Сонячні електростанції для будинку своїми руками: відгуки

523 0 Новини високих технологій

Ще пару десятків років тому сонячні електростанції для будинку розглядалися як щось з області фантастики. Зараз цей напрямок активно розвивається і нікого не дивує. Незважаючи на пристойну вартість, такі енергоносії користуються попитом, оскільки дозволяють заощадити і створити власний автономний джерело енергії. Розглянемо особливості цих установок, їх виготовлення та монтаж своїми руками.

Сонячні електростанції для будинку своїми руками: відгуки

Особливості

Сонячні електростанції для дому в комплекті вигідні тим, що не потребують додаткових розрахунків. Конструкція надається в готовому вигляді з певною вихідною потужністю, яку потрібно правильно підібрати при монтажі. Подібні системи стоять на порядок дорожче, ніж аналогічні компоненти окремо, однак не вимагають особливих зусиль при установці. У будь-якому випадку доведеться вибирати між кількома модифікаціями.


Краще це зробити зі знанням справи, не довіряючись наосліп продавцю. При виборі сонячної електростанції для будинку, необхідно враховувати не так вже й багато факторів. Загалом, вийде чотири основних аспекти. Нижче розглянемо ці показники докладніше.

Потужність і тип панелей

Визначитися з показником потужності досить просто. Вона розраховується з урахуванням самого потужного споживача в житло (рідко побутові прилади споживають понад 3 кВт). До вибраного значення додається невеликий запас, необхідний показник готовий. Якщо взяти наочний приклад, то в сонячний день можна буде включити пральну машину і холодильник. У підсумку для невеликого будинку вистачить електростанції з вихідною потужністю понад 3 кВт.


Сонячні електростанції для будинку своїми руками: відгуки
Другим критерієм вибору сонячної електростанції для приватного будинку є тип панелей. Відомо три види сучасних конструкцій: плівкові, монокристалічні і полікристалічні моделі. Найслабкішим за якістю вважається плівковий варіант, він поступово іде з ринку. Вибір між моно і поликристаллическими панелями залежить від середньої хмарності регіону. Друга модифікація в умовах слабкого сонячного світла працює ефективніше.

Інвертор і контролер

Наступним елементом, на який варто звернути увагу при виборі сонячних електростанцій для дому, є інвертор. Пристосування призначено для підвищення напруги 612 або 24 вольта, яке видають стандартні панелі. На виході виходить звичний показник в 220 вольт. На вибір цього пристрою впливає два основних фактора:
 • Потужність. Вона повинна дозволяти витримувати необхідну навантаження з запасом.
 • Тип вихідного сигналу.
 • Щоб уникнути поломок побутової техніки, необхідно вибирати панелі з чистою, а не модифікована синусоїда на виході. Ще один робочий елемент конструкції – контролер. Пристосування розподіляє електрика і стежить за зарядкою акумуляторів. Якщо безпосередній роздачі електрики з панелей немає або вся енергія задіяна, контролер дає заряд на акумулятори. У разі нестачі сонячної енергії, прилад забирає енергію з ємностей. За фактом, пристрій робить монотонну, але важливу роботу, без якої вся система працювати не зможе.
  Сонячні електростанції для будинку своїми руками: відгуки

  Як зробити вдома сонячну електростанцію своїми руками?

  Для самостійного виготовлення конструкції потрібні зазначені вище матеріали і деякі додаткові пристосування (спеціальна проводка з коннекторами і роз'ємами, гелієві акумуляторні батареї, настановні деталі).
  Збірка саморобної сонячної станції починається з монтажу установочних елементів. Вони являють собою жорстку раму з профільної труби. Конструкція цієї деталі залежить від місця установки, але загальна конфігурація має стандартну компонування. Являє собою елемент прямокутник, з прикріпленими до нього спеціальними притискними пристроями з гумовою подушкою. Конструкцію можна зібрати безпосередньо на даху або на землі.

  Основний етап

  На наступній стадії зведення автономної сонячної електростанції для будинку потрібно виконати кріплення панелей. Складного в цьому нічого немає. Кожен елемент фіксується гвинтами. Головне, не проявити надмірну старанність, щоб не деформувати панель.
  Сонячні електростанції для будинку своїми руками: відгуки
  Потім виконується комутація закріплених деталей у єдиний ланцюг. Для цього панельні елементи послідовно з'єднуються між собою. В точках фіксації встановлюються трійники з коннекторами. Необхідно пам'ятати, що після попадання сонячного світла, конструкція починає виробляти енергію. Щоб уникнути травмування струмовим розрядом, слід суворо дотримуватися послідовність складання. Підключення починають від контролера, а перед ним монтують вимикач-автомат. Першим ділом прокладається основна магістраль з установкою трійників в необхідних місцях. Тільки після завершення цих робіт, монтуються короткі кабелі-з коннекторами, через які панелі підключаються до тройникам.

  Завершальні роботи

  На фінішному етапі монтажу сонячної електростанції для будинку до контролера приєднується блок акумуляторних батарей. Чим їх більше у зв'язці, тим краще (це дозволить зробити значний запас енергії). Акумулятори слід купувати спеціальні (автомобільні низкоемкостные аналоги не підходять). Вони представляють собою електричні резервуари об'ємом не менше 150 А/год. Оптимальним варіантом стануть гелієві моделі, які з'єднуються між собою паралельно. Під'єднуючи між собою плюс з плюсом і мінус з мінусом, ви зможете зберегти вольтаж, при цьому збільшиться сумарна ємність.
  Сонячні електростанції для будинку своїми руками: відгуки
  Далі безпосередньо до акумуляторів підключається інвертор за таким же принципом. В іншому випадку елемент не буде функціонувати. Інверторний вихід з напругою 220 вольт під'єднують через вимикач-автомат до домашньої мережі. У цьому і полягає весь процес створення сонячної електростанції для дому (6 кВт). Головне, правильно спланувати процес і зрозуміти принцип роботи конструкції.

  Цікава інформація

  Варто відзначити, що поки ще на вітчизняному просторі розрахунки рентабельності розглянутих джерел енергії не дуже райдужні. Якщо надлишки енергії не продавати сусідам за адекватною ціною, система повністю не окупається. Класична форма поставки невикористаної енергії в міську мережу за копійки ніяких позитивних результатів не приносить. Використовувати готові сонячні електростанції для дому держава не забороняє, хоча і ніяк не заохочує. З цієї причини монтаж таких конструкцій оптимальний там, де мережеве електрика відсутня зовсім.
  Сонячні електростанції для будинку своїми руками: відгуки
  Описаних дій по встановленню і збирання сонячної електростанції цілком достатньо для того, щоб правильно вибрати відповідну модифікацію. Додатково заощадити можна, якщо виконати зборку своїми руками з окремих частин. Розрахунки потужності також не становлять проблем. В крайньому випадку можна найняти фахівця, який за помірну плату складе всі креслення і схеми.

  Сонячні електростанції для дому: відгуки

  Як свідчать відгуки власників, сонячні електростанції прості в монтажі. Їх можна встановлювати не тільки на дах, але і на стіни з сонячної сторони. За пару днів всю конструкцію може зібрати і змонтувати один чоловік. У комплекті йде кріпильна фурнітура, що дозволяє кріпити панелі в різних позиціях. Якщо система надходження енергії змішана (мережевий плюс сонячний варіант), відзначте ті розетки і прилади, які працюють від панелей, і через місяць підрахуйте економію. Як зазначають власники, незважаючи на те, що спочатку доведеться пристойно вкластися в проект фінансово, результат не змусить себе довго чекати з урахуванням того, що автономну енергію не треба оплачувати. Навпаки, її можна продавати.
  Сонячні електростанції для будинку своїми руками: відгуки
  Споживачі відзначають, що якщо акумуляторів для запасу енергії недостатньо, не поспішайте повністю відмовлятися від центрального підключення. Оскільки ресурс сонячних станцій становить не менше 20 років, окупність буде суттєвою, хоча і довгостроковій.

  Популярі новини
  Загрузка...