AV-ресивер Sony: моделі, огляд, налаштування

319 0 Новини високих технологій

Користувачі, які хочуть зібрати домашній кінотеатр з якісним звуком, повинні розуміти, що без хорошого ресивера нічого у них вийде. AV-ресивер - це альфа і омега навіть самого простенького кінотеатру. Саме він відповідає за якість звуку та зображення. Є, звичайно, готові комплекти, але в їх складі, як правило, знаходяться вкрай слабкі і неякісні пристрою. Тому ресивер рекомендується купувати окремо. У цьому плані дуже цікавий AV-ресивер Sony. Ця компанія відома своїми якісними пристроями, але у світі ресиверів і домашніх кінотеатрів вона не дуже цінується. А даремно. Її продукція куди дешевше, ніж у легендарної Yamaha. А за якістю нітрохи не гірше.


AV-ресивер Sony: моделі, огляд, налаштування

Трохи про компанії

Японський виробник домашньої електроніки Sony почав свій славний шлях ще в 1946 році. У той час майбутній гігант займався виробництвом і ремонтом радіоприймачів. Через десять років компанія випустила перший магнітофон. Загальне визнання японці заслужили після виходу на міжнародну арену. У числі найбільш популярних товарів, що випускаються, "Соні", були телевізори, магнітофони, програвачі компакт-дисків, DVD-плеєри, АВ-ресивери та акустичні системи. Трохи пізніше компанія освоїла і сегмент побутової техніки.
AV-ресивер Sony: моделі, огляд, налаштування

Sony в наш час

В даний час корпорація стала настільки багатопрофільною, що їй довелося розділитися на кілька дочірніх компаній. І не всі вони пов'язані з споживчою електронікою. Так, є звукозаписний лейбл Sony, відділ по виробництву ігрових консолей, сектор домашніх кінотеатрів та інше. АВ-ресивери все так само відносяться до споживчій електроніці. Варто розглянути найпопулярніші моделі. Вони відносяться до бюджетного сегменту, володіють достатньою потужністю і непоганим набором функцій. Почнемо з "ветерана".


Sony STR-DN860

Цей ресивер не може похвалитися підтримкою модної технології "Долбі Атмос", але зате зі своїми обов'язками справляється відмінно. AV-ресивер Sony STR-DN860 має номінальну потужність 95 вт на канал. Всього каналів - 7 (включаючи один на сабвуфер). Тим не менш, за відгуками користувачів, цей ресивер володіє потужним, ґрунтовнішим і переконливим звуком. Незважаючи на відсутність підтримки "Атмос", пристрій впевнено розкидає ефекти по каналах і не плутає їх. Особливістю є потужний рокочущий бас. Однаково реалістично звучить як бас-гітара, так і рев турбін злітаючого літака. Вибухи ж виходять настільки реалістичними, що на певній гучності сусіди удостоять вас своїм повним і безроздільним увагою.

Особливості моделі DN860

Є ще одна особливість у такого пристрою, як AV-ресивер Sony STR-DN860. Налаштування колонок здійснюється автоматично. Для цього в комплекті з апаратом йде спеціальний мікрофон. Якщо підключити його до ресивера, то пристрій, який швидко отримає запит про розміщення акустичних систем в приміщенні і налаштує колонки згідно з отриманою інформацією. Помилки вкрай рідкісні, оскільки пристрій використовує просунутий алгоритм налаштування. В ресівері є підтримка передачі звуку через Bluetooth, неабияку кількість HDMI-роз'єм (один з них, до речі, підтримує передачу відео в 4К), підтримка потокової трансляції через DLNA і AirPort і безліч інших опцій.
AV-ресивер Sony: моделі, огляд, налаштування

Sony STR-DN1060

Ця модель дещо свіжіше, ніж попередня, але це зовсім не означає, що вона краща. Sony STR-DN1060 має більше недоліків, ніж ресивер, описаний вище. Отже, приступимо. Перше - в ньому набагато менше роз'ємів HDMI. Всього два. Цього дуже мало, якщо ви плануєте підключити до апарату комп'ютер, телевізор і будь-який Blu-Ray-плеєр. Також 1060 модель не може похвалитися широким набором бездротових можливостей. Для багатьох, правда, це некритично, оскільки вони не визнають якість бездротового звуку. Також ресивер володіє цілим лабіринтом різних налаштувань. І заплутатися в них простіше простого. Однак пристрій має потужність 120 вт на канал. Формат акустичної системи, підтримуваної ресивером - 7.2. Але можна використовувати і акустику з одним сабвуфером. Це некритично.
AV-ресивер Sony: моделі, огляд, налаштування
А ось налаштовує колонки цей AV-ресивер Sony просто чудово. Після автоматичної настройки довелося лише підкрутити гучність сабвуфера в меншу сторону. Це все фірмова система налаштування DCAC. Ресивер чудово справляється з багатоканальним звуком у фільмах. Повна підтримка "Долбі Атмос" робить своє справа. Однак музика звучить нітрохи не гірше, причому як багатоканальні ДМВ-доріжки, так і стереофонічні композиції. Правда, для відтворення краще використовувати записи у форматі FLAC. Саме вони дозволяють відчути всю глибину сцени. Ну і акустична система повинна відповідати рівню ресивера.

Sony STR-DB1070

Ще один пристрій з повною підтримкою "Долбі Атмос". Ця версія позбавлена всіх недоліків моделі 1060. Варто попередити, що AV-ресивери Sony STR-DB1070 відносяться до пристроїв середнього цінового сегмента. Тому вони можуть бути істотно дорожче попередніх моделей. Головна відмінність полягає у вбудованому процесорі. Він підтримує куди більше кодеків і має просунуті опції бездротової потокової передачі даних. У деяких випадках це дуже важливо. На відміну від попередньої версії, кількість роз'ємів HDMI збільшилася до восьми. Причому половина з них підтримують 4К-дозвіл. Потужність апарату становить 120 ватт на канал. Формат підтримуваної акустичної системи - 7.2. Це стандартно для сучасних ресиверів початкового і середнього рівня. В цілому непоганий функціонал для такого пристрою. Всі бездротові інтерфейси присутні. А це - головне.
AV-ресивер Sony: моделі, огляд, налаштування
Система автоматичного калібрування сателітів від "Соні" працює просто чудово. Ймовірно, інженери компанії довели-таки до пуття цю опцію. Досить підключити мікрофон, помістити його в передбачуваному місці розміщення слухачів і натиснути одну кнопку на пульті дистанційного керування. AV-ресивер Sony моделі DB1070 забезпечує високоякісне звучання при відтворенні практично будь-якого джерела. Головне - щоб аудіофайл був відповідної якості. В наявності широкий динамічний діапазон, глибока проробка басів, кристально чисті високі частоти і розбірливі середні. Але це тільки за умови наявності якісної та відповідної акустичної системи.

Sony STR-DA1200ES

Цей AV-ресивер Sony - просто мрія аудіофила. Але і коштує він, відповідно. Його потужність становить 100 ват на канал. Підтримує акустичні системи формату 7.1. При цьому він більше підходить для прослуховування музики, ніж для перегляду фільмів. Ні, багатоканальний звук кіно йому вдається добре, але музика звучить набагато краще. Позначається відмінна якість вбудованого ЦАПа. Глибокі низькі частоти, широка сцена, чисті високі, майже ідеальні середні. Загалом, це не ресивер, а мрія. При цьому апарат володіє всіма необхідними бездротовими інтерфейсами, переконливим кількістю роз'ємом HDMI, не кажучи вже про цілий букет RCA-роз'єм. Природно, підтримка "Долбі Атмос" в пристрої такого рівня немає. Без цього ніяк. Фірмова опція настройки і калібрування звуку акустичних систем DCAC від "Соні" теж є. AV-ресивер Sony STR-DA1200ES Silver (в сріблястому кольорі) виглядає особливо цікаво в будь-якому інтер'єрі. Це універсальний пристрій.
AV-ресивер Sony: моделі, огляд, налаштування
Варто згадати, що цей ресивер підтримує бездротову технологію AptX. Вона дозволяє передавати аудіопотік високого бітрейта по бездротовому з'єднанню. А це означає, що якість звучання такого пристрою не буде поступатися варіанту із з'єднанням через класичний кабель. Саме тому пристрій і називають "мрією аудіофила". Однак, згідно класиці та інструкції, краще використовувати якісні кабелі для з'єднання з джерелом звуку. Потокова передача по бездротовому з'єднанню хороша тоді, коли висока якість звучання не потрібно. Варто запам'ятати при експлуатації даного AV-ресивера. Тим не менше це найкращий варіант для тих, хто хоче домогтися якісного звуку.
AV-ресивер Sony: моделі, огляд, налаштування

Висновок

Отже, який AV-ресивер Sony придбати? Це залежить від ваших переваг і фінансових можливостей. Найдешевший у нашому списку ресивер нітрохи не гірше, ніж найдорожчий. Всі вони забезпечують високоякісний звук. Просто деякі володіють розширеним функціоналом. А потрібен він - вирішувати вам.

Популярі новини
Загрузка...