Як налаштувати джойстик на ПК для ігор

1127 0 Новини високих технологій

Незважаючи на те що геймерські ПК популярнішим, ніж ігрові консолі, є ті, хто мріє про купівлю Xbox або PS4. Але не у всіх вистачає грошових коштів для придбання цього пристрою. І щоб замінити ігрову консоль, користувач купує джойстик і вирішує підключити його до комп'ютера. І тут виникає питання: як налаштувати джойстик на ПК?

Як налаштувати джойстик на ПК для ігор

Різниця

Перш ніж перейти до розгляду цього питання, варто визначитися, що таке джойстик. Деякі вважають, що це класичний маніпулятор від ігрової консолі. На ділі ж це все той же пристрій введення даних на ПК, але виглядає дещо інакше. Якщо перекласти з англійської це слово, то отримуємо «ручку управління літаком».


Тепер стало зрозуміліше, що це за пристрій. Джойстик являє собою важіль, який гойдається в двох площинах. Але саме такий варіант рідше застосовується в іграх. Найчастіше джойстиком називають геймпад. Але налаштування від цього не змінюються. Для обох пристроїв цей процес однаковий.

Геймпад

Цей девайс більше знаком сучасному користувачеві. Але і для нього питання, як налаштувати джойстик на ПК для ігор, залишається актуальним. Цей ігровий маніпулятор виглядає як пульт, за який потрібно триматися двома руками. Так легше контролювати процес і задіяти всі необхідні кнопки. Геймпад – це головний передавач між гравцем і приставкою, в нашому разі комп'ютером. Ці джойстики заміщають клавіатуру або мишу. Практично всі звичайні геймпади мають однакову конструкцію. Винятком можуть бути лише фірмові геймпади, які почали змінювати свою форму і отримують сенсорні панелі.
Як налаштувати джойстик на ПК для ігорВ іншому ж пристрій зліва має кнопки управління, представлені стрілками вгору, вниз, вліво і вправо. З правого боку розміщені кнопки дії – стрибки, прискорення, постріли і т. д.

Переваги

Якщо ви не знаєте, як налаштувати джойстик на ПК, але хочете дізнатися, то ви напевно знаєте про всі переваги гри з геймпадом. Звичайно, для кожного вони свої, але є й ті, які заперечувати неможливо. Наприклад, мобільний та легкий управління. Є такі ігри, які взагалі без джойстика не йдуть. Точніше, у них можна керувати клавіатурою і мишкою, але це вкрай незручно. Такі проекти особливо комфортно проходити, тримаючи в руках джойстик. Часто геймпади мають і зворотний зв'язок. Наприклад, у них можуть бути вбудовані вибромоторчики, які в залежності від ситуації по-різному можуть реагувати. Наприклад, якщо ви керували машиною в автосимуляторе і врізалися в огорожу, джойстик затрясеться в руках. Те ж саме відбувається при пострілах або вибухах. Це додає реалістичності в геймплей. Багато хто вважає, що перевагою є і свобода ігрового процесу. Ви практично не прив'язані до комп'ютера. Ви можете сісти, лягти, встати і робити що завгодно, звичайно, на відстані кабелю від джойстика.
Як налаштувати джойстик на ПК для ігор

Недоліки

Якщо ви хочете дізнатися, як налаштувати джойстик на ПК для ігор, ви повинні пам'ятати і про недоліки. Головним, мабуть, є якість. Звичайно, саме фірмові пристрої найкращі. Вони зібрані добре, збалансовані і поліпшені завдяки досвіду минулих років.
Китайські прототипи найгірші. Часто зустрічаються проблеми з підключенням, налаштуванням. Вони іноді не відображаються в системі. Крім того, часто вони виконані неякісно. Кнопки мають різне натискання, деякі з них можуть навіть не натискатися, випадати і «залипати». Також важливий вагу. Деякі маніпулятори або дуже легкі, або дуже важкі. І краще, якщо вони важкі – це умовний знак якості. Ще одним недоліком можуть вважатися ігрові мозолі. Деякі думають, що це міф, але тривалі ігри дійсно можуть натирати долоні. Викликано це тим, що руки потіють і ковзають.

Підключення

Отже, перш ніж розібратися з тим, як налаштувати джойстик на ПК для ігор ("Віндовс 7" у тому числі), потрібно його підключити. Для цього просто встановлюємо пристрій в роз'єм USB. Якщо воно справно, зазвичай система відразу його помічає. Якщо комп'ютер не справляється сам, встановіть драйвери з диска в комплекті. Якщо ж нічого не вийшло, швидше за все, ви придбали дешевий пристрій. І щоб його підключити, потрібно завантажувати додаткові емулятори. Про це ми поговоримо трохи пізніше.

Калібрування

Як налаштувати джойстик на ПК? Потрібно пройти калібрування. Для цього шукаємо в панелі управління геймпад. Він може бути в розділі «Пристрої та принтери» або «Ігрові пристрої». Ви відразу побачите іконку. На ній буде відображено графічний джойстик.
Як налаштувати джойстик на ПК для ігор
Потрібно клікнути правою кнопкою миші і вибрати «Параметри». У додатковому діалоговому вікні потрібно вибрати пристрій і натиснути на «Властивості». Тут можна відкалібрувати девайс. Клікаємо на «Далі» до вкладки «Калібрування осей». Беремо в руки геймпад і затискаємо хрестовину. Потрібно клікати по ній до тих пір, поки хрестик на дисплеї не потрапить в центр. Завершуємо цей процес і переходимо на вкладку «Перевірка». Потрібно затискати кожну кнопку на пристрої. Якщо вони активні, будуть загорятися спеціальні значки на екрані. Хрестик буде пересуватися. Перевірте знову, щоб він був у центрі.

Налаштування

Є два способи, які вирішать питання з тим, як налаштувати джойстик на ПК. Ви можете зайти в гру, там в налаштуваннях знайти пункт управління джойстиком і просто його вибрати. Або є варіант переналаштувати всі клавіші. Замість кнопок клавіатури вам будуть доступні клавіші геймпада. Варто розуміти, що не всі ігри підтримують роботу з ігровим маніпулятором. Тому перш ніж встановити її, заздалегідь в описі дізнайтеся про синхронізацію з джойстиком.

Для Windows 10

Так вийшло, що не всі користувачі цієї операційної системи знають, як налаштувати джойстик на ПК для всіх ігор. "Віндовс 10" - непогана платформа для гравців, але от з контролерами вона дружить погано. Деякі користувачі хочуть, щоб навіть ігри, які не підтримують геймпад, працювали з ним.
Як налаштувати джойстик на ПК для ігор
Викачуємо JoyToKey і встановлюємо на ПК. Після підключаємо джойстик. Тепер переходимо в ту гру, в яку хочемо далі грати, і запам'ятовуємо використовувані клавіші в ній. Після можемо запускати утиліту. В ній вибираємо «Автонастройка». У вікні з'являться всі кнопки джойстика. Їм треба призначити відповідні клавіші клавіатури. Якщо вам потрібен поворот вправо, то навпроти цієї кнопки клацаем за відповідною стрілкою на "клаві" і т. д. Всі налаштування можна зберігати для окремих ігор.

Імітація

Користувачі помітили, що краще всього ПК працює в парі з Xbox 360. Інші моделі, особливо китайські, часто бувають несумісні і важко настраиваемы. Тому деякі використовують різного роду програми. Звідси і виникло питання: як налаштувати джойстик на ПК для емулятора? Однією з таких утиліт стала Motion Joy. Програма проста і легка в розумінні. Може працювати з багатьма іграми. В цілому вона розрахована на підключення джойстика від PS3 до ПК, але може емулювати геймпад від Xbox 360. Завантажуємо і запускаємо програму. Підключаємо маніпулятор. Переходимо в розділ Driver Manager і шукаємо, відобразився там геймпад. Якщо бачимо наше пристрій там, ставимо галочку. Тепер під рядком знаходимо кнопку Load driver Install all, клікаєм по ним. Тепер повертаємося наверх і там шукаємо Profiles. Тут потрібно встановити галочки в залежності від наявного у вас джойстика або емулятора. А після натиснути Enable. Під час гри утиліта повинна бути запущена.

Популярі новини
Загрузка...