Стапелі для кузовного ремонту: види, особливості конструкцій, опис

866 0 Новини високих технологій

Сучасне дорожній рух дуже важко уявити без ДТП. Кожен день на російських дорогах знаходяться тисячі автомобілів, які іноді стикаються, врізаються в стовпи і знаки. Після цього потрібно кузовний ремонт різної складності.

Стапелі кузовного ремонту авто

Якщо автомобіль деформований, то виправити ситуацію можна з використанням спеціального пристосування. Це стапелі для кузовного ремонту. Таке обладнання можна знайти на спеціалізованій станції технічного обслуговування. Зараз багато встановлюють стапелі у себе в гаражах. Розглянемо, що це за пристрої, якими вони бувають, на які види поділяються.

Що це таке?

Стапелі для кузовного ремонту автомобілів – це конструкція, яка дозволяє відновити початковий вигляд кузова і повернути його розміри за рахунок міцної фіксації на рамі і впливу равнонаправленного тиску. За допомогою багатогранних зусиль у розтягувати і стискає напрямках з'являється можливість змінювати форму і розміри кузовних деталей. Структура металу при цьому не змінюється.
Стапелі для кузовного ремонту: види, особливості конструкцій, опис
Якщо говорити коротко, то в процесі стапельных робіт майстер виконує моделювання удару, але у зворотний бік. Результати таких відновлювальних дій часто перевершують очікування автовласників. Машини, які, здавалося б, не підлягають ремонту, отримують друге життя і свій первозданний вигляд.

Види стапелів

У всіх існуючих видів стапелів однаковий принцип дії. Кузов фіксується; до однієї або ж кількома точками, які вимагають виправлення та рихтування, прикладається зусилля за допомогою витяжного пристрою. Прості стапелі для кузовного ремонту припускають тільки одне витяжний пристрій. Більш складні системи оснащені двома, трьома і більш елементами. Існує чотири види таких пристосувань. Так, розрізняють підлогові і подкатниє конструкції, системи типу «рамний стенд», платформенне обладнання. Кожен з них має свої особливості, про які слід знати.

Підкатний

Підкатний стапель для кузовного ремонту має досить великий список переваг і можливостей, що найчастіше застосовується для виконання порівняно простих ремонтних робіт. Такі пристосування можуть використовуватися для роботи з різними типами автомобілів.
Стапелі для кузовного ремонту: види, особливості конструкцій, опис
Моделі оснащені спеціальними системами для кріплення машин без відбортовки порогів. Є можливість застосовувати підкатний стапель в режимі обмеженого простору. Це актуально, якщо роботи ведуться в гаражних умовах. Можна досить точно налаштувати обладнання під будь-які типи кузовів. Подкатниє системи оснащені унікальними по конструкції затискачами за відбортовку порогів автомобілів.

Але якими б перевагами ні володіли ці конструкції, насправді можливості їх не так вже й безмежні. Наприклад, підкатна техніка не підійде для регулювання складних випадків, коли потрібно виправляти перекоси і серйозні геометричні порушення. У той же час, якщо розібратися в особливостях подкатных стапелів і з'ясувати, для яких цілей вони призначені, можна прийти до висновку, що це обладнання надзвичайно корисно в ремонтах панелей, лонжеронів, стійок і інших жорстких кузовних елементів.
Стапелі для кузовного ремонту: види, особливості конструкцій, опис
Головний (однак не єдиний) плюс зазначених конструкцій – ефективність, універсальність, надійність, що робить придбання подкатных стапелів вигідним вкладенням коштів.

Підлогові моделі

Поряд з підкатними існують і стаціонарні рішення. Наприклад, це підлоговий стапель для кузовного ремонту. Така система являє собою рейки, анкери і кріплення для фіксації автомобіля і оснащена спеціальними стійками, вмонтованими в підлогу.
Серед головних плюсів підлогових моделей потрібно виділити низьку ціну, простоту монтажу в гаражі або майстерні, легкість установки машини. Перш ніж купувати підлогову модель, необхідно враховувати особливість розміщення такого стапеля і компактність його розмірів. З цією технікою можна заощадити простір у майстерні. Якщо стапель став не потрібен, то рейки, вмонтовані в підлогу, можна застосувати для інших завдань.
Стапелі для кузовного ремонту: види, особливості конструкцій, опис
Недоліком такого пристосування вважається можливе виникнення невеликих труднощів у виконанні замірів.

Рамні

Такі стапелі для кузовного ремонту, вважаються серед професіоналів найбільш ефективними у використанні, являють собою більш складну конструкцію порівняно з іншими. За допомогою моделей рамних фіксація автомобіля характеризується особливою міцністю, а незначні кузовні деформації відмінно витягуються, причому тягнути можна в будь-яких напрямках.

Фахівці радять купувати лише ті конструкції, які оснащені підйомником для автомобіля. Це допоможе заощадити місце в приміщенні сервісу, в гаражі або майстерні.

Платформні конструкції

Всі перераховані вище види стапелів для кузовного ремонту по можливостях не зможуть зрівнятися з платформних обладнанням. Але ці пристосування також найдорожчі. Їх застосовують для виправлення ушкоджень на кузові будь-яких автомобілів і навіть рамних позашляховиків.
Стапелі для кузовного ремонту: види, особливості конструкцій, опис
Комплекс зазвичай складається з рейок, а також в'їзного мосту-основи, на яку пошкоджений автомобіль затягується або заїжджає самостійно. На платформі, що дозволяє встановлювати різні пристрої і має безліч точок, машина міцно і надійно фіксується за допомогою спеціальних кріпильних механізмів. Це значно полегшує процес відновлення кузова. Платформні стапелі для кузовного ремонту оснащені лебідкою, рухомими блоками для автомобілів, які після ДТП не можуть експлуатуватися. Опорні стійки обладнані гідравлічними механізмами, які гарантують надійність і довгий термін експлуатації установки. Такі стійки можна вільно переміщувати навколо платформи, що дозволяє здійснювати процес витягування в будь-якій точці.
Балки пристосування сприяють переміщенню в будь-яких напрямках навіть дуже важких конструкцій. Більше того, такі моделі за рахунок телескопічною шкали дозволяють робити точні розрахунки і вимірювання. Значно полегшується процес визначення похибок.
Стапелі для кузовного ремонту: види, особливості конструкцій, опис
Виробник може включати в комплектацію різні додаткові аксесуари, за рахунок яких можливості стапеля істотно розширюються. Часто таке обладнання, встановлення якого вимагає наявності великого простору, можна зустріти на великих СТО. Великі розміри стапеля для кузовного ремонту (більше 5 метрів) – це єдиний мінус.

Саморобне обладнання

Фахівці не рекомендують використовувати для кузовного ремонту саморобне обладнання, однак не всім по кишені придбання дорогих стапелів. А якщо дорого, значить потрібно робити конструкцію своїми руками. Насамперед необхідно відшукати подібні креслення. На підготовчому етапі здійснюється підбір необхідних інструментів, а також матеріалу. Для гаражного стапеля слід придбати швелер для виготовлення основи, поздовжні профілі для стійок, куточки в якості підсилювача. Додатково знадобляться гайки і болти, спеціальне кріплення, потужні гаки і ланцюга.
Стапелі для кузовного ремонту: види, особливості конструкцій, опис
Необхідна і силова стійка з можливістю руху в будь-яку точку. Саме за рахунок неї виконується процес відновлення геометрії кузова. Обладнання повинно встановлюватися на основу і володіти високою міцністю. Щоб зафіксувати автомобіль, потрібно розробити або придбати готові кріпильні системи. Краще всього виготовляти кріплення з функцією вимірів висоти. Розміри – це дуже важливий фактор. Так, якщо саморобний стапель для кузовного ремонту має раму 180x80 см, то вона встановлюється між коліс по всій довжині машини. Але вона навряд чи допоможе відновити значні деформації. Якщо потрібно ремонтувати пороги, стійки або щось подібне, то така модель цілком підійде. Можна взяти схеми і розміри від готових фабричних виробів. Деякі конструкції ідеальні для гаражного використання.

Популярі новини
Загрузка...