Новини високих технологій
» » Desktop.ini: що це за файли і чи можна їх видалити?

Desktop.ini: що це за файли і чи можна їх видалити?

13-09-2017, 13:25
610
Іноді буває так, що користувачі дуже сильно дивуються, ні з того ні з сього виявивши на «Робочому столі» невідомі їм файли Desktop.ini. Що це за об'єкти, що багато хто просто не знають. А деякі так взагалі приймають їх за віруси або наслідки їх впливу, що є глибокою помилкою. Далі буде розглянуто, що це за файли, чому вони з'являються і чи можна їх видалити.

Desktop.ini: що це за файли?

Отже, почати варто з опису розширення цих файлів. Припускаємо, що на десктопі з'явилися файли Desktop.ini. Що це за об'єкти, неважко зміркувати, подивившись саме на розширення. INI відповідає скорочення від англійського терміна Initial або Initialize, що в комп'ютерному середовищі можна інтерпретувати як ініціалізацію, а якщо простіше – налаштування конфігурації якогось додатка.


Але чому тоді файл розташовується саме на «Робочому столі», а не в іншому місці? Справа в тому, що частково вміст таких об'єктів може відповідати як раз за налаштування екрану або доступної робочої області (хоча це і не завжди так). Іншими словами, при старті програми вона звертається спочатку до файла налаштувань, який і застосовується для відображення робочої області програми. І створення таких файлів після установки будь-якої програми з розташуванням на десктопі є стандартним процесом. Багато користувачів не розуміють, чому ці об'єкти стали видні. Відповідь проста: по всій видимості, був включений режим відображення прихованих файлів і папок, а також захищених системних об'єктів. Таким чином, щоб їх прибрати з робочої зони, можна просто відключити відповідні функції виду «Провіднику», але про це трохи пізніше.


Файли Desktop.ini на «Робочому столі»: як їх відкрити?

Багато допитливі користувачі намагаються подивитися, яку саме інформацію містить сам файл такого типу. Як правило, за замовчуванням у Windows таких файлів не відповідає жодна програма для перегляду або редагування. Але відкрити їх можна елементарно - в стандартному «Блокноті», оскільки спочатку файли є текстовими.
Desktop.ini: що це за файли і чи можна їх видалити?
Зробити це можна через ПКМ з вибором пункту «Відкрити за допомогою» і вибором відповідного додатка. Але можна спочатку просто запустити «Блокнот» і здійснити відкриття файли через стандартне меню, вказавши в типі «Всі файли», оскільки за промовчанням виставлений формат TXT.

Вміст файлу

Як правило, вміст файлу Desktop.ini (Windows 7 використовується або інша система, не суть важливо) рядовому користувачеві нічого особливо не скаже.
Зазвичай у файлах конфігурації, які розташовані на «Робочому столі», є всього два рядки. Одна містить дані про клас ініціалізації Shell, друга посилається на використовувану динамічну бібліотеку, необхідну для роботи певної програми і розташовану в системному каталозі System32.

Питання доцільності видалення

Але у більшості користувачів виникає цілком закономірне питання з приводу можливості видалення таких файлів. Взагалі, за великим рахунком, робити цього не рекомендується, хоча видалення на працездатності системи не позначиться.
А от порушення роботи деяких програм користувача може статися. Припустимо, користувач налаштував якесь додаток під себе і зберіг налаштування, причому для екрану. Вони будуть знаходитися не тільки в файлах XML в основний директорії програми, але і у файлі Desktop.ini. Що це з точки зору параметрів? Це і є ті самі настройки, які програма буде застосовувати при кожному запуску, на відміну від тих, які були встановлені спочатку.
Але якщо такий файл дійсно не потрібен, питання про те, як видалити Desktop.ini, вирішується зовсім просто за рахунок виділення об'єкта і натискання клавіші Del або комбінації Shift + Del для видалення, минаючи «Кошик». Також можна використовувати звичайне контекстне меню правого кліка. Питання в іншому: а чи варто займатися такими речами?

Приховування файлів

Чи Не простіше такі об'єкти просто сховати, щоб вони, що називається, не муляли очі? Файли Desktop.ini у Windows 8 або в будь-якій іншій системі можна прибрати з робочого простору, використовуючи для цього меню стандартного «Провідника», що викликається, наприклад, через поєднання Win + E.
Тут, правда, потрібно не тільки деактивувати рядок відображення прихованих папок і файлів, але і встановити позначку на приховуванні захищених системних об'єктів. Тільки в цьому випадку файли Desktop.ini гарантовано на «Робочому столі» показуватися не будуть.

Замість післямови

Ось коротко і все, що стосується файлів Desktop.ini. Що це за об'єкти, напевно, вже трохи зрозуміло. Залишається прояснити найголовніше питання, що стосується їх видалення. В принципі, краще цього не робити, а просто приховати. При такому варіанті підходу і налаштування, і самі користувальницькі програми не постраждають. В крайньому випадку при завданні нових параметрів після видалення файлів, хочете ви того чи ні, вони знову можуть бути створені та розміщені на Робочому столі автоматично, без вашої участі.
Якщо файли цього типу після застосування вищевказаних параметрів у робочому просторі все одно видно, можна використовувати ПКМ на виділеному об'єкті з вибором рядка властивостей. У новому вікні потрібно просто поставити прапорець навпроти рядка атрибут «Прихований». Ось тепер точно в робочій області файл видно не буде. Так, і не варто вважати такі файли вірусами. Звичайно, деякі нинішні загрози і можуть маскуватися під файли ініціалізації конфігурації, але в даному випадку питання про це не варто. Якщо хочете, звичайно, можна перевірити ці об'єкти антивірусним сканером, наприклад, через ПКМ або вказавши в самому антивірусі область перевірки у вигляді «Робочого столу», але, швидше за все, результат по виявленню загроз буде негативним. Тому і займатися такими речами – тільки дарма втрачати час.
Цікаво по темі
Ярлик: це що таке в різних операційних системах?
Ярлик: це що таке в різних операційних системах?
Будь-який користувач операційної системи, незалежно від її походження знає, що на робочому просторі або в панелі швидкого запуску можуть
Temporary Files: що це, і як їх видалити?
Temporary Files: що це, і як їх видалити?
Більшість користувачів так чи інакше стикаються з таким поняттям, як Temporary Files. Що це таке в загальних рисах уявляє собі будь-який
Як зробити ярлик «Однокласників» на робочому столі: чотири простих методу
Як зробити ярлик «Однокласників» на робочому столі: чотири простих методу
Інтернет-ресурс «Однокласники» є однією з найпопулярніших соціальних мереж. Не дивно, що багато зареєстровані ...
Як змінити картинку на Робочому столі: що повинен вміти кожен користувач.
Як змінити картинку на Робочому столі: що повинен вміти кожен користувач.
Вільний простір на екрані ноутбука або на моніторі з'являється при завантаженні операційної системи Windows або будь-який інший, прийнято називати
NFO-файл: чим відкрити простіше всього?
NFO-файл: чим відкрити простіше всього?
Напевно багато користувачів комп'ютерних програм, працюючих під Windows, могли бачити специфічні об'єкти у вигляді файлів з розширенням .nfo.