Progressive house: музика майбутнього

455 0 Новини високих технологій

У нескінченному безлічі жанрів, стилів і підстилів сучасної електронної музики можна запросто загубитися. Більшість далеких від такої музики слухачів дійсно не бачать особливої різниці між різними електронними звучаннями. У цьому є частка правди: всі стилі музики залежні один від одного, і з розвитком технологій електронні біти і мелодії все частіше і частіше можна почути не тільки в їх рідному напрямку. І тим не менш є багато окремих підстилів "електроніки", які існують самі по собі і відрізняються один від одного своїми неповторними особливостями. У цій статті мова піде про направлення progressive house ("прогресив хаус").


"Прогресив хаус" і його попередник

"Прогресив хаус", який оформився як окреме напрям на початку дев'яностих, виріс з іншого культурного гіганта - хаус-музики, яка виникла ще на десятиліття раніше. І якщо на зорі своєї появи це була некомерційна андерграундная музика, яку грали на домашніх вечірках, то в наш час це одне з найпопулярніших танцювальних напрямків, яке звучить в нічних клубах всього світу. Передбачається, що на закритих квартирниках і виникла назва стилю - від англійського слова "house" - "дім". Хаос, як може здатися спочатку на слух, тут ні при чому.
Progressive house: музика майбутнього
Звідки виникло друге слово в назві - "прогресив"? У світі музики цим терміном прийнято позначати постійний пошук нового звучання і експериментальні композиції. Вважається, що його вперше вжили щодо американської хаус-музики з домішкою італійського диско. Інша думка - що словом "прогресив" позначаються особливості розвитку музичної композиції, за аналогією з математичної прогресією - від простого до складного, від малого до більшого.


Особливості progressive house

У хаус-музики є кілька явних розпізнавальних ознак. Якщо ви бували на дискотеках, то могли чути, як зазвичай починаються треки: спочатку чіткий ритмічний біт, який можна відраховувати на "раз-два-три-чотири". Через кілька четвірок починається мелодія, мотив якої, як правило, легко запам'ятовується. Такий повторюваний мотив в електронній музиці називається семпл. Темп музики досить рівномірний, спокійний і плавний, без різких перепадів. Втім, найбільш яскраві представники progressive house схильні до експериментів. Послухайте, наприклад, одного з ветеранів даного стилю - John Degweed.
Progressive house: музика майбутнього

"Транс прогресив" як близький родич хауса

Trance, progressive house - ще одне електронне направлення, яке непідготовлене вухо не особливо відрізнить від "хаус прогресиву". Насправді навіть музичні критики сміються, що під словом "транс" часто мають на увазі будь-яку електронну музику, яка не стукає по голові, як молоток, незважаючи на наявність чіткого біта, а все-таки відрізняється приємною, навіть гіпнотичною і затягує мелодією. Точно так само, як і у progressive house, "транс прогрессиве" є ритм-біт на 4 рахунки, однак темп трохи швидше. Також більш різноманітні та додані до трек ефекти, наприклад транс-гейти - характерні, космічно-врочисті переливи нот.

Де послухати хаус, транс?

Якщо ви вирішили ознайомитися зі стилем progressive house mix або progressive trance mix, то найпростіше рішення - зайти на будь-який спеціальний сайт, на якому можна слухати музику. Там є цілий список різних збірок довжиною мінімум на годину. Принадність хауса і трансу в тому, що вони ідеальні в якості фонової музики - розмірений ритм і затягує мелодія добре розслаблюють і тіло, і мозок. Можна пошукати не добірку, а інтернет-радіо, що грає дані стилі - тоді вам напевно попадуться останні новинки. Або навпаки, послухати кращі треки за якийсь певні рік, наприклад progressive house 2014.
Progressive house: музика майбутнього
Якщо вас затягне така музика, то сходіть в клуб, коли хто-небудь із виконавців буде грати свої діджейські сети. Навіть якщо у вас вдома потужні колонки і ідеально звучать навушники, все одно у клубі ви відчуєте різницю в звукових відчуттях, а найголовніше - відчуєте енергетику.

Популярі новини
Загрузка...