Що таке HTTPS порт, а також які способи його відкриття

561 0 Новини високих технологій

Кожен персональний комп'ютер має певне ім'я, по яким його можна ідентифікувати, дізнатися його розташування, а також іншу інформацію про нього. Ім'я цього ідентифікаційним номером – IP-адресу. Саме через нього можна підключити свій комп'ютер до якогось серверу. Порт ж є охоронцем, який може допустити з'єднання або ж відхилити його, якщо певний адреса не вказана заздалегідь надійний.

Що таке HTTPS порт, а також які способи його відкриття

Що таке порт?

Порти використовуються для підключення різного програмного забезпечення. Кожна програма використовує свій порт, тому що дві програми не можуть використовувати один і той же. В підсумку таке підключення призведе до помилок з'єднання. На номер порту виділяється 16 біт, тобто максимальну кількість портів в такому випадку дорівнює 65536.


Є тільки 2 варіанти порту: UPD і TCP. Розрізняються вони тільки в тому, що на UDP навантаження на сервер, де використовується дана технологія, кілька разів менше. Все із-за того, що даний метод не перевіряє процес доставки пакетів одержувачу, він просто їх надсилає. Отже, потрібно менше обчислювальної потужності сервера, на відміну від TCP, де все підлягає суворому контролю. Порт HTTPS належить саме до TCP. Тому він настільки надійний і популярний.

Як відкрити порт HTTPS на своєму комп'ютері

Незважаючи на те, що порт є відкритим, бувають випадки, коли він перекритий програмами. Прикладом такої програми може бути антивірус, встановлений на комп'ютері. Якщо у вас Віндовс 7" або більш нова версія, то є вже вбудований антивірус Windows Defender. Він є дуже ефективним засобом проти безлічі черв'яків, троянів і тому подібних вірусів, але є один мінус. В процесі його роботи можуть бути відключені деякі, якщо не всі, порти. Робиться це все для вашої ж безпеки. Якщо ж необхідно підключити якусь програму, що використовує HTTPS порт, то доведеться відключити його. Робиться це наступним чином:


 • Зайдіть в "Панель управління".
 • Увійдіть у перший пункт «Система і безпека».
 • Натисніть напис «Брандмауер Віндовс».
 • Якщо у вас вбудований антивірус включений, то будуть 2 щита зеленого кольору. Поруч буде кілька пунктів, серед яких «Зміна параметрів повідомлень», зайдіть туди.
 • Вимкніть обидва пункти, після чого антивірус буде деактивовано, і багато порти відкриються.
 • Що таке HTTPS порт, а також які способи його відкриття
  Перевірте потрібну опцію на сайті, яка може перевіряти порти. Але HTTPS - який порт? За стандартами він є 443 портом. В Інтернеті є безліч таких ресурсів, варто лише написати «Сайт для перевірки порту». Якщо ж ресурси не відкрилися, то є ймовірність того, що ваш роутер або сам Інтернет-провайдер блокує цей шлях. Таке трапляється нечасто, даних провайдерів називають «сірими». Для виходу з подібної ситуації рекомендують використовувати VPN-з'єднання.

  Як відкрити порти за допомогою VPN

  Даний спосіб має максимальну ефективність, через те, що сервери, через які відбувається Інтернет-з'єднання, створені з такою задумкою, щоб кожен міг відкрити потрібний порт без особливих зусиль. Для встановлення VPN потрібно зробити наступні операції:
 • В пошуковику написати «VPN завантажити». Знайдеться певна кількість сайтів, які можуть надати VPN на платній або безкоштовній основі.
 • Зареєструйтесь і скачайте програму з обраного сайту.
 • Виберіть сервер, який найближче знаходиться до вас, після чого зайдіть в панель керування VPN в самій програмі або на офіційному сайті.
 • Знайдіть пункт, який надає функцію відкриття портів, введіть вас зацікавив порт, HTTPS протоколи наприклад, після чого він буде відкритий.
 • Хоча Інтернет-з'єднання після такого і стане трохи повільніше, але порти будуть відкриті, а також з'явиться можливість заходити на сайти, які заборонені в межах вашої країни.
  Що таке HTTPS порт, а також які способи його відкриття

  Висновок

  Відкриття HTTPS порту є досить простим завданням, якщо, звичайно, знати принцип його включення і відключення. Сподіваємося, що ця стаття допомогла вам у вирішенні проблеми. Але також варто пам'ятати, що через порти зловмисники можуть заволодіти вашим комп'ютером, тому не варто відкривати всілякі адреси, тільки ті, які точно будуть використовуватися.

  Популярі новини
  Загрузка...