G-сенсор. Призначення, в яких гаджетах присутній?

412 0 Новини високих технологій

У сучасному суспільстві використання відеореєстраторів стало таким же поширеним і буденним явищем, як, наприклад, вмиватися або чистити зуби вранці. Останнім часом популярні реєстратори з вбудованим G-сенсором. Що це таке і для чого він служить, піде мова в статті.

G-сенсор. Призначення, в яких гаджетах присутній?

Де використовується?

Так історично склалося, що великі мегаполіси перевантажені автомобілями. Кількість машин зростає набагато швидше, ніж будуються дороги. Тому ймовірність виникнення дорожньо-транспортного події дуже велика. Водіям стало важко довести правоту, так як, якщо винуватець ховається з місця події, стає важче відтворити деталі аварії. Саме з вищевказаних причин культура використання відеореєстраторів та інших засобів спостереження так щільно прижилася саме в Росії. Режим постійного відеоспостереження за допомогою гаджета, встановленого на лобовому склі, служить гарантом, що деталі дорожньо-транспортної пригоди будуть відтворені досконально. А G-сенсор допоможе зафіксувати момент аварії.


Що це таке?

Як вже згадано вище, цей модуль допомагає точніше визначити момент аварії. G-сенсор — це електронний акселерометр, який фіксує момент зростання навантаження на транспортний засіб і різке зниження швидкості, якщо автомобіль перебував у русі. При різкому виході зі стану спокою фіксується момент зростання швидкості і навантаження. Одночасно починається запис відео. Причому створений файл автоматично захищається від стирання шляхом поміщення в спеціальний розділ на карті пам'яті гаджета.
G-сенсор. Призначення, в яких гаджетах присутній?

Скрізь він є?

Слід зазначити, що не у всіх девайсах передбачений такий незамінний модуль, як G-сенсор. На жаль, більшість водіїв віддає перевагу звичайного режиму запису всього, що відбувається і вибирають бюджетні варіанти виробів, роблячи акцент на те, щоб розбірливо читалися номери автомобілів при зйомці в русі і в темний час доби.


Тому перед придбанням виробу слід ознайомитися, які функції і модулі підтримується виробником. G-сенсор може називатися по-різному: датчиком аварії, електронним акселерометром, детектором удару, шок-сенсор або G-Shok. Суть одна: зафіксувати момент зіткнення, щоб легше було відтворити всі деталі події.
G-сенсор. Призначення, в яких гаджетах присутній?

Приклади гаджетів

Якщо хтось не знає, що таке G-сенсор і який принцип дії, не дивуйтеся поставити питання продавцю-консультанту в магазині. Здійснювати пошук по інтернет-ресурсів можливо по даній характеристиці: на багатьох сайтах перелік пристроїв фільтрується за умовою наявності/відсутності датчика удару. Наприклад, виріб Mio MiVue 626 вартість якого варіюється від 5890 до 8610 рублів, має G-сенсор. Відеореєстратори з такою функцією дорожче своїх менш функціональних аналогів, але слід розуміти, що модуль просто життєво необхідний. Особливо у великих містах. Більш дорогим і продуманим варіантом є «Кардинал G3», ціни на який – від 9400 до 10000 рублів. Модель привертає увагу не тільки зазначеним функціоналом, але і відмінною якістю відео.
Реєстратор Smart Mirror 10 в 1 — дуже цікавий гаджет, який кріпиться замість дзеркала заднього виду в салоні. Оптимальне співвідношення ціни та якості, має ряд можливостей, що полегшують життя автомобіліста. Окрім G-сенсора, цей пристрій має камеру переднього та заднього виду, що розпізнає голосові команди і підтримує режим перегляду відео прямо на екрані. Важливо лише вибирати гаджет, орієнтуючись на габарити автомобіля. Тобто, якщо машина невелика, купувати громіздкий реєстратор, який заважає огляду, що займає багато місця на лобовому склі, буде нелогічно.
G-сенсор. Призначення, в яких гаджетах присутній?

Висновок

До вибору слід ставитися з розумом. Зрештою, цей незамінний друг автомобіліста вельми корисний. Потрібно визначитися з набором важливих функцій і відкинути зайві. Наприклад, така річ, як G-сенсор, дійсно незамінна і присутня у багатьох сучасних реєстраторах, що виставляються на продаж за досить прийнятною ціною. З іншого ж боку, такі опції, як попередження водія про наближення до дорожньої розмітки праворуч або ліворуч, в основному використовуються далекобійниками в далеких рейсах. Адже на трасі не виключена можливість задрімати за кермом через монотонності пейзажу перед очима. В умовах міста опцію відключають: по-перше, багато перешкод (дерева, стовпи), здатних спровокувати помилкове спрацьовування, по-друге, рух по прямій, не настільки тривалий, щоб можна було заснути за кермом (на думку бувалих автомобілістів). Тому описана функція потрібна не всім. Враховуючи вищесказане, краще вибирати відеореєстратор, заздалегідь визначившись з набором можливостей. Це дозволить уникнути переплат за опції, які в підсумку виявляться незатребуваними, і забезпечить належну роботу гаджета. Зрештою, використання вироби на 100% можливостей не залишає у власника жалю, що кошти витрачені даремно. Проблема може полягати в тому, що хтось не знає, що таке G-сенсор (або будь-яка інша функція), тому не підозрює про функціональні можливості того чи іншого виробу. Удачі на дорогах!

Популярі новини
Загрузка...