Видалення непотрібних програм. Програма для видалення утиліт

1016 0 Новини високих технологій

У вік комп'ютерних технологій майже у кожного є ПК і ноутбук. Пройшли ті часи, коли персональні комп'ютери були привілеєм багатіїв. Ні для кого не секрет, що комп'ютер потрібно підтримувати в чистоті й порядку, щоб він добре працював. І мова зараз йде не тільки про протирання від пилу і бруду (хоча і це необхідно). Мова йде про системний сміття, яке залишається від програм навіть після їх видалення. Такі "хвости" залишаються, як правило, у реєстрі і можуть здорово "загальмувати" операційну систему. Правда, це актуально тільки для комп'ютерів під управлінням ОС Windows. У Linux і йому подібних немає реєстру. Значить, і забруднювати там нічого. Видалити "хвости" (як і самі програми) вручну не вийде. Однак існує програма для видалення утиліт (і не одна), яка все зробить сама.

Видалення непотрібних програм. Програма для видалення утиліт

Навіщо це робити?

Ймовірно, ви помічали, що ваш комп'ютер або ноутбук починає працювати повільно і нестабільно. З'являються різноманітні "глюки", ПК перезавантажується. Всі ці "принади" можуть бути результатом захаращеності реєстру і жорсткого диска. Проте схожі симптоми можуть бути і при роботі шкідливих програм (вірусів, блокіраторів і іншого). З останніми впоратися дуже важко, але є утиліти для видалення шкідливих програм. І вони реально здатні допомогти. Для всіх інших проблем штатних засобів операційної системи може виявитися достатньо. Але не факт.

Якщо справа не в шкідливих програмах, то реєстр і жорсткий диск комп'ютера захаращені до такої міри, що ПК не може нормально працювати. В цьому випадку потрібно видалити не використовувані програми і почистити реєстр від залишків цих самих програм. Зробити це можна за допомогою спеціалізованого софту. Проте потрібно бути обережним, бо не всі продукти безкоштовні. А піратство в нашій країні не заохочується. Як би там не було, програма для видалення утиліт (платна чи безкоштовна) повинна бути на будь-якому комп'ютері. А зараз розглянемо декілька найкращих варіантів.

Revo Uninstaller

Це самий популярний дєїнсталлятор з усіх існуючих. Він вміє видаляти програми повністю, не залишаючи ніяких слідів. Однак не все так райдужно. Незареєстрована версія використовує тільки поверхневий алгоритм видалення. Для того щоб не залишилося "хвостів", слід придбати ліцензійну версію. Тільки тоді ви зможете насолодитися усіма принадами цього софта. Утиліта для повного видалення програм Revo Uninstaller доступна для скачування на офіційному сайті розробника. Там же можна її придбати. Ті, хто не бажає платити за використання софту, можуть почитати матеріал далі. Буде ще багато безкоштовних " або умовно безкоштовних варіантів.

Видалення непотрібних програм. Програма для видалення утиліт

Ashampoo Uninstaller

Ще один закритий продукт. Він не є безкоштовним, зате володіє додатковими функціями. Це потужний інструмент для утримання ПК в чистоті і порядку. Він вміє чистити диски, видаляти програми, чистити реєстру і дефрагментувати диски. Досить непоганий бонус за чисто символічні гроші. Утиліта для видалення програм Ashampoo Uninstaller здатна очистити ПК або ноутбук від будь-якого сміття, який залишається після "життєдіяльності" програм. Цей продукт цілком може замінити цілий комплекс софта з обслуговування комп'ютера. І іноді за це варто заплатити.
Видалення непотрібних програм. Програма для видалення утиліт

CCleaner

Настав час безкоштовних продуктів. Невелика утиліта для видалення програм і файлів відрізняється малим розміром, непоганим швидкодією і невимогливістю до системних ресурсів. Цей софт може видаляти програми, непотрібні файли, чистити реєстр і диски, дефрагментувати і оптимізувати все, до чого дотягнеться. Багато користувачі вибирають саме її, оскільки це кращий варіант. А також багатьом імпонує те, що вона безкоштовна. До речі, це одна з небагатьох програм, які мають версії для мобільних платформ. І на смартфонах вона справляється зі своєю завданням нітрохи не гірше.
Видалення непотрібних програм. Програма для видалення утиліт
Оскільки ця програма дуже популярна, є всілякі її клони, які, за заявами розробників, працюють ще краще. Зазвичай таким страждають товариші з Китаю. Як правило, під личиною таких утиліт таяться всілякі шкідливі об'єкти (це в кращому випадку). У гіршому ж використання такого софту геть вбиває операційну систему. А в деяких випадках виходить з ладу жорсткий диск. На цьому і будується розрахунок недобросовісних розробників. Багато з таких програм бувають заражені вірусами-шифраторами, які кодують файли користувача. З їх допомогою недобросовісні розробники вимагають від користувача гроші за розшифровку даних. Так що краще використовувати тільки перевірений софт.

IObit Uninstaller

Ще одна абсолютно безкоштовна утиліта для видалення програм з комп'ютера. Вона здатна використовувати просунутий алгоритм для пошуку залишків вже видалених програм та іншого сміття. У цієї софтина є два режими сканування: звичайний і потужний. Останній особливо ефективний. При потужному скануванні утиліта може знайти все що завгодно. Вона невимоглива до системних ресурсів, займає мало місця, дуже ефективна і безкоштовна. Що ще потрібно середньостатистичному користувачу? Використовувати цю утиліту рекомендується хоча б раз на місяць. Тоді ваш комп'ютер буде працювати швидко і без проблем.
Видалення непотрібних програм. Програма для видалення утиліт

Auslogics BoostSpeed

Це не просто програма для видалення утиліт. Це потужний комбайн, здатний чистити всі куточки операційної системи і налаштовувати кожен сантиметр робочого простору. До складу цього продукту входять такі інструменти, як дефрагментатор (реєстру і дисків), інструмент для контролю автозавантаження, утиліту для оптимізації інтернет-з'єднання, софт для тонкої настройки операційної системи, інструмент для відключення непотрібних служб і багато іншого. Само собою зрозуміло, що такий потужний комбайн не може бути безкоштовним. За використання повної версії доведеться заплатити. Але цей продукт того варто. На даний момент він є найкращим комплексом по догляду за комп'ютером.
Видалення непотрібних програм. Програма для видалення утиліт
Цей продукт здатний на багато що. Його діяльність не обмежується простим видаленням програм і їх "хвостів". Цей комбайн можна з успіхом використовувати для будь-яких цілей. Він вміє грамотно обслуговувати операційну систему. А для її стабільності це дуже важливо. Є всілякі програми-наслідувачі з приблизно таким же функціоналом, але вони ушкоджують структуру реєстру. У результаті комп'ютер починає працювати ще гірше. Використовувати такі програми не рекомендується, бо таким чином можна завдати непоправної шкоди комп'ютера і операційної системи. Словом, Auslogics BoostSpeed - прекрасна утиліта для видалення непотрібних програм і повної оптимізації системи.

Advanced Uninstaller Pro

Ця безкоштовна програма для видалення утиліт хороша всім. Вона маленька, невимоглива до системних ресурсів, використовує просунутий алгоритм видалення, може виконувати інші завдання, доступна для скачування на сайті розробника. Але є один недолік, який не сподобається багатьом користувачам. Вона начисто позбавлена підтримки російської мови. Все в цій програмі англійською. Тому, якщо ви не володієте мовою, краще утриматися від використання цієї утиліти, бо через незнання можна просто "повісити" операційну систему. А це не дуже добре.
Видалення непотрібних програм. Програма для видалення утиліт

Видалення окремих продуктів

Бувають програми, які не по зубах звичайним "деинсталляторам". Дуже часто цим грішать антивіруси, флеш-плеєри, бібліотеки Direct X і інший софт, який щільно "прописується" в системі. Видалити такі продукти з допомогою всіх перелічених програм іноді неможливо. Але розробники цих "стійких олов'яних солдатиків" здогадалися випустити спеціальні деинсталлятори, щоб користувач міг позбутися непотрібного йому продукту. Так, є спеціальний дєїнсталлятор для антивірусів Avast, утиліта для коректного видалення і повторної Direct X, продукт для видалення без залишку Adobe Flash Player. Таких спеціалізованих софтін безліч. Програма для видалення утиліт, які зазвичай не хочуть йти, є завжди. Бо якщо б її не було, це б викликало обурення користувачів всього світу. А розробнику продукту прокляття на його голову як-то не дуже потрібні.

Резюме

Отже, якщо ваш комп'ютер гальмує, глючить або веде себе неадекватно, саме час влаштувати йому чистку. Для здійснення цього задуму є цілий арсенал програм, які легко видалять інші утиліти, почистять реєстру та диски проведуть адекватну дефрагментацію. Кращим платним продуктом на даний момент є комплекс інструментів Auslogics BoostSpeed. Він вміє всебічно чистити та налаштовувати операційну систему. Кращою безкоштовною утилітою є програма CCleaner. Вона невелика, невимоглива до системних ресурсів, використовує просунутий алгоритм видалення і очищення та може виконувати додаткові функції. Який продукт використовувати - залежить тільки від вас. Всі вони здатні впоратися з видаленням програм і подальшим чищенням системи.

Популярі новини
Загрузка...