Як дізнатися дату створення сайту на своєму комп'ютері

  Сервіси перегляду дати створення

  Вкажемо вам кілька дієвих сервісів і методів, як дізнатися дату створення сайту швидко.
 • Pr-cy.ru. На головній сторінці вводимо в рядок адресу перевіряється сайту і натискаємо кнопку «Аналізувати». Внизу сторінки ви побачите вік у роках, місяцях і днях та іншу корисну інформацію, таку як хост і IP.
 • Ip-whois.net. Потрапляючи на сайт, відкриваємо пункт «Перевірити whois домену», пишемо адресу і натискаємо «Перевірити». Зі списку, що з'явився даних дивимося на рядок, де написано created – це і є точна дата створення веб-платформи.
 • Whois-service.ru. На цьому сервісі можна дізнатися, якого числа, місяця і року був зареєстрований домен, тобто назва і розширення сайту. Навіть якщо організатор вказує термін їх діяльності, а дата реєстрації домену не відповідає йому, варто задуматися, наскільки вони чесні.
 • Sprinthost.ru/whois.html. Ще один спосіб, як дізнатися дату створення сторінок сайту. Вводимо адресу в рядок і отримуємо детальну інформацію про домен, дату його реєстрації і навіть дату закінчення терміну дії.
  Як дізнатися дату створення сайту на своєму комп'ютері
 • Розширений пошук

  Існує ще один сервіс, на якому можна дізнатися всю інформацію про web-сторінці. Як правило, в nix-системах програма вже встановлена, якщо ж її немає, то можна легко встановити самому. Вибираємо команду whois і вводимо адресу домену. Вказувати www не потрібно. У рядку created бачимо дату реєстрації. Варто врахувати, що дата реєстрації при зміні власника сайту теж змінюється.
  У користувачів операційної системи Windows можливості встановити і відкрити утиліту Whois немає. Тому увійдемо в сервіс через браузер. Відкриваємо архів доменів nic.ru/whois. У рядку пошуку вводимо ім'я сайту і натискаємо «Показати». Через кілька секунд на екран вийдуть докладні дані про домен. Все в тій же рядку created знаходимо дату реєстрації. Якщо потрібний вам сайт позначений у іншого реєстратора, а не в сервісі whois, в рядку пошуку тут же вводимо «інформація про домені за даними реєстратора ». Де три крапки, пишемо той сервіс, який вказаний в інформації першого пошуку в поле registrar.

  Виводимо шахраїв на чисту воду

  Можливість перегляду даних про інтернет-сторінках корисна всім: як звичайним користувачам, хто просто цікавиться, так і веб-майстрам. Це як нагадування того, що при створенні свого сайту потрібно чесно указувати дати і не вводити своїх користувачів, а можливо, і потенційних клієнтів в оману. Правдива інформація викликає довіру.

  Популярі новини
  Загрузка...