Кращі стратегії РТС на персональному комп'ютері

104 0 Новини високих технологій

Жанр RTS розшифровується як Real-Time Strategy. Переклад назви даного класу ігор можна доволі точно охарактеризувати як "стратегії в реальному часі". Цей жанр є чи не найстарішим, якщо брати епоху з 90-х років. В даний час категорія RTS не користується особливою популярністю із-за зміни поколінь, інших пріоритетів і переваг у розважальній сфері. Саме через незатребуваність розробники не приділяють належної уваги даному жанру - останні великі ААА-проекти виходили дуже давно. Однак навіть класика досі може доставити море задоволення фанатам стратегій. У даній статті ми розглянемо саме повноцінні стратегії РТС - без змішання жанрів, елементів RPG і подібних рішень. Тільки класика. Тільки кращі проекти.


Які ігри будуть розглянуті?

Відразу варто відзначити, що певний список найкращих стратегій виділити неможливо - проблема полягає в різних вимоги геймерів до графіку, механіці, а також тематики і стилістики гри. Однак існує ряд загальновизнаних ігор, які можна назвати кращими РТС-стратегіями за весь час розвитку індустрії. Нижче ми розглянемо 5 яскравих представників цього жанру:
 • Warcraft 3.
 • Starcraft 2.
 • Red Alert 3.
 • Stronghold Crusader.
 • Company of Heroes.
 • Всі перераховані гри досі можуть справити враження на гравця, оскільки ми не стали вибирати зовсім старі проекти, в яких важко буде розбиратися сучасному користувачу через безнадійно застарілою графіки або механіки.

  Warcraft 3

  Серія Warcraft по праву вважається однією з кращих РТС-стратегій на ПК за всю історію. Гра від Blizzard живе досі: оновлений Battle.net, проводяться турніри. Також проект дав життя популярної MOBA-гри Dota 2.


  В основу всієї серії лягає епічна історія, яка підкріплюється масштабним лором і проробленими персонажами з фентезі-всесвіту. У третій частині творці стрибнули вище голови за мірками того часу - новий движок, анімації, голоси юнітів, кат-сцени, які вражають уяву. Зміна часу доби, сотні предметів, здібностей персонажів і свобода дій у рамках карти - це все дозволило Warcraft 3 досі вважатися однією з кращих РТС-стратегій на PC. Спробувати її можна і зараз: принаймні, від сюжетної кампанії з усіма доповненнями ви точно отримаєте масу задоволення, якщо любите жанр РТС!
  Кращі стратегії РТС на персональному комп'ютері

  Starcraft 2

  Ми беремо саме другу частину, оскільки оригінальний Starcraft має занадто високий поріг входження для новачків. У продовженні класики більш приємна графіка, навчання, а також цікавий режим кампанії. Цікаво, що Warcraft в свій час вважався лише бляклої копією Starcraft, хоча ці РТС створювалися однієї і тієї ж студією. Starcraft 2 вважається основною кіберспортивної дисципліною в жанрі донині. За якістю опрацювання, балансу, увазі до деталей даної стратегії немає рівних. Якщо ви не фанат кіберспорту з його максимально продуманими матчами, швидкими діями гравців і мікро-контролем, вражаючим уяву, то для вас є цікава кампанія з роликами і вставками!
  Кращі стратегії РТС на персональному комп'ютері

  Red Alert 3

  Ще один проект, який можна віднести до кращих стратегій РТС. Відгалуження серії Command & Conquer в трьох частинах. Перші дві вважаються кращими, але новачкові краще познайомитися з більш сучасною грою, яка вийшла в 2008 році. Основна фішка стратегії - це "журавлинна" тематика. Протистояння Радянського Союзу (з ведмедями, шпигунки, фантастичною технікою) і Європи. У конфлікт втручається Країна висхідного сонця. У грі можна пройти кампанію за кожну з сторін і насолодитися жартами, пародіями, а також ідеальною механікою, яка перекочувала з старшої серії C & С.
  Кращі стратегії РТС на персональному комп'ютері

  Stronghold Crusader

  Перейдемо від фантастичних стратегій РТС до історичних. Одним з найяскравіших прикладів є класичний Stronghold Crusader. У серії Stronghold гравець приміряє на себе роль короля держави і намагається вивести свою країну на передову позицію. Основою геймплея служать економічні рішення, будівництво, розвиток культури, війська і так далі. Також Stronghold пропонує широкі можливості у нападі і захисту власної фортеці. В даний час ви можете придбати HD-перевидання і доторкнутися до класики. В ній додані текстури високого дозволу, поліпшений інтерфейс і багато іншого. Але найголовніше - це збережені механіки і баланс оригіналу. Stronghold Crusader можна зустріти в ролі кіберспортивної РТС-стратегії, зате вона відмінно підходить для ностальгічних вечорів поодинці або в компанії друзів на мультиплеєрної карті.
  Кращі стратегії РТС на персональному комп'ютері

  Company of Heroes 1 & 2

  Серія Company of Heroes відноситься до військових стратегій. Найбільшу популярність RTS отримала з виходом другої частини. На даний момент гра є одним з небагатьох представників жанру, які тримаються на плаву в поточних умовах популярності стратегій в цілому. Гра оновлюється і підтримується розробниками, що не може не радувати шанувальників. В Company of Heroes 2 розповідається історія Другої світової війни з боку Червоної армії. Про достовірності історичних подій, показаних у грі, можна сперечатися нескінченно, але заперечувати те, що в геймплейном плані гра вийшла просто чудовою - не можна. Навіть в 2018 році рівень графіки і деталізації Company of Heroes 2 може здивувати шанувальника РТС-стратегій. Також творці продумали цікаві механіки дії холоду, льоду, вплив погодних умов на солдатів і поведінку техніки. Якщо вас не цікавить сюжетний режим, то ласкаво просимо в мультиплеер - тут досі є гравці, цікаві карти і продуманий баланс сторін.
  Кращі стратегії РТС на персональному комп'ютері

  Висновок

  Ми розглянули лише малу частину РТС-стратегій, які обов'язкові до ознайомлення. Якщо ви тільки починаєте вивчати даний жанр, то, на жаль, серед проектів 2015-2018 років навряд чи відшукаєте настільки прекрасні ігри. Існує ще десятки відмінних стратегій - World of Conflict, "Козаки", The Lord of the Rings, Dawn of War, Age of Empires і багато інших. Стратегії РТС - ігри, які були найпопулярнішими раніше, але переживають не найкращі часи зараз. Пограти в класику, представлену у статті, потрібно як мінімум для ознайомлення.

  Популярі новини
  Загрузка...