Як видалити 360 Safety Guard: основи нейтралізації вірусів даної категорії

352 0 Новини високих технологій

Вирішення питання про те, як видалити 360 Safety Guard Antivirus, багатьом користувачам виявляється не під силу. Основна проблема, з якою стикаються абсолютно всі юзери, полягає в тому, що програми як такої в розділі встановлених додатків Windows-систем немає. Крім того, багато хто просто не розуміють, що це є саме вірусом, а ніяк не засобом захисту від загроз, хоча у вигляді назви аплет маскується саме під нього. На жаль, багато користувачів у це не приймають, а потім отримують величезну кількість проблем, пов'язаних з помилками та збоями в роботі операційної системи. Само собою зрозуміло, що без впливу вірусу тут не обходиться. Але як його видалити?


Що таке 360 Safety Guard?

Видалити 360 Safety Guard повністю в принципі можна досить просто, проте для початку варто розглянути специфіку самого вірусу.
Як видалити 360 Safety Guard: основи нейтралізації вірусів даної категорії
Вважається, що саме ця шкідлива програма відноситься до типу «фейкових» (тобто несправжніх або неіснуючих в природі) антивірусів, які намагаються підмінити собою штатні сканери, а в деяких випадках навіть перешкоджають встановленню антивірусних пакетів Windows-системи, що неодноразово було помічено стосовно програмних продуктів «Лабораторії Касперського». Як вже зрозуміло, при установці лже-антивірус, маючи статус довіреної програми, игнорируемого системою безпеки Windows на всіх рівнях, обґрунтовується в системі настільки глибоко, що штатні кошти видалення непотрібних програм виявляються безсилі. Тому в питанні про те, як з комп'ютера видалити 360 Safety Guard, доводиться покладатися виключно на власні знання і вміння. Ніякі інші засоби тут не працюють.


Як видалити 360 Safety Guard: початкові дії

Насамперед необхідно виявити запущений процес в «Диспетчері завдань», що викликається будь-3-пальцевої комбінацією або рядком taskmgr в розділі «Виконати».
Як видалити 360 Safety Guard: основи нейтралізації вірусів даної категорії
На вкладці процесів необхідно знайти шкідливу службу, представлену виконуваним файлом cavwp.exe і завершити її. Зверніть увагу, що назва самого аплету може бути відсутнім, а тип запуску може мати системний, локальний або користувальницький пріоритет.
Як видалити 360 Safety Guard: основи нейтралізації вірусів даної категорії
Перед завершенням роботи вірусу бажано переглянути місце, в якому знаходиться основний каталог програми і її супутні файли. Якщо він не є прихованим, в «Провіднику» дану директорію слід негайно видалити. Робити це потрібно тільки в безпечному режимі (F8 при старті системи). В іншому випадку буде видана помилка видалення. Якщо при спробі видалення якогось компонента з'являється помилка доступу до файлу, потрібно використовувати розблокування – рядок Unlocker в меню ПКМ (правою кнопкою миші на файлі (в Windows 7 цей інструмент є, але для більш пізніх версій його доведеться встановлювати додатково). Далі питання про те, як видалити 360 Safety Guard повністю, вирішується за рахунок видалення залишків. За назвою аплету треба просто задати пошук і усунути всі проблеми, пов'язані з знайденими залишковими компонентами в системі (бажано шукати залишки на всіх дисках і в логічних розділах).

Як 360 Safety Guard видалити з реєстру?

Після ручного видалення основного вмісту вірусу доведеться зайнятися чисткою реєстру. Увійти до редактора можна через regedit, яка прописується в консолі «Виконати». Найчастіше вірус створює власні локальні каталоги і ключі в директорії Software, яка знаходиться в гілці HKLM. Якщо там присутні розділи або записи, що мають у назві щось на зразок Safety Guard, видаляти їх потрібно негайно з подальшою перезавантаженням операційної системи.

Застосування спеціальних утиліт

Але навіть при виконанні описаних вище дій, що допомагають вирішити проблему того, як видалити 360 Safety Guard, будь-який користувач може помилитися, наприклад, пропустивши якусь запис у реєстрі, з його точки зору до загрози не відноситься.
Як видалити 360 Safety Guard: основи нейтралізації вірусів даної категорії
У цьому випадку можна скористатися додатковими програмами, які здатні очистити систему від такого вірусу. Не кажучи про стандартних портативних додатках як Dr. Web CureiT! або KVRT, можна застосувати і досить свіжу утиліту під назвою Remove Fake Antivirus, яка, як вже зрозуміло з назви, орієнтована виключно на такого роду погрози.

Очищення системи

Коли всі компоненти вірусу буду виявлені, нейтралізовані або видалені, бажано провести сканування системи за допомогою якогось оптимізатора.
Як видалити 360 Safety Guard: основи нейтралізації вірусів даної категорії
При швидкому очищенню комп'ютерного сміття необхідно задіяти повне сканування реєстру і вінчестера з подальшим видаленням залишкових записів і файлів. По закінченні потрібно провести повний рестарт, а потім перевірити меню автозавантаження (зазвичай вірус там не є, але на всяк випадок упевнитися в цьому потрібно).

Підсумок

Як вже можна було здогадатися, питання того, як видалити 360 Safety Guard, має досить просте і універсальне рішення, застосовуване для багатьох інших типів вірусних загроз аналогічного типу. Втім, видаляти віруси можна ручним способом тільки в тому випадку, якщо спеціалізовані засоби захисту і сканування системи належного результату не дали.
На худий кінець можна спробувати просто зробити відновлення системи з точки, що передує появі вірусу, але особливо сподіватися на це не варто, оскільки вплив загрози може торкнутися і створюються резервні копії. Що ж стосується підсумку в плані того, що саме використовувати для усунення та нейтралізації цієї погрози, крім застосування вище поданих методів, не допоможе нічого. Можете навіть не намагатися. Як вже зрозуміло, тут рішення полягає виключно в ручному видаленні. Програми виявлення таких загроз, не рахуючи описаної утиліти, ефекту не дають. Навіть горезвісний сканер AdwCleaner – і той виявляється безсилим. Нарешті, зверніть увагу, що в списку програм і компонентів вірусу немає, тому використовувати стандартні засоби системи або видалення безглуздо.

Популярі новини
Загрузка...