Не вдалося ініціалізувати мережевий адаптер Tunngle: налаштування та усунення помилки

246 0 Новини високих технологій

Клієнт Tunngle і встановлюється разом з ним віртуальний адаптер в свій час були створені для того, щоб любителі командних онлайн-ігор, що знаходяться в різних точках земної кулі, могли грати разом, використовуючи для цього мережу, створену на основі інтернет-підключення. Однак, як виявляється, не все так просто. При установці або При спробі запуску і використання клієнтської програми система частенько повідомляє, що їй не вдалося ініціалізувати мережевий адаптер Tunngle. Чому так відбувається і як вирішити проблему, читайте далі. Але для повного розуміння суті питання для початку зупинимося на можливих причинах появи таких ситуацій.

Помилка «Не вдалося ініціалізувати мережевий адаптер Tunngle»: що це означає?

Почнемо з того, що для використання цього інструменту у обов'язковому порядку вимагається створення віртуальної мережі VPN. Крім того, на комп'ютері має бути встановлена програма-клієнт і спеціальний адаптер, за допомогою яких і здійснюється зв'язок між гравцями і забезпечується доступ до ігрових серверів.


Не вдалося ініціалізувати мережевий адаптер Tunngle: налаштування та усунення помилки
Відповідно, мережева карта, встановлена на комп'ютері, до такого підключення відноситься лише побічно. Основну ж роль грає якраз встановлений адаптер – свого роду та ж мережева карта, але тільки віртуальна. Якщо говорити точніше, це якийсь хост, через який і здійснюється доступ в інтернет. І якщо при його використанні система повідомляє, що їй не вдалося ініціалізувати мережевий адаптер Tunngle, це означає тільки те, що з ним є проблеми. Які саме, можна дізнатися виключно за кодом помилки, про що буде сказано окремо. Типовий збій, як виявляється, лише один, а ось причин, по яких він відбувається, можна нарахувати досить багато. У кінцевому підсумку саме від їх з'ясування у кожному конкретному випадку та буде залежати застосовується для усунення проблеми рішення.

Не вдалося ініціалізувати мережевий адаптер Tunngle: причини

Що ж стосується причин такого явища, їх може бути досить багато. Однією з найпоширеніших називають роздільну реєстрацію, яка необхідна для отримання доступу. Справа в тому, що найкраще зареєструватися на офіційному ресурсі спочатку, а тільки потім встановлювати клієнтське додаток і вводити реєстраційні дані, хоча начебто передбачається, що створити обліковий запис можна і в процесі установки. Достеменно не відомо, чому так відбувається, але факти появи помилки говорять самі за себе (це далеко не поодинокі випадки).

Але це ще не все, що може бути. Наприклад, збій з повідомленням про те, що не вдалося ініціалізувати мережевий адаптер Tunngle (0 – код помилки, який вказує на те, що ігровий сервер в системі не видно), з'являється в тому випадку, якщо встановлений віртуальний компонент має нижчий пріоритет для доступу в інтернет, у порівнянні, наприклад, з Ethernet. Існує ще багато різновидів збоїв, але зупинятися на них особливо не будемо, а спробуємо навести загальні рішення щодо виправлення ситуації. В більшості своїй пропоновані методи ситуацію виправляють, якщо тільки поява помилок не пов'язане з порушеннями в роботі самої операційної системи або вірусним впливом.

Питання коректної установки клієнта і адаптера

Помилки, пов'язані з тим, що в якийсь момент неможливо ініціалізувати мережевий адаптер Tunngle, можуть проявлятися ще на стадії встановлення і клієнта, і адаптера.
Не вдалося ініціалізувати мережевий адаптер Tunngle: налаштування та усунення помилки
Начебто інсталятор стартує без проблем, установка протікає в штатному режимі і наближається до завершення. Але на останній стадії раптом повідомляється, що установка Tunngle не вдалася. Чому так? Та тільки тому, що у всіх версіях Windows, починаючи з сьомої, запускати інсталятор необхідно виключно від імені адміністратора, незважаючи навіть на те, що старт можливий і без цього.

Перший запуск та відключення блокування

По завершенні установки проводиться повне перезавантаження комп'ютерної системи, після чого передбачається здійснення першого старту. По ідеї, програма повинна сама налаштуватися на оптимальний режим роботи, розгорнути віртуальну мережу і вибрати мережевий адаптер (в нашому випадку Tunngle), який буде використовуватися за замовчуванням.
Не вдалося ініціалізувати мережевий адаптер Tunngle: налаштування та усунення помилки
Але чому ж тоді з'являється повідомлення про те, що не вдалося ініціалізувати мережевий адаптер Tunngle (19-й код)? Основною причиною фахівці називають незакінчену установку. Іншими словами, необхідні для роботи програми і адаптера компоненти були встановлені не в повному обсязі. У такій ситуації, необхідно повністю видалити все, що було інстальовано, та виробити установку від імені адміністратора заново. Для повного видалення краще не використовувати засоби Windows, а звернутися до програм-деинсталляторам зразок iObit Uninstaller.

З іншого боку, дуже може бути, що поява повідомлень про те, що не вдалося ініціалізувати мережевий адаптер Tunngle, пов'язано тільки з тим, що додаток і, як наслідок, його супутні компоненти блокуються антивірусом або файрволом. Вихід один: вимкніть антивірус і повторіть спробу запуску клієнта.

Налаштування файрвола

На брэндмауэре Windows варто зупинитися окремо. В принципі, його можна відключити цілком і повністю, щоб кожен раз не відповідати на його запити по приводу безпечного старту.
Не вдалося ініціалізувати мережевий адаптер Tunngle: налаштування та усунення помилки
Якщо з якихось причин його потрібно тримати в активному стані, потрібно буде внести клієнтське додаток в список виключень, використовуючи для цього відповідний розділ з додаванням потрібної програми в список дозволених. Іноді повідомлення про те, що системі не вдалося ініціалізувати мережевий адаптер Tunngle, може з'являтися і з причини блокування використовуваного порту (дізнатися його можна безпосередньо в налаштуваннях програми). Цей порт також потрібно внести в список виключень шляхом створення нового правила для порту.

Перезапуск адаптера

Одним з найбільш простих і зовсім тривіальних рішень проблеми можна назвати відключення і повторний запуск самого адаптера.
Не вдалося ініціалізувати мережевий адаптер Tunngle: налаштування та усунення помилки
Для цього у властивостях мережі знайдіть підключення, використовуване адаптером, через ПКМ виберіть вимкнути, а потім таким же чином увімкніть його знову. Між вимиканням і включенням можна використовувати перезавантаження. Попутно перевірте параметри протоколу IPv4 для автоматичного отримання адрес всіх типів і встановленого віртуального адаптера. В налаштуваннях в обов'язковому порядку повинна стояти галочка навпроти рядка використання автоматичної метрики.

Питання контролю облікових записів

Ще одна методика, що дозволяє позбавитися від нав'язливого повідомлення про те, що не вдалося ініціалізувати мережевий адаптер Tunngle, полягає в тому, щоб знизити рівень контролю користувальницьких реєстраційних записів, адже система встановлює жорсткі обмеження на використання якогось обладнання або програмного забезпечення.
Не вдалося ініціалізувати мережевий адаптер Tunngle: налаштування та усунення помилки
Для того щоб довго не переходити за налаштувань, в пошуковому полі меню «Пуск» впишіть скорочення UAC. У вікні зліва є спеціальний фейдер, що встановлює рівень контролю, який слід перемістити в саме нижнє положення. Якщо проблема полягала саме в цьому, цілком можливо, що вона зникне.

Установка старого пристрою

Тепер подивимося, як ініціалізувати мережевий адаптер Tunngle нетривіальними методами. Для цього нам знадобиться «Диспетчер пристроїв», який можна викликати з «Панелі управління» або отримати до нього доступ через консоль «Виконати», прописавши команду devmgmt.msc. Тут потрібно використовувати розділ дій на панелі зверху і вибрати установку старого пристрою.
Не вдалося ініціалізувати мережевий адаптер Tunngle: налаштування та усунення помилки
Після цього у вікні «Мастер» вибирається інсталяція зі списку вручну, далі вказується рядок мережевих адаптерів, а зі списку вибирається пристрій TAP-Win32 Provider V9 Adapter (Tunngle), якщо воно там є. У разі його відсутності необхідно використовувати установку з диска, після чого вказати драйвер, який знаходиться по дорозі Program Files – Tunngle – Drivers на системному диску, у відповідності з архітектурою операційної системи.

Пріоритет завантаження адаптера

Але навіть після вищеописаних дій система знову може повідомити, що їй не вдалося ініціалізувати мережевий адаптер Tunngle. Що робити в цьому випадку? Потрібно змінити пріоритет пристрою на більш високий.
Не вдалося ініціалізувати мережевий адаптер Tunngle: налаштування та усунення помилки
Для цього потрібно увійти в "мережеві підключення", натисніть клавішу Alt для виклику верхній панелі, а потім з розділу «Додатково» вибрати додаткові параметри. Тепер на вкладці адаптерів і прив'язок у полі підключень необхідно перемістити встановлений адаптер на саму верхню позицію, використовуючи для цього стрілки вгору/вниз. Після цього потрібно збереження змін, перезавантаження комп'ютерної системи і повторний запуск клієнта.

Оновлення драйверів пов'язаних пристроїв

Нарешті, проблема може полягати і в тому, що для деяких пристроїв, які будуть використовуватися при встановленні підключення або проходження самої гри, драйвери знаходяться в застарілому стані. Щоб не шукати, які саме пристрої вимагають установки оновлених драйверів, краще відразу інсталювати автоматизовані програми на кшталт Driver Booster і провести апдейт з їх допомогою. Плюсом таких програм є те, що вони оновлюють програмне забезпечення абсолютно для всіх пристроїв, наявних в системі (і «залізних», і віртуальних), і завантажують драйвери безпосередньо з ресурсів виробників обладнання або розробників відповідного ПЗ.

Поради наостанок і короткі підсумки

Як бачимо, опис і рішення більшості помилок Tunngle не так вже й складні, як це може здатися на перший погляд. Що ж стосується додаткових рекомендацій з усунення основної проблеми, щось конкретне радити досить складно. Але окремо можна сказати, що не виключається і варіант вірусного впливу. Якщо поява помилки відбувається внаслідок порушення в роботі якихось системних служб, найімовірніше, це пов'язано з вірусами. Не факт, звичайно, але на всяк випадок спробуйте просканувати систему на віруси портативними програмами, мало що може бути. Якщо ж підбивати короткі підсумки, можна відзначити тільки те, що реєстрацію бажано проводити ще до установки клієнта і адаптера. Файрвол краще відключити зовсім (все одно від нього немає ніякої користі, а тільки суцільна блокування додатків і портів). Вважається, що найкращим вирішенням цієї проблеми є встановлення в систему старого пристрою. Особливо це стосується примхливих Windows десятою і восьмий модифікацій. Само собою зрозуміло, що не останню роль грає і встановлення найвищого пріоритету для самого адаптера, а то вбудовані служби системи і деякі сторонні пристрої так і норовлять «перетягнути ковдру на себе».

Популярі новини
Загрузка...