Beidou - що це таке в смартфоні? Головне про новунавігаційну систему

1377 0 Новини високих технологій

Купуючи смартфон, ми набуваємо багатофункціональний пристрій. Це і телефон, і міні-комп'ютер, і фото/відеокамера, і флеш-накопичувач, і плеєр, і диктофон, і годинник, і досить точний навігатор. Що стосується останнього якості, то ми вже звикли до систем ГЛОНАСС і GPS, які підтримує пристрій. А ось Beidou - що це таке в смартфоні? Відповіді на це питання ми і присвятимо статтю.

Знайомство з Beidou

Отже, ви купили новенький гаджет. Серед усього іншого в його технічних характеристиках ви зустрічаєте: підтримка супутникової системи "Бэйдоу" (Beidou). Іноді в розділі, присвяченому навігаційним параметрами, вона названа і абревіатурою BDS. Але що це?


"Бэйдоу" - навігаційна система китайського походження. Схожа з американською GPS і вітчизняним ГЛОНАСС. Названа на честь сузір'я Великої Ведмедиці. Вона не така нова - в тестовому режимі була запущена ще в 2000-м. Однак більш десятиліття знадобилося винахідникам, щоб доопрацювати її до сучасного стану. Що таке Beidou в смартфоні, коло китайських користувачів дізнався тільки в 2012 р.
Beidou - що це таке в смартфоні? Головне про новунавігаційну систему
"Бэйдоу" - навігаційна система не тільки цивільного, а й військового призначення. Згідно з випробуванням, проведеним у 2014-му, її найбільша помилка - всього 1 метр!

Принцип дії

Більш докладно розібрати, що це таке в смартфоні - Beidou, нам допоможе короткий знайомство з принципами дії системи. Вони, загалом, такі ж, як у ГЛОНАСС і GPS. Вся система - це дві структури:
 • Космічна - кілька супутників, що обертаються на навколопланетної орбітах.
 • Наземна - станції на Землі, які підвищують точність навігації, швидкість роботи всієї системи.
 • Як же визначається місцеположення в Beidou? Дуже просто - шляхом виміру часу, за який радіохвиля пройде від приймача (у вашому випадку це смартфон, планшет, автомобільний або туристичний навігатор) до супутника або наземної вишки. Треба зазначити, що перш ніж вказати, де ви знаходитесь, "Бэйдоу" перевірить інформацію з 3 джерел.


  Виміри використовуються радіохвилі з-за того, що її швидкість статична - завжди дорівнює швидкості світла.
  Beidou - що це таке в смартфоні? Головне про новунавігаційну систему

  "Бэйдоу" сьогодні

  Дізнавшись, що це таке в смартфоні - Beidou, читач поставить закономірним питанням: "А не замінить в недалекому майбутньому китайська навігаційна система звичні GPS ГЛОНАСС?" Що стосується поточного року, то "Бэйдоу" не є повноправним конкурентом цих систем. Адже більшість її наземних вишок зосереджені тільки на китайських землях. Але якщо ми подивимося на ряд азіатських країн (саму КНР, Таїланд, Лаос, Бруней), то там "Бэйдоу" і GPS-навігація популярні на одному рівні. Крім того, Beidou має намір розширюватися. Відомо, що в 2013 році вишка цієї системи була встановлена в Пакистані. Влада цієї країни побоюються, що в разі конфлікту з США можуть залишитися без навігації взагалі. Тому з радістю відповіли на пропозицію китайських розробників. У 2015-му перша станція була встановлена в Європі - в Бельгії. А що стосується нашої країни, чи корисна буде "Бэйдоу" в смартфоні? Здебільшого немає, оскільки її робота нестабільна. Без наземних вишок, за рахунок лише космічних супутників навігаційної системи важко показувати точне місце розташування приймача. Адже справа в тому, що супутники не тримаються весь час над територією Росії, а обертаються навколо Землі.
  Beidou - що це таке в смартфоні? Головне про новунавігаційну систему

  Майбутнє "Бэйдоу"

  Якщо ми подивимося на заміри, зроблені в минулому, 2017 році, то побачимо, що сигнал з шести супутників Beidou на просторах Східної Європи вже досить стійкий. Дослідження також підтверджують, що в державах Балтії, європейської частини Росії, Україні та Білорусі "Бэйдоу" в даний час працює цілком стерпно. Самі ж розробники запевняють, що вже до 2020 року їх дітище стане гідною заміною звичного GPS. Відбудеться це через збільшення зони покриття - кількість космічних супутників планується збільшити до 35 одиниць. Крім того, з листопада 2017 року китайці стали виводити на орбіту пристрої з поліпшеними по багатьом параметрам характеристиками - Beidou-3. Що стосується нас з вами, то дуже ймовірно, що "Бэйдоу" через пару років замінить в наших смартфонах старий добрий GPS. Адже вже відомо, що з 2015 року між Росією і Китаєм обговорюється можливість взаємовигідного обміну: сусіди встановлюють на території нашої країни 3 наземні станції Beidou, а на їх землях будуть функціонувати 3 вишки вітчизняної ГЛОНАСС.

  Які смартфони підтримують "Бэйдоу"?

  Що це таке в смарфона - Beidou, сьогодні можуть оцінити власники тих гаджетів, які були випущені переважно для китайського ринку. Серед великих світових флагманів тут можна виділити "Самсунг".
  Beidou - що це таке в смартфоні? Головне про новунавігаційну систему
  Перерахуємо також відомі в світі моделі смартфонів, що підтримують модуль "Бэйдоу":
 • Meizu M6 Note - китайська новинка, яка набирає популярність у світі і збирає чимало позитивних відгуків від експертів.
 • Samsung Galaxy Note 8 - найбільш сучасна і функціональна модель південнокорейського виробника, підтримуюча стилус S Pen.
 • Nokia 8 - символ відродження легендарної корпорації, металевий камерофон з оптикою Carl Zeiss.
 • Xiaomi Redmi 4A - найдоступніший з усіх перерахованих в списку апаратів, який також підтримує "Бэйдоу" (його вартість сьогодні не заходить вище планки в 5 тис. рублів).
 • Huawei P10 - відмінна модель, яка, крім підтримки нового навігаційного модуля, відома як відмінний камерофон з технологіями Leica.
 • Чи підтримує мій смартфон Beidou?

  Якщо ви хочете, щоб перевірити, чи підтримує ваш гаджет "Бэйдоу", то зробити це нескладно - скачайте додаток AndroiTS GPS Test. Перейдіть на список із сателітами. Якщо там будуть пункти з червоними прапорцями (так відзначають супутники саме Китаю), то можна говорити про підтримку смартфоном "Бэйдоу".
  Beidou - що це таке в смартфоні? Головне про новунавігаційну систему
  Beidou (що це таке в смартфоні, ми розібрали) - активно розширюється навігаційна система, яку вже підтримує ряд популярних китайських смартфонів. Можливо, через кілька років вона стане повноправною заміною GPS і в Росії, і в світі.

  Популярі новини
  Загрузка...