Установка проектора: покрокова інструкція, особливості та рекомендації

1186 0 Новини високих технологій

Проектори увійшли в наше життя порівняно недавно і хоча ціни на них регулярно падають, вони все ще залишаються досить дорогими пристроями. Тим не менш, зараз дозволити собі таке пристосування може не тільки багата родина, здатна придбати проектор та заплатити за його правильну установку, але і люди з середнім достатком. Вони воліють виконувати велику частину роботи самостійно. З метою економії. А це передбачає дотримання певних правил установки проектора. У цій статті ми по кроках розпишемо, що і як потрібно зробити, щоб виріб якісно виконувала свої функції.

Проекційне відстань

Це перше, що слід визначити, щоб дізнатися, де можна розмістити проектор. Потрібно сказати, що завжди краще закладати потенційне місце розташування пристрою ще на стадії здійснення ремонту в квартирі. Такий підхід дозволить грамотно розташувати меблі і відразу передбачити відповідну точку кріплення на стелі (так як саме туди найзручніше ставити проектор).


Але повернемося до проекційному відстані. Якщо не вдаватися в подробиці, то це та дистанція, на якій пристрій повинен знаходиться від екрану. Основою розрахунку стане прекційне відношення і вибраний розмір екрану (зазвичай він становить 254 метра). Їх потрібно помножити одне на одного. Наприклад, прекційне відношення рівняє 14. Обраний екран розміром 254 сантиметра (розрахунки зручніше проводити саме в сантиметрах). Отримуємо 254 * 14 = 3556 сантиметрів. Тобто, установка проектора повинна проводиться на відстані близько 35 метрів від потенційного розміщення екрану.


Установка проектора: покрокова інструкція, особливості та рекомендації

Вертикальне зміщення

Другий крок – визначити вертикальне зміщення. Це, грубо кажучи, кут нахилу проекції зображення. Даний показник вказаний в інструкції і може мати як позитивні, так і негативні величини (рекомендується брати проектори з позитивним зміщенням, так як вони при установці все одно перевертаються і те, що було верхом, стане низом). У більшості сучасних моделей цей показник може змінюватися. Наприклад, можна підкоригувати саме положення пристрою кронштейна, однак нас більше цікавить функція налаштування вертикального кута змішування без руху проектора. Таке теж зустрічається і дозволяє нахилити зображення так, як це потрібно. У будь-якому разі, цей параметр потрібно звертати увагу при виборі виробу.
Установка проектора: покрокова інструкція, особливості та рекомендації

Висота установки проектора

Для установки проектора в квартирі на стелі це, мабуть, найважливіший крок. Для початку нам потрібно висота екрана. Найпростіше її просто поміряти, але можна скористатися послугами онлайн-калькуляторів або згадати шкільний курс математики. Для прикладу візьмемо все той же екран з діагоналлю 254 сантиметри. Висота його складе 1245 сантиметрів. Від неї вже розрахуємо оптимальне положення проектора. Для цього 1245 множимо на градус вертикального зміщення. В якості прикладу уявімо, що він становить 963%. Виходить 1245 * 963% = 1199 сантиметрів. Тобто, проектор може бути розміщений в межах будь-якої точки, яка знаходиться вище 1199 сантиметрів від центру екрану.

Вибір кронштейна

Наступний важливий крок – підбір кронштейна. Їх існує величезна кількість різновидів. Щоб не переживати за сумісності, рекомендується орієнтуватися тільки на ті ж моделі, до яких відноситься сам проектор. Особливу увагу слід приділяти тому, на який стелю розраховане те або інше кріплення. Якщо ще немає чіткого розуміння, яким він буде в кінцевому підсумку, то кронштейн задасть це показник. А якщо квартира вже і так в готовому стані, то установка проектора повинна провадиться на суворо підходить до існуючої стелі кріплення. Не рекомендується брати дешеві зразки. Вони можуть розхитатися і, в кращому випадку, просто зіб'ють налаштування зображення. У гіршому - проектор впаде на підлогу з усіма витікаючими з цього наслідками. Розіб'ється він, простіше кажучи.
Установка проектора: покрокова інструкція, особливості та рекомендації

Установка на стандартний бетонна стеля

Це найпростіший варіант установки проектора.
 • Підбираємо підходяще місце.
 • Примериваем кронштейн і відзначаємо точки кріплення.
 • Свердлимо дірки у стелі (не захоплюйтеся, а то сусіди зверху будуть не раді).
 • Кріпимо кронштейн. Даний етап цілком залежить від моделі виробу і тих кріплень, які йдуть в комплекті.
 • Встановлюємо проектор.
 • Підключаємо всі необхідні кабелі/дроти.
 • Налаштовуємо і насолоджуємося.
 • Головний мінус таких стель – звисають дроти від проектора. Їх просто нікуди подіти. Якщо установка проводиться на стадії ремонту, можна вибити спеціальні канавки, куди будуть покладені дроти. Згодом їх без проблем можна закрити штукатуркою або будь-яким іншим відповідним способом. Якщо ж ремонт вже зроблений, то єдиний варіант – кріпити до стелі спеціальні пластикові короби, які і укладати дроти. Це недорого і нескладно, але зовнішній вигляд приміщення все одно псує.
  Установка проектора: покрокова інструкція, особливості та рекомендації

  Установка на стелю з гіпсокартону

  Установка проектора на стелю з гіпсокартону пов'язана з великою кількістю проблем, ніж у випадку зі звичайним. Почати слід з того, що максимальна вага (і то за умови використання спеціальних кріплень) проектора може бути не більше 5 кілограм. А зазвичай вони все ж важче. Як результат, доведеться або фіксувати пристрій на металевому каркасі (знайти його можна за допомогою звичайного магніту) або ж вирізати шматок стелі, кріпити проектор прямо на бетон і потім довго думати, чим закрити дірку (можна просто замазати гіпсом, так і встановити пластикову заглушку). Дроти тут теж ховати особливо нікуди, так що боротися з ними доведеться таким же чином, як і у випадку з установкою проектора на бетонну стелю.

  Установка на модульний стелю

  Це, мабуть, самий вдалий і зручний варіант.
 • Знімаємо частина стельового перекриття в тому місці, де потрібно встановити кронштейн.
 • Заміряємо точки фіксації і свердлимо, як і у випадку з бетонною стелею.
 • Кріпимо кронштейн, використовуючи поставляються з ним комплектуючі.
 • Встановлюємо на нього проектор і підключаємо дроти.
 • Виводимо всі кабелі через стелю, благо модульна (вона ж підвісна) його різновид це дозволяє.
 • Вирізаємо в раніше знятої стельової плити отвір строго під розмір штанги кронштейна.
 • Встановлюємо її на місце.
 • Єдина особливість тут полягає у розташуванні розеток. Зазвичай їх не роблять на стелі і кабель все одно доведеться десь виводити, але хоча б прямо від проектора проводу вести не будуть. А якщо постаратися і все ж зробити розетку прямо в стелю, то зовнішній вигляд взагалі нічого не зіпсує.
  Установка проектора: покрокова інструкція, особливості та рекомендації

  Установка на натяжна стеля

  На превеликий жаль всіх користувачів, працювати неспеціалісту з натяжними стелями без відповідних інструментів і навичок просто неможливо. При будь-якій спробі якнайшвидше зіпсувати стелю (а він не з дешевих), ніж все ж щось кудись вкласти. Ціна установки проектора на такі поверхні може змінюватись у дуже широких межах, однак слід пам'ятати, що заплатити за новий стелю доведеться набагато більше. Основний принцип тут приблизно такий же, як і у всіх попередніх випадках, але бажано спочатку кріпити кронштейн, дроти і проектор, і тільки потім натягувати стелю. Якщо ж він вже є і міняти нічого не хочеться (та й дорого це, відверто кажучи), варто задуматися над кріпленням на стіну. Це не так зручно, але все ж реально. З основних відмінностей можна відзначити тільки те, що замість вертикального зміщення слід звертати увагу на горизонтальне (воно теж є в інструкції). В іншому відмінності незначні.
  Установка проектора: покрокова інструкція, особливості та рекомендації

  Установка екрана проектора

  В даному випадку дуже багато залежить від вибраного екрана, його розмірів, місця розташування і так далі. Найзручніше користуватися входами версіями. Вони являють собою якусь подобу жалюзі і розкривати їх потрібно тільки тоді, коли в цьому виникає необхідність. Вони кріпляться на стіну або на стелю за стандартною схемою:
 • Визначити точки кріплення.
 • Зробити за допомогою дрилі дірки.
 • Використовуючи штатні саморізи/дюбелі/будь-які інші варіанти кріплень, зафіксувати основу екрану.
 • Якщо необхідно, передбачити додаткові фіксатори.
 • Детальну інструкцію до кожного окремого типу екрану рекомендується шукати разом з ним, але загальний принцип роботи практично завжди ідентичний один одному. В цілому, повісити екран набагато простіше, ніж проектор, хоча б просто тому, що він не вимагає проводів. Винятком є ситуації, коли його доводиться кріпити на стелю. Тут вже все буде абсолютно ідентично, як і з самим проектором, зі всіма витікаючими звідси особливостями. Маленький нюанс: іноді простіше спочатку встановити проектор, а тільки потім вираховувати, куди повісити екран, а не навпаки (особливо коли приміщення невелике і розгулятися ніде). Тим не менш, правильніше все ж таки робити все по цій інструкції, заздалегідь припускаючи розміщення всіх складових частин майбутнього домашнього кінотеатру.

  Налаштування проектора

  Нарешті завершили установку. Налаштування проектора – наступний і останній крок. Як і в багатьох інших випадках, практично все залежить безпосередньо від самої моделі виробу.
 • Включаємо проектор, роблячи освітлення приміщення мінімальним. Якщо на вулиці день, слід щільно закрити штори. Якщо вечір – вимкнути світло. Відразу після включення очікувати чудес і сподіватися, що «і так зійде», не варто. Практика показує, що зазвичай доводиться повозитися.
 • Вирівнюємо положення зображення на екрані. Якщо є такі налаштування, то з їх допомогою. Якщо ні, то коригуємо положення проектора та/або екрану.
 • Перевіряємо фокусування (варто подивитися на картинку ближче і відійти подалі). Якщо все виглядає чітко (що відразу буває рідко), значить нічого не чіпаємо. В інших випадках копаємося в налаштуваннях і доводимо зображення до близької до ідеалу стану.
 • Перевіряємо яскравість, колір і контрастність. Зазвичай саме ці показники виставляються за замовчуванням, але можливості установки є завжди, тому можна спробувати зробити краще. Якщо не вийшло, ніхто не заважає скинути налаштування назад до стану «за замовчуванням».
 • Якщо у проектора є інші варіанти налаштувань, є сенс перевірити їх всі. Цілком можливо, що якийсь із режимів сподобається більше чи вдасться знайти щось цікаве (на диво, в налаштуваннях нової техніки копається не так багато людей, а даремно).
 • Залишилося зробити останнє. Завантажити фільм і покликати друзів. А можливо, підключити комп'ютер/приставку і нарешті пограти на по-справжньому величезному екрані. Тепер можливостей стало набагато більше, а все завдяки грамотній установці проектора.
  Установка проектора: покрокова інструкція, особливості та рекомендації

  Підсумки

  При наявності вільних коштів краще скористатися послугами фахівців. Вони хоча б дадуть гарантію на свої послуги (ну, або мають її дати), що дозволить в разі проблем вимагати компенсації або безоплатного виправлення. А ось робити все самостійно і щось піде не так, звинувачувати виявиться більше нікого. Особливо актуально це при не надто якісних кріпленнях, що може призвести до обвалення стелі (або його частини), так і фатальних ушкоджень проектора.

  Популярі новини
  Загрузка...