Телетайп - що це таке і як ним користуватися?

802 0 Новини високих технологій

Почнемо з того, що функція телетайпа в сучасному світі практично не використовується, а якщо і використовується виключно рідко. Соціальні мережі та Інтернет повністю замінили її, але в заводських налаштуваннях багатьох смартфонів вона залишилася. Що це таке - телетайп, і як ним користуватися? Та й чи потрібен він взагалі?

Що таке режим телетайпа в "Андроїд" або в iOS?

Телетайп - що це таке і як ним користуватися?
Ця функція ще називається режимом текстового телефону, а використовується вона для передачі повідомлень по телефонній лінії. Звичайно, сучасний телетайп не має нічого спільного з тим величезним приладом, який представляв собою раніше цей агрегат. Для того, щоб цей режим працював в айфонах, потрібно встановити спеціальний адаптер, який можна придбати в Apple Store. Для власників Android-смартфонів є інші альтернативні програми. Хоча часто вони просто не потрібні.


Скорочено цей режим називається TTY (teletypewriter). Це опція, яка в сучасних смартфонах реалізована для людей зі слабкими мовними або слуховими можливостями. Тепер більш-менш зрозуміло, що це таке - телетайп. Але питання все одно залишилися.

Як це працює?

Принцип роботи дуже простий: спілкування відбувається між двома співрозмовниками. Один людина зі слабкими мовними можливостями має можливість друкувати текст на телефоні. Цей текст осіб на іншій стороні отримує у звуковому форматі. Також може бути і навпаки: людина говорить, а його співрозмовник на іншому кінці бачить текст.
Телетайп - що це таке і як ним користуватися?
Тобто телетайп перетворює мова в текст і навпаки. Для людей зі слабкими звуковими і мовними можливостями подібна опція вельми до речі.

Всі телефони підтримують телетайп?

Багато моделей сучасних смартфонів підтримують цей режим, але не всі. Щоб він був доступний в айфонах, необхідно для початку придбати спеціальний адаптер. Після чого саму опцію потрібно буде активувати в налаштуваннях.
Телетайп - що це таке і як ним користуватися?
Якщо вам потрібен цей режим, то при виборі телефону необхідно заходити в налаштування і шукати цю опцію. Якщо питати про це продавців-консультантів, навряд чи відповість вам ствердно і виразно, адже мало хто знайомий з такою функцією. Але зазначимо, що більшість сучасних смартфонів підтримує режим.

Як включити і вимкнути?

Враховуючи той факт, що режим неактуальний, а його активований стан витрачає заряд акумулятора, буде корисно знати, як відключити телетайп на айфоні. Він за замовчуванням вимкнено. Але в налаштуваннях в розділі "Телефон" є режим TTY. Там можна як відключити телетайп, так і включити його. Але швидше за все, працювати дана опція буде тільки зі спеціальним кабель-адаптером. Та й взагалі, режим повинен підтримуватися оператором зв'язку.

Що таке телетайп з історії?

Телетайп - що це таке і як ним користуватися?
Це пристрій було розроблено давним-давно, і його застосовували ще в радянську епоху. Це спеціальна електромеханічна машина для друку і передачі повідомлень (тексту). Якщо приводити сучасну аналогію, то це щось на зразок СМС. Честь винаходу і вдосконалення пристроїв належить таким інженерам як Чарльз Крам, Роял Хаус, Еміль Бодо, Девід Хьюз та ін. Попередником телетайпа є так звані тикерные апарати, розроблені ще в 1870 році. Вони вміли роздруковувати текст, переданий по проводах.


Пізніше була створена глобальна мережа, яка називалася Telex network і використовувалася протягом ХХ століття у сфері бізнес-комунікацій. Деякі країни досі використовують її для розрахунків, трансляції новин, судноплавства і навіть для військового командування. Примітно, що до початку 70-х років минулого століття саме завдяки телетайпу був можливий обмін повідомленнями між президентом США і керівництвом СРСР.
Телетайп - що це таке і як ним користуватися?
У століття просування обчислювальної техніки телетайпи застосовувалися як інтерактивні комп'ютерні термінали. Спочатку вони були без дисплеїв, і користувачі могли вводити інформацію лише після спеціального сигналу. Так утворився інтерфейс командного рядка і текстові термінали. Популярність телетайпів почала падати з 90-х років, проте навіть сьогодні є радіоаматори, які використовують це обладнання. Але сьогодні в цьому немає необхідності, адже факси, комп'ютери, швидкісні мережі та Інтернет витіснили ці застарілі пристрої. Так що наступного разу, коли виникне спір про те, що це таке - телетайп, згадайте, що за цим пристроєм ховається велика історія, і це слово позначає не тільки режим спілкування в мобільному телефоні. До речі, в смартфонах TTY практично не має нічого спільного з класичним телетайпом. Залишилося тільки сама назва, а за фактом функція зовсім інша. Змінився сам механізм обробки і передачі сигналу .

Висновок

В смартфонах телетайп застосовується вкрай рідко - небудь для пустощів, чи реально для спрощення спілкування між глухонімими людьми. Актуальність цієї технології сьогодні сумнівна, тому ніякого прогресу в плані розробки і поліпшення цього режиму не буде. На деяких нових телефонах цієї функції вже немає. Враховуючи стрімкий розвиток мереж 3G і 4G і можливості сучасних смартфонів, передавати трансформований текст/голос можна за допомогою спеціальних програм. Це буде швидше і зручніше. Що вже говорити про соціальні мережі, завдяки яким навіть люди з нормальними мовними/слуховими здібностями воліють спілкуватися в текстовому форматі! Ну і про програми типу Skype теж не можна забувати. Вони також відкривають можливості широкого спілкування, в тому числі і для глухонімих людей (мова жестів, читання по губах). І при всьому широкому виборі можливостей зовсім не дивно, що телетайп канув в Лету. Тепер ви знаєте, що це таке - телетайп. Швидше за все, він вам не потрібен, тому відключіть його. Активоване режим витрачає заряд акумулятор смартфона абсолютно марно.

Популярі новини
Загрузка...