Як додати стовпець в Excel декількома способами

312 0 Новини високих технологій

Електронні таблиці Excel призначені для зберігання даних та проведення в них обчислень, а ще для аналізу інформації та збору статистики. Це означає, що користувачу потрібні способи розрахунку підсумків і статистичних даних, що задовольняють його вимогам. Для цього програма надає різні можливості.

Використання функцій

Одна з найбільш затребуваних завдань користувачів Excel – обчислення суми даних, що зберігаються в одній колонці. Вивчимо, як підсумувати стовпець в Excel різними методами. Найпростіший спосіб знайти суму даних, розташованих на аркуші, - застосувати формулу. І найпростіша з них – функція SUM(). Покажемо її роботу на прикладі. Туристичне агентство веде облік туристів, що приїхали в готель в звітний період. Готель надає компанії номери, які фірма пропонує гостям розміщення. Гості оплачують відпочинок компанії, а сама фірма оплачує номери в готель. Стоїть завдання – підрахувати, скільки грошей компанія повинна заплатити в готель, скільки агентству повинні туристи, скільки людей приїде в зазначений період і скільки в сумі ночей гості проведуть в готелі.


Як додати стовпець в Excel декількома способами
Щоб додати стовпець у Excel як набір клітинок, використовуємо формулу. Для її вставки додаємо в результуючій клітинці знак рівності і вибираємо функцію SUM(). У вікні введення аргументів вказуємо стовпець, дані з якого будуть додаватися. У підсумковому полі отримаємо суму значень колонки.

Автосума

Ще один спосіб одержання підсумкових результатів – використання проміжних підсумків. У нашому випадку мова йде про автосумме даних. Цей спосіб працює, тільки якщо діапазон клітинок відформатований як таблиця. Якщо ж це неформатований набір даних, функція не діє. Щоб додати стовпець у Excel як проміжний підсумок, використовують команду «Автосума» на панелі інструментів «Редагування» вкладки «Головна». У меню вказаної кнопки розташовані пункти вибору і інших підсумків: обчислення середнього, мінімального і максимального значення і інші функції.


Як додати стовпець в Excel декількома способами
Для вставки автосуми виділяємо потрібну клітинку. Для прикладу підсумовуємо числа в стовпці в Excel «Кількість ночей». Встановимо курсор на поле H10 і натиснемо кнопку «Автосума». У потрібній клітинці миттєво з'являється результат. При вставлення рядків у таблицю або їх видаленні діапазон підсумків автоматично розширюється або звужується, підтримуючи актуальність обчислення.

Підсумовування за умовою

Іноді стоїть завдання додати до підсумку не всі значення у колонці таблиці, а тільки ті, які відповідають заданим вимогам. Для такого випадку передбачена функція SUMIF(). Перед тим як додати стовпці таблиці Excel, ми визначаємо умови додавання клітинок до суми і вказуємо їх в аргументах функції. Синтаксис команди: SUMIF(діапазон; умова;[диапазон_суммирования]). Діапазоном ми визначаємо колонку, дані в якій нам необхідно просумувати. Потім прописуємо вимоги до цим даним. Порахуємо в таблиці, яка підсумкова сума за заявками туристів, кожна з яких перевищила 100 тис. руб.
Для цього викликаємо функцію SUMIF і вказуємо атрибути:
Як додати стовпець в Excel декількома способами
У програмі існує команда, яка дозволяє зазначати декілька умов додавання числа до суми. Це SUMIFS. Її синтаксис: SUMIFS(диапазон_суммирования; диапазон_условия1; условие1;[диапазон_условия2; условие2]; ). Подивимося, як підсумувати стовпці таблиці Excel з кількома умовами. Для прикладу порахуємо підсумкову ціну заявок туристів, які замовили сніданки і проживають у готелів більше двох ночей.
Як додати стовпець в Excel декількома способами
Рядок функції виглядає так: =SUMIFS([Полная цена];[Питание];"Сніданки";[Количество ночей];">2").

Зведені таблиці

Для ще більш складних підсумків існує можливість створення зведених таблиць. Вони дозволяють проводити обчислення підсумків за категоріями. У нашому випадку додамо зведену таблицю, яка покаже загальна кількість туристів, ночей проживання, суми в готель і від гостей за категоріями номерів. Для створення зведеної таблиці вибираємо команду «Зведена таблиця» панелі інструментів «Таблиці» на вкладці «Вставка». У майстрі задаємо таблицю або діапазон, звідки будуть братися дані. Можливість використання діапазону, а не всієї таблиці Excel дозволяє підсумовувати стовпець, починаючи з рядка, а не всі значення колонки. Далі визначаємо, де буде розміщуватися звіт, вибираємо поля для відображення і вид підсумків і отримуємо суми за потрібне стовпцями.
Як додати стовпець в Excel декількома способами
У статті ми розглянули способи, як підсумувати стовпець в Excel. Кожен з них має свої переваги і в різних випадках може виявитися зручніше інших. Залишилося вибрати той, що підходить під ваші завдання і вимоги і дає вам потрібний результат при мінімальних зусиллях.

Популярі новини
Загрузка...