Перевірка відкритого порту за допомогою командного рядка Windows і сторонніх програм

1553 0 Новини високих технологій

Чому важливо знати, які порти відкриті на комп'ютері? Навіщо пересічному користувачеві лізти в ці нетрі? Справа в тому, що абсолютно будь-яка програма, що використовує для роботи мережа (той же браузер), для виконання своїх функцій резервує в системі певний порт, через який вона обмінюється даними. Якщо два додатки використовують один і той же номер, відбувається конфлікт. Додаток в такому разі просто не може коректно працювати. Крім того, перевірка відкритого порту може допомогти виявити підозрілі з'єднання. Їх виявлення свідчить про наявність на комп'ютері потенційно небезпечних програм.

Перевірка відкритого порту за допомогою командного рядка Windows і сторонніх програм

Перевірка відкритого порту штатними засобами Windows

Існує спеціалізоване програмне забезпечення, яке дозволяє сканувати відкриті порти на ПК. Однак операційна система Windows (як, втім, і інші) вже має вбудовані засоби для вирішення даної задачі. Елементарна перевірка відкритих портів на комп'ютері може бути виконана за допомогою утиліт командного рядка. Послідовність операцій така:

 • Потрібно натиснути кнопку «Пуск» (Start).
 • Далі слід зупинити вибір на пункті меню «Виконати».
 • У що з'явилася рядку слід ввести «CMD».
 • З'явиться вікно командного рядка, де і потрібно буде вводити спеціальні інструкції.
 • Запустивши CMD, користувач вже знаходиться на півдорозі до успіху. Залишається тільки запустити команду, якої виконується перевірка відкритого порту комп'ютера. Можна також зайти в пункт меню «Всі програми» - «Стандартні». Тут теж є ярлик запуску командного рядка. Будь системний процес отримує унікальний ідентифікатор – ID. Він потрібний для утворення численних зв'язків між додатками. ID можна використовувати для визначення зайнятих портів окремими програмами і службами. У командному рядку потрібно набрати: «netstat -aon | more». За допомогою інструкції буде активована перевірка відкритого порту. Операція виконується за кілька секунд. В зручному для сприйняття постраничном вигляді буде виведений список відкритих портів.

  Перевірка відкритого порту за допомогою командного рядка Windows і сторонніх програм

  В якому стані знаходиться порт?

  Потрібно звернути увагу на колонку «Стан». Тут можливі три варіанти:
 • LISTENING (порт відкритий, виконується прослуховування з'єднання);
 • ESTABLISHED (з'єднання двох вузлів активно прямо зараз, йде обмін даними);
 • TIME_WAIT (режим очікування).
 • Як зрозуміти, яке додаток використовує порт?

  Припустимо, користувачеві необхідно з'ясувати, який саме програмою прослуховується порт 3260. Для цього потрібно подивитися PID (Process ID) процесу. Там, приміром, буде 4060. Далі потрібно викликати системний «Диспетчер завдань». Процедура виконується одночасним натисканням клавіш Del+Alt+Ctrl. За замовчуванням в диспетчері завдань колонка PID може не відображатися. Її висновок налаштовується через пункт меню «Вид» Вибрати стовпці». При цьому повинна бути активною вкладку «Процеси». Процедура виконується елементарно. Потрібно поставити галку навпроти пункту «Ідентифікатор процесу (PID). У результаті з'явиться колонка з потрібними номерами. Користувачеві необхідно провести пошук числа 4060 у стовпці PID. Номером відповідає ім'я процесу StarWindService.exe. І запущений він від користувача SYSTEM. Це означає, що людина має справу з системним процесом, який не несе жодної загрози безпеки. Приймати які-небудь заходи для його блокування не потрібно.
  Перевірка відкритого порту за допомогою командного рядка Windows і сторонніх програм

  Сторонні програми для сканування портів

  Існують десятки сторонніх програм, за допомогою яких може бути виконана перевірка відкритого порту на комп'ютері. При цьому можна аналізувати не тільки власну систему, але і інші вузли. Найвідомішим додатком такого плану є Nmap. Спочатку програма була розроблена для UNIX-систем. Проте сьогодні можна безкоштовно завантажити версію для Windows. Nmap – потужне програмне засіб. Цим інструментом легко виконується перевірка відкритих портів по IP великої кількості об'єктів. Додаток відрізняється широким набором можливостей. Так, можна не тільки дізнатися про стан портів на віддаленому комп'ютері, але і визначити операційну систему хоста. Сьогодні дана програма входить в обов'язковий пакет інструментів кваліфікованого системного адміністратора. Активно її експлуатують і фахівці з мережної безпеки.

  Популярі новини
  Загрузка...