Ноутбук Dell Inspiron 1501: характеристики, опис, відгуки

300 0 Новини високих технологій

Комп'ютери дуже щільно увійшли в повсякденне життя людини. Особливо популярними стали мобільні комп'ютери, які зазвичай називаються ноутбуками або лептопами. Сучасні пристрої такого типу цілком можуть посперечатися в продуктивності з повноцінними ПК. Саме тому вони так популярні. Осібно в цьому ряду стоїть ноутбук Dell Inspiron 1501. Характеристики його такі, що він вже не може конкурувати з сучасними пристроями. Але у свій час цей апарат був справжньою легендою. І це був перший лептоп компанії на базі AMD. Розглянути легенду варто детальніше, так як цей ноутбук може ще нормально працювати. І його придбання теж можливо.

Ноутбук Dell Inspiron 1501: характеристики, опис, відгуки

Зовнішній вигляд і дизайн

Дизайн цього лептопа повертає нас у старі добрі "нульові". Він досить товстий (особливо в порівнянні з сучасними ноутбуками), має маленький тачпад з великими кнопками і таку рідкість, як слот під ExpressCard. Такого не було вже давно. Матриця екрану може бути як матовою, так і глянсовою. Сам ноутбук виготовлений з товстого пластика, який не прогинається ні при яких умовах. Особливого шарму пристрою надає спеціальна засувка для фіксації кришки. Поки повзунок не передвинешь - відкрити ноутбук не представляється можливим. На передній грані розташовані отвори динаміків, які спрямовані трохи вгору. Таке розташування дозволяє поліпшити сприйняття звуку. Клавіатура класичного типу. Ніяких "островковых" кнопок немає. Такий ноутбук Dell Inspiron 1501. Технічні характеристики ми будемо розглядати далі.


Ноутбук Dell Inspiron 1501: характеристики, опис, відгуки

Екран

Дисплей лептопа представлений TN-матрицею з надзвичайно широкими кутами огляду. Цей параметр у "Делл" можна порівняти з сучасними IPS-матрицями (хоч і дешевими). Тільки одиничні моделі поставлялися з матовим дисплеєм. Переважна більшість виконувалося в глянці. Перенесення кольорів біля екрану на рідкість хороша. Кольори не спотворюються. Чорний колір потрібної глибини. Це звичайна справа для такого пристрою, як ноутбук Dell Inspiron 1501. Характеристика екрану така, що він зараз дасть фору багатьом бюджетним лептопа. Дисплей - одна з найсильніших сторін "Делл". Тому він і був такий популярний у свій час.
Ноутбук Dell Inspiron 1501: характеристики, опис, відгуки

Апаратна платформа

Як вже говорилося вище, лептоп оснащений процесорним рішенням від AMD. Найбільшу популярність і поширеність отримав ноутбук з процесором типу Turion 64. Це двоядерний процесор з максимальною тактовою частотою 20 гігагерца. Цілком нормально, якщо врахувати рік випуску. Кеш третього рівня рівний 512 кілобайт. До сучасних "монстрів" з 6 мегабайтами кеша дуже далеко. Об'єм встановленої оперативної пам'яті варіюється від 1 до 2 гігабайт. У будь-якому випадку максимальний об'єм для цього лептопа - 2 гігабайти. Це основні особливості Dell Inspiron 1501. Характеристики материнської плати пристрою такі, що девайс не може підтримувати великі обсяги оперативної пам'яті і жорсткого диска. Цей ноутбук був зроблений для роботи. З усіма витікаючими наслідками.


Відеоадаптер представлений вбудованим рішенням, характерним для продуктів AMD того часу: чіп ATI Mobility з 256 мегабайтами пам'яті. Для відображення необхідної інформації і відтворення мультимедійного контенту його вистачить. Але на цей адаптер не здатний. Жорсткий диск від незабутньої компанії Seagate об'ємом 160 гігабайт зі швидкістю обертання шпинделя 5400 оборотів в хвилину, кешем 8 мегабайт. Відмінне рішення для мобільного комп'ютера. Такі основні особливості апаратної платформи Dell Inspiron 1501. Характеристики лептопа досить непогані. Девайс був топовим пристроєм свого часу. Саме тому він здатний працювати і зараз. А тепер перейдемо до інтерфейсів.
Ноутбук Dell Inspiron 1501: характеристики, опис, відгуки

Інтерфейси і слоти

"Делл Інспірон 1501", технічні характеристики якого ми тут розбираємо, був унікальним пристроєм для свого часу. Окрім вже згадуваного слота під ExpressCard, він мав 4 порту USB. Усі другого покоління, оскільки третього тоді ще не з'явилося. Також є роз'єм RJ-45 для підключення мережевого кабелю, RJ-11 (підключає вбудований модем), вбудований кардрідер і роз'єм для підключення VGA-монітора. На час виходу лептопа набір був "царським". Варто також згадати про наявність Wi-Fi-передавача з пристойною швидкістю і Bluetooth-адаптера. В якості бонусу - пишучий привід з можливістю запису Blu-Ray-оптичних носіїв. Взагалі небачена опція на той час в ноутбуках. У якості звукового пристрою використовується карта від SigmaTel. Вже добре, що не слабенькі вироби від "Реалтек". Загалом, для свого часу лептоп був напханий обладнанням останнього покоління. Що і обумовлювало його високу вартість.
Ноутбук Dell Inspiron 1501: характеристики, опис, відгуки

Відгуки фахівців про лептопі

Що ж кажуть фахівці в IT-області про Dell Inspiron 1501? Характеристики його дозволяють сподіватися, що відгуки будуть виключно позитивними. Далеко не так. Знайшлися і негативні. Але спочатку про те, що сподобалося. Переважна кількість фахівців відзначило процесор пристрою. За їх словами, це кращий "камінь" у своєму сегменті. Він видає 21 гігагерца на кожне ядро. Це небачена міць для мобільних пристроїв 2009 року. Також окремої похвали удостоїлося оснащення ноутбука: величезна кількість слотів (навіть самих рідкісних) дають можливість підключити до девайсу все, що завгодно. Чимало хвалебних од було висловлено і на адресу клавіатури: класична компоновка, м'який хід клавіш.
А тепер про те, що не сподобалося. Критиці піддався, як не дивно, екран пристрою. Вірніше, його глянсова версія. Під прямими сонячними променями розгледіти що-небудь на дисплеї виявилося нереально. Яскравості явно не вистачає. Також фахівці розкритикували маленький об'єм жорсткого диска. Але це не проблема - його можна легко замінити. В принципі, це все. Позитивних аспектів набагато більше.
Ноутбук Dell Inspiron 1501: характеристики, опис, відгуки

Висновок

Отже, ми розглянули ноутбук Dell Inspiron 1501. Технічні характеристики пристрою такі, що його можна використовувати і в наш час. Незважаючи навіть на те, що він був випущений в 2009 році. Коштувати такий лептоп буде недорого. Чудова якісна заміна теперішнім кволим бюджетникам. Єдиний мінус - застаріла апаратна платформа. Якщо оперативну пам'ять і вінчестер можна замінити, то з процесором і відеокартою це не пройде. Доведеться використовувати ноутбук виключно для серфінгу в інтернеті і перегляду фільмів. Гри йому не по зубах. Але в цьому нічого страшного немає. Зате апарат дуже надійний.

Популярі новини
Загрузка...