Чим блог відрізняється від сайту? Як заробляють на блогах і сайтах

297 0 Новини високих технологій

Коли люди дізналися, що за рахунок створення свого блогу чи сайту можна непогано заробити, вони неодмінно вирішили зайнятися цим! У більшості з них постає питання про те, чим блог відрізняється від сайту. Давайте розберемо, в чому відмінність сайту від блогу, а також які достоїнства і недоліки обох.

Чим блог відрізняється від сайту? Як заробляють на блогах і сайтах

Загальні поняття сайту і блогу

Для того щоб зрозуміти, в чому різниця блогу і сайту, розберемо визначення даних понять. Сайт - будь майданчик з доменним ім'ям, будь-який проект в інтернеті. Сайтом є соціальні мережі, новинні портали, інтернет-магазини, а також блоги, тобто всі ресурси, які розміщені в Мережі. Отже, блог у традиційному розумінні є одним з видів сайту. Якщо розібратися в самому слові "сайт", то воно з англійської мови означає "місце", тобто, якщо розвинути цю думку, то в більш широкому сенсі сайт - місце в Мережі, що належить конкретному власнику (веб-майстру). Давайте дамо блогу більше точне визначення і надалі будемо називати сайтом всі місця в Мережі, які не є блогами.


Чим блог відрізняється від сайту? Як заробляють на блогах і сайтах
Блог - щоденник в інтернеті конкретної людини (або кількох людей). Головна відповідь на питання про те, чим блог відрізняється від сайту, полягає в тому, що люди, які ведуть сайт, не діляться інформацією про себе і про своє життя, а також не мають особистого контакту з аудиторією. У свою чергу, люди, які ведуть блог, діляться не тільки корисною інформацією та порадами в якій-небудь сфері, але також спілкуються з передплатниками та розповідають про своє життя і про себе чимало цікавої інформації. Багато ведуть особистий щоденник, де діляться своїми переживаннями і подіями, але такі щоденники ніде не публікуються, про них знає тільки сам власник, однак деякі вирішуються показувати своє життя іншим людям, адже їм є що сказати і показати, що вони хочуть публічності. Найчастіше у блогерів є ідея, яку вони хочуть донести до інших людей, замотивировав їх на краще життя. Сподіваємося, тепер стало зрозуміло, що таке блог в інтернеті, а що таке сайт.


Основні відмінності сайту від блогу

Якщо розглядати відмінності між сайтом і блогом більш глибоко, то можна виділити кілька основних.
 • Сайт є джерелом заробітку, в той час як блог - це хобі, яке через певний час починає приносити гроші.
 • Один веб-майстер може володіти кількома сайтами, при цьому він найчастіше навіть не вникає в тематику самого сайту, замовляючи статті у копірайтерів. Блогер же веде свою сторінку самостійно, вкладаючи душу в те, що він хоче донести до користувачів.
 • Відмінність є також в стилі написання статей. На сайтах статті частіше написані професійним мовою, в блогах ж інформація подається доступним і зрозумілим, простим у сприйнятті мовою.
 • Чим блог відрізняється від сайту? Як заробляють на блогах і сайтах
 • Важлива відмінність полягає в постійність аудиторії. Блогери мають велику постійну аудиторію, так як загальна ідея завжди об'єднує людей, також багато людей читають блоги як якийсь серіал, таким чином вони підсідають на ці сторінки і стають залежними від них, так як їм цікаво, що ж буде відбуватися з цією людиною далі. Сайт також має свою аудиторію, але вона не постійна, так як людина, отримавши потрібну для нього інформацію, рідко повернеться за нею знову.
 • На сайтах інформація викладена неупереджено і об'єктивно, так як вона спрямована на широку аудиторію. У блогах ж інформація подається через призму поглядів автора.
 • Види інформації та їх співвідношення. Існують різні методи створення сайту, деякі містять більшу кількість текстової інформації, інші можуть містити більше відеоматеріалів і фотографій, все залежить від тематики сайту. У свою чергу, блог - це наочний шлях життя людини, а точніше його опис, що передбачає якесь оповідання. Отже, в блозі найбільше буде текстової інформації.
 • Додаткові відмінності сайту від блогу. Тематика

  Дотримання однієї тематики - ось чим блог відрізняється від сайту. Сайти створюють, щоб ознайомити людей з конкретною інформацією. Щоб сайт був зручний у використанні, він повинен володіти комфортної навігацією, а його дані повинні бути систематизовані та об'єднані загальною тематикою. В основному на сайт потрапляють по пошуковим запитам, які односпрямовані. У багатьох популярних блогах міститься кілька тематичних напрямків, це компенсується тим, що їх об'єднує сам представник блогу.
  Чим блог відрізняється від сайту? Як заробляють на блогах і сайтах

  Можливість самовираження

  Що стосується самовираження, то для сайтів це неприпустимо, так як вони мають вузькі рамки. Для сайту важлива єдина тематика, професіоналізм при подачі інформації, оформлення і так далі. Тому для тих, хто є особистістю, схильної до різного роду експериментів, краще вести блог, де самовираження тільки вітається.

  Про особисте

  У блозі, на відміну від сайту, є особиста інформація автора. На сайтах також може бути представлена інформація про автора (наприклад, контактні дані та біографія. Однак блог розкриває людину як особистість. Блог в принципі націлений на те, щоб познайомити аудиторію з автором, показати його шлях успіху або невдачі. Тобто в блогах можна спостерігати присутність душі людини, а не тільки інформацію.

  Зворотній зв'язок

  Чим блог відрізняється від сайту, так це зворотним зв'язком. На сайтах рідко можна залишати коментарі, в той час як блогери тільки і чекають думки аудиторії з приводу своєї творчості. Адже блоги в основному ведуть творчі люди, яким так і хочеться прочитати думку критиків і шанувальників з приводу їхньої творчості, щоб зрозуміти, куди розвиватися і рухатися далі. Блогери часто дають поради, тому їм також важливо дізнатися, чи допомогли вони іншим людям.

  Творчий ріст

  Важлива перевага блогу перед сайтом полягає в можливості творчого зростання. Так як блогер знає, що від того, як часто він викладає нову інформацію, безпосередньо залежить відвідування його блогу, популярність, а отже, і його заробіток. Але, щоб регулярно ділитися новою інформацією та подіями у своєму житті, потрібно, щоб це все в ній було. Тому така ситуація допомагає розвивати свій творчий блогерам потенціал. Сайт також можна вдосконалювати, однак тим, хто веде сайти, не потрібно ламати голову над тим, як втамувати спрагу прихильників нової інформації, тому мотивації для розвитку набагато менше.

  Швидкість оновлення інформації

  Люди, які ведуть сайт, не прагнуть до щоденного оновлення інформації. Наприклад, новинний сайт не буде видавати новини щогодини, коли нова інформація з'явиться, тоді її і розмістять. Блог ж являє собою подобу серіалу, де події весь час розвиваються. Таким чином блог привертає до себе постійну аудиторію. Часто ми дивимося блог, просто щоб дізнатися, як справи у його автора, адже він нам цікавий як особистість. Так як люди чекають нової інформації від блогера, як нову серію свого улюбленого серіалу, це зобов'язує блогерів регулярно викладати нову інформацію. В іншому випадку про блогері просто забудуть.

  Подібності сайту і блогу

  Крім відмінностей, сайт і блог мають подібності, такі як:
 • Універсальність.
 • Тематика. Інформація спрямована на конкретну цільову аудиторію.
 • Контент. Інформація представлена у вигляді посилань, фотографій, зображень, аудіо, відео, графічних елементів тексту.
 • Загальнодоступність. Будь-яка людина може стати автором блогу чи сайту.
 • Обов'язковий хостинг.
 • Правовий режим сайтів і блогів.
 • Обов'язковий URL. Як для блогів, так і для сайтів обов'язковий індивідуальний адресу, який відображається в адресному рядку браузера.
 • Чим блог відрізняється від сайту? Як заробляють на блогах і сайтах

  Як визначитися між блогом і сайтом?

  Якщо ви задумалися над створенням сайту або блогу, то визначитеся з метою. З якою метою ви хочете створити сайт/блог? Зрозуміло, ви хочете заробити. Якщо ви хочете, крім заробітку, стати відомим на просторах інтернету, то краще створювати блог. У тому випадку, якщо ви зацікавлені тільки в заробітку, то для вас краще підійде сайт.
  Спочатку блоги створювали, щоб поділитися своїми думками з аудиторією, однак на даний момент в блогах люди намагаються показати свій професіоналізм у тій чи іншій сфері. Инфобизнесмены - ось кому блог допомагає продавати свої знання (інформацію) з допомогою блогу. В такому випадку блог допоможе розташувати аудиторію до себе так, щоб викликати довіру. Наявність підписників також матиме добрий вплив на продажу. Коли відвідувач заходить на сайт, то він не знає, з ким має справу, якою людиною є продавець, отже, довіра не виникає.
  Чим блог відрізняється від сайту? Як заробляють на блогах і сайтах

  Як створити блог або сайт?

  Багато відомі блогери створюють свій блог за допомогою движка WordPress. Чому він? Вся справа в простоті і доступності. Даний движок досить простий в установці (займе 1 хвилину!) і використання. Таким чином він відмінно підійде для тих, хто не знає основ побудови сайту. Так як даний движок дуже популярний, ви зможете отримати чимало порад і підтримку від інших користувачів, що також полегшить ваше життя. Якщо ви не хочете створювати блог самі, але у вас є гроші, можна скористатися послугами фрілансера. Якщо вам цікаво, хто пише сайти, то їх створюють спеціально навчені люди, яких називають web-дизайнерами.
  Чим блог відрізняється від сайту? Як заробляють на блогах і сайтах

  10 найвідоміших блогерів у світі

  Люди створюють блозі абсолютно з різних причин, хтось хоче поділитися своїми думками, хто хоче продати свій продукт або просунути чию продукцію, є ряд інших причин. Незалежно від причини створення блогу, раптово він може стати дуже популярним і принести чималі гроші своєму автору. Давайте розберемо десятку найбільш популярних і успішних блогів у всьому світі!
 • «Хаффінгтон Пост». Даний блог був заснований кількома людьми - Арианной Хаффінгтон, Іоною Перетті, Ендрю Брейтбартом і Кеннетом Лерером. Блог дуже живий і безперервно доповнюється новою інформацією. Зачіпаються кілька тематик: сучасні технології, розваги, навколишнє середовище, бізнес, політика та інші теми. Цей блог придбав таку популярність, що у 2009 році журнал Forbes присвоїв Аріанні Хаффінгтон 12-е місце в списку найвпливовіших жінок світу.
 • TechCrunch. Блог присвячений технологіям. Творцем є Майкл Аррінгтон. Великим плюсом даного блогу є можливість перекладу на японську і французьку мови. У 2005 році були створені аналогічні блоги, присвячені окремим напрямкам розвитку технологій, вони носять загальна назва TechCrunch Network. Наприклад є блог MobileCrunch, присвячений мобільних пристроїв і комп'ютерів. На даний момент засновники влаштовують конференції, присвячені мережевих і комп'ютерних технологій, для всіх бажаючих.
 • Gawker. Даний блог несе інформацію про відомих людей (політиків, музикантів і акторів). Саме зайшовши на Gawker, ви дізнаєтеся всі останні плітки, події і новини про життя самих топових людей світу. Забавно, що джерелами інформації є анонімні ЗМІ. Заснований Ніком Дентоном в 2003 році.
 • Lifehacker - прекрасний блог, що розповідає про те, яким чином можна перетворити своє повсякденне життя в більш приємну і просту, також містить інформацію про новинки в програмному забезпеченні і світі гаджетів. Заснований Джиною Трапані в 2005 році. Як заробляють на блогах і сайтах основна частина людей, так і цей блог заробляє за рахунок реклами від компанії Sony.
 • Mashable - блог, присвячений новинам про соціальні медіа, технології та веб-сайтах. Заснований Пітом Кэшмором в 2005 році. Тут ви знайдете інформацію про різних гаджетах, мемах, кіно, іграх, розвагах, технології і так далі. У 2009 році цей блог став одним з 250 найбільш цікавих і популярних блогів.
 • Fail Blog - знахідка для любителів повеселитися, адже тут величезна кількість смішних відео і фото, а також анекдотів. Цікаво, що в 2009 році була створена книга від цього блогу з жартами, яка має великий успіх. Засновником є Бен Хах, 2008 рік. Фішка сайту в тому, що більшу частину матеріалів завантажують самі користувачі.
 • Smashing Magazine - блог, в якому зібрано чимало корисних порад для веб-розробників і дизайнерів. Заснований Свеном Леннартцем і Віталієм Фрідманом в 2006 році. Блог призначений для тих людей, які працюють в мережевій індустрії.
 • Business Insider - блог про бізнес. Заснований Кевіном П. в 2009 році. Фішка блогу - іронічний посил, причому завжди вказано, яка інформація була спотворена.
 • Engadget - блог про мережевих технологіях. Заснований Пітером Рохасом в 2004 році.
 • The Daily Beast - новинний блог про різні події у світі. Заснований в 2008 році Тіна Браун.
 • Люди, які створюють такі корисні речі, завжди мотивують інших на щось більше.

  Популярі новини
  Загрузка...