Аналіз контенту сайту: навіщо потрібен і як робити самостійно

150 0 Новини високих технологій

Середньостатистичний користувач Інтернету заходить на безліч різний сайтів, серед яких є як улюблені, так і ті, відвідувати які знову немає ніякого бажання. Повернеться відвідувач на ресурс чи ні, залежить від того, наскільки йому цікава інформація, розміщена на ньому. Іншими словами, те, який у контент сайту.

Аналіз контенту сайту: навіщо потрібен і як робити самостійно
Аналіз контенту сайту допоможе власникам визначити, наскільки ресурс хороший і цікавий він користувачам.

Що таке контент

Контент – в перекладі з англійської мови "зміст". У випадку з сайтом – це те, що на ньому розміщено. У це поняття входять у першу чергу:
 • Текстові матеріали: статті, огляди, новини та інше.
 • Відео.
 • Зображення.
 • Аналіз контенту сайту бажано починати саме з перерахованого. Адже це саме те, на що звертають увагу користувачі в другу чергу. В першу - на дизайн і зручність.

  Як можна проаналізувати контент

  Аналіз контенту сайту: навіщо потрібен і як робити самостійно
  Правильний і грамотний аналіз контенту сайту дозволяє зрозуміти, наскільки він цікавий читачеві. Коли вже піде трафік на ресурс, можна буде визначити ступінь відвідуваності, відсоток дочитывания та інше. Однак на етапі запуску сайту оцінити рівень пропонованої користувачам інформації можна без участі статистичних даних. Багато фахівці надають послуги з аналізу контенту сайту онлайн з рекомендаціями. Це може бути дуже корисно і результативно, однак якщо немає можливості звернутися до професіонала, можна спробувати провести хоча б поверхневий контент-аудит самостійно. Наведемо інструкцію того, як це можна зробити.


  Інструкція з аудиту

 • Переконайтеся, що дотримані вимоги до SEO в залежності від пошукової системи, в якій ви плануєте просувати свій сайт. В першу чергу перевірте мета-теги, потім – ступінь унікальності розміщуваних текстів. Алгоритми більшості пошукових систем додають у свої каталоги сайтів, показник унікальності текстів на яких не нижче ніж 90%.
 • Зображення теж повинні бути унікальними, або розміщеними легальним шляхом (з дозволу автора). В крайньому випадку допускається розміщення зображень з безкоштовних фотостоков.
 • Перевірте всю інформацію на предмет її достовірності та актуальності. Вичитайте всі статті у процесі аналізу контенту сайту. Приклад: немає сенсу в 2018 році розміщувати статтю про майбутній кінець світу 2012 року.
 • Переконайтеся, що розміщується контент відповідає інтересам і бажанням представників цільової аудиторії. Якщо ви рекламуєте сайт серед любителів косметики і націлені на розвиток у цій сфері, стаття про автомобілістів на ньому буде явно зайвою. Тільки якщо мова не йде про те, як фарбуватися за кермом або як проїхати на машині у кращий косметичний бутік.
 • Перевірте якість верстки та форматування текстів. Люди не люблять читати тексти, написані так званої простирадлом: без абзаців, відступів та списків. Інформація сприймається важко, виділити головне складно.
 • І маленька порада. Випишіть собі окремо характеристики, за якими ви оцінюєте контент сайту, і навпроти кожної з них поставте "плюс" або "мінус", щоб точно бачити, що в порядку, а над чим потрібно попрацювати. При необхідності в дужках позначайте помилки.

  Аналіз контенту сайту: навіщо потрібен і як робити самостійно
  Наприклад, таким чином:
 • Вимоги до SEO: мета теги (+), унікальність (+).
 • Зображення: унікальність (+), якість (8 з 10 +, за винятком останньої статті).
 • Верстка і форматування: (+).
 • Відповідність ЦА (–, треба зробити тематику більш вузькій).
 • Висновок

  Аналіз контенту сайту – важливий етап як при запуску веб-ресурсу, так і в процесі його повноцінного функціонування. Справа в тому, що недостатньо просто створити сайт, потрібно домогтися того, щоб цільова аудиторія була зацікавлена в подальшому його відвідуванні. Тільки так можна забезпечити постійний трафік.

  Популярі новини
  Загрузка...