Як відновити IMEI на "Андроїд" після прошивки? Способи вирішення проблеми

1369 0 Новини високих технологій

Перепрошивка смартфона – дуже серйозна справа. Потрібно враховувати безліч особливостей тієї чи іншої моделі гаджета і попутно тримати в голові повну покрокову інструкцію по прошивці. В іншому випадку можна повністю вбити свій девайс за лічені секунди. Здебільшого процес закінчується успішно. Але є особлива категорія смартфонів (гаджети з Піднебесній на базі процесорів від MTK), які починають "чудити" після прошивки. А конкретно – злітає IMEI телефону. Як відновити IMEI на "Андроїд" після прошивки? Про це й буде розказано в нашій статті.

Як відновити IMEI на "Андроїд" після прошивки? Способи вирішення проблеми

Що таке IMEI?

IMEI – це спеціальний ідентифікаційний номер, який присвоюється модулю зв'язку смартфона. Саме він дозволяє девайсу "ловити мережа" і передавати дані. Також з цього серійного номером можна обчислити вкрадений смартфон. При перепрошиванню з використанням відповідних апаратних засобів можна змінити або "затерти" IMEI, але повністю позбавитися від нього неможливо. Варто копнути трохи глибше – і він проявиться. Тому ні в якому разі не слід купувати гаджети без документів або з дивним IMEI – вони можуть бути краденими.

Як відновити IMEI на "Андроїд" після прошивки? Способи вирішення проблеми
Зазвичай при перепрошиванню пристрою IMEI залишається на своєму місці, якщо, звичайно, перед нами смартфон від відомого бренду. У китайських ж гаджетів (особливо на платформі MTK) зникнення серійного номера модуля зв'язку після перепрошивки – звичайна справа. Добре хоч те, що відновити його (в більшості випадків) можна без втручання в прошивку. Головне – мати записаний номер в яких-небудь документах. Отже, як відновити IMEI на "Андроїд" після прошивки? Розберемо на конкретних прикладах.

Використання меню для інженерів

Цей метод спрацьовує не на всіх пристроях. Але спробувати ніхто не заважає. Треба увійти в інженерне меню за допомогою команди (набраної на клавіатурі) *#3646633# або *#*#3646633#*#*. Перед цим не забуваємо витягти сім-карту зі смартфона. Далі йдемо в пункт CDS, потім RADIO INFORMATION – і там вибираємо пункт PHONE 1. Після напису АТ+ слід ввести рядок EGMR=17"". Лапки призначені для вписки IMEI, зазначеного на наклейці під акумулятором (наприклад АТ+EGMR=17"123456789123456"). Потім потрібно натиснути на вкладку SEND AT COMMAND. Процес завершено.

Як відновити IMEI на "Андроїд" після прошивки? Способи вирішення проблеми
По виконанні всіх операцій слід зробити перезавантаження гаджета і повернути сім-карту назад. Якщо мобільний зв'язок запрацювала, отже, цей метод підійшов вашого пристрою. Ми відповіли на питання про те, як відновити IMEI на "Андроїд" після прошивки без рут-прав. Рутовать девайс для здійснення цієї процедури дійсно не потрібно. Однак цей спосіб підходить не всім. Тим, у кого він не спрацював, допоможе наступна частина матеріалу. Переходимо до неї.

Втручання в прошивку

Якщо перший варіант не допоміг, то доведеться поправити файли прошивки. Тут вже потрібні права суперкористувача. Отримати їх можна через Framaroot або KingoRoot. Питання про те, як відновити IMEI на "Андроїд" після перепрошивки через інженерне меню, виходить, відпадає сам собою. Щоб повернути номер модуля зв'язку, треба поправити один файл операційної системи гаджета. Він називається МР0В_ОО1 і розташовується тут: /DATA/NVRAM/MD/NCRAM/NVD_IMEI.
Як відновити IMEI на "Андроїд" після прошивки? Способи вирішення проблеми
Відкриваємо вище вказаний каталог (через Root Explorer) в будь-якому текстовому редакторі і прописуємо в ньому правильний IMEI. Швидше за все, файл буде взагалі порожній. Так що проблем з цим виникнути не повинно. Такий спосіб працює на всіх пристроях. Ми розібралися, як відновити IMEI на "Андроїд" після прошивки Lenovo або якого-небудь іншого смартфона родом з Піднебесної. Проблем не повинно виникнути навіть у новачків.

Використання спеціальних додатків

Є деякі апарати, які ніяк не дають копатися в файлах прошивок або інженерному меню (особливо таким грішать смартфони від "Самсунга"). Як відновити IMEI на "Андроїд" після прошивки такого девайса? Є спосіб. Він полягає у використанні спеціального додатка. Але для цього потрібно буде отримати права суперкористувача. Потім потрібно завантажити програму Chamelephon з "Гугл Плей" і встановити її на апарат. Далі все дуже просто. Додаток відразу видасть два вікна, в яких повинні бути вписані серійні номери. Можна згенерувати нові або ж використовувати вже існуючі. Достатньо буде натиснути на кнопку Apply New IMEIs. Після успішного завершення операції програма попросить перезавантажити апарат. Виконуємо. Після цього всі мережі повинні працювати. Тепер ви знаєте, як відновити IMEI на "Андроїд" після прошивки Samsung або інших пристроїв того ж типу.

Запобіжні заходи

Запам'ятайте: ніхто не дасть вам гарантії, що всі вищеописані способи будуть адекватно працювати саме на вашому пристрої. Тому фахівці рекомендують перед проведенням будь-яких робіт зробити резервну копію операційної системи девайса і всіх даних. Особливо це стосується тих, хто вирішив використати метод виправлення системних файлів. Цей спосіб дуже небезпечний, так як може призвести до фатальних помилок і повної непрацездатності апарату.
Як відновити IMEI на "Андроїд" після прошивки? Способи вирішення проблеми
Всі інші методи відновлення IMEI здебільшого безпечні. Але зробити резервну копію все одно не завадить. Раптом щось піде не так? Тоді повернути працездатну версію ОС і далі займатися науковими дослідженнями ніщо не завадить.

Резюме

Питання про те, як відновити IMEI на "Андроїд" після прошивки (через інженерне меню теж) має безліч відповідей. Не факт, що вищеописані методи підійдуть саме вам. Але більшості вони допомагають. Головне – все виконувати так, як описано вище, і, звичайно, зробити резервну копію. Тоді вашого пристрою нічого не загрожує. Але не забувайте і про заходи обережності. Сподіваємося, що все у вас вийде, і ваш гаджет проживе довге і щасливе життя, радуючи вас своїм швидкодією. Просто чітко дотримуйтесь інструкції – і все буде добре!

Популярі новини
Загрузка...