Новини високих технологій
» » ODS (файл) як відкрити, і в якій програмі він був створений?

ODS (файл) як відкрити, і в якій програмі він був створений?

16-03-2017, 21:49
571
Поширення вільних форматів файлів - справа хороша, але іноді може зіграти злий жарт з непідготовленою людиною. Більшість компаній використовують в роботі офісні пакети від Microsoft, і користувачі звикають до того, що таблиця може бути тільки у форматі *.xls, а тут отримують поштою *.ods (файл). Як відкрити таке вкладення і що це за формат файлу?

Вільний офіс і сумісність форматів

Можливо, ви ніколи про це не замислювалися, але формати офісних документів, які використовуються в Microsoft Office, є закритими. Іншими словами, вся технічна документація, що відноситься до створення цього пакета програм і стосується структури файлів, є власністю цієї корпорації.
Далеко не всім подобається такий стан речей, і цілком природно, що був розроблений відкритий формат офісних файлів, званий ODF (Open Document Format). Його специфікації передбачають створення всіх необхідних видів документів, тобто текстів, таблиць і презентацій.

Табличним редактором, що входять до складу відкритих офісних пакетів, створюються документи OpenDocument Spreadsheet з розширенням *.ods. Можна з ними працювати в офісному пакеті від Microsoft або потрібна спеціальна програма? Відкрити файл ODS в режимі читання може будь Excel, що входить до складу Office 2010 і старше.

Як бути, якщо встановлений Office 2007?

Багато працюють, використовуючи цей досить старий пакет програм, оскільки його функціональності цілком вистачає для вирішення поточних завдань. Безпосередньо з форматом ODF він не взаємодіє, але тим не менш і в ньому можна прочитати файл ODS. Як відкрити в Excel 2007 таблицю такого формату, якщо немає прямої сумісності?
Для вирішення цієї задачі необхідно завантажити додаток до Microsoft Office 2007 від компанії Sun. Зробити це можна за наведеною посиланням, що веде на офіційну сторінку розробника. Після установки офісний пакет зможе працювати з файлами вільних форматів, у тому числі і прочитати ODS-файл. Як відкрити його для редагування, розглянемо в наступному розділі статті.

Редагування і зворотна сумісність

Отже, тепер ви знаєте, як переглянути інформацію, яку містить ODS-файл. Як відкрити його для редагування і зміни вмісту? Вирішується ця задача самим тривіальним способом. Треба просто зберегти відкритий для читання файл в звичному для офісу від "Майкрософт" форматі, тобто в *.xls.
Таким чином, ви отримуєте можливість не тільки вивчити вміст отриманої таблиці, але і при необхідності вносити в неї зміни. Після завершення редагування, ви можете зберегти його у зручному для вас форматі. OpenOffice або інший аналогічний вільний пакет програм чудово справляється з читанням таблиць в будь-якому форматі, будь то XIS або ODS файл. Як відкрити ваше вкладення одержувач, який працює в цій програмі навіть не задумається.

На закінчення

Варто сказати, що формат ODF офіційно зареєстрований в Росії в якості стандарту офісних документів «для добровільного застосування» ще у 2011 році. Передбачається, що його використання державними органами, за аналогією з європейськими країнами, зможе зменшити витрати. Сподіваємося, що ця стаття дала вам необхідні знання про те, як працювати з одним з видів таких документів, і буде корисна.
Цікаво по темі
Що таке формати файлів: опис, особливості
Що таке формати файлів: опис, особливості
Працюючи за комп'ютером, ми так чи інакше стикаємося з необхідністю отримати або відправити будь-який ...
Чим відкривати DBF: вибираємо найкращу програму, обходимо помилки
Чим відкривати DBF: вибираємо найкращу програму, обходимо помилки
DBF є стандартним форматом зберігання даних. Він дозволяє передавати і зберігати потрібні відомості ...
Як можна конвертувати Excel в PDF?
Як можна конвертувати Excel в PDF?
Нерідко по завершенні роботи з документами Excel потрібно зафіксувати результат, щоб виключити можливість редагування. Один з варіантів, як домогтися
EML формат - чим відкрити і як з ним працювати
EML формат - чим відкрити і як з ним працювати
Кожен з нас рано чи пізно стикається з проблемою відкриття файлів, які прийшли поштою з розширенням EML. Як не дивно, але по клацанню миші даний файл
Libreoffice або Openoffice - що краще?
Libreoffice або Openoffice - що краще?
Вартість останньої версії самого популярного пакету офісних програм Microsoft Office 2016 становить близько шести тисяч рублів для одного комп'ютера.